تئوری سیستم ایکس....
یکشنبه 21 مهر 1398 ساعت 11:28 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
به نام خالق زیبایی ها سوالی مطرح می شود که فرد مصرف کننده چه مشکلی دارد و دقیقا کدام قسمت بدن او باید درمان شود؟ به عبارتی باید صورت مسئله اعتیاد روشن شود و باید مشخص شود ما قصد درمان چه چیزی را داریم. تا به حال هیچ صورت مسئله روشنی از اعتیاد بیان نشده است.
همچنین تفکری دیگر که در سطح جهان وجود دارد این است که اعتیاد مسمومیت مزمن می باشد. وقتی اعتیاد مسمومیت باشد ، مواد مخدر سم خواهد بود و مصرف کننده مسموم می باشد در این صورت عملیات سم زدایی صورت خواهد گرفت.
در گذشته دارویی برای خودکشی وجود نداشت و افراد با تریاک خودکشی می کردند. بنابراین وقتی او را به بیمارستان می بردند معده او را شستشو داده و سم زدایی می کردند. اما چنین چیزی در مورد مصرف کنندگان موادمخدر صادق نیست. بر مبنای این تئوری URD و UROD مطرح شدند و تمام سیستم ها فعالیتی بر این مبنا دارند که مخدر را از داخل جریان خون و بدن معتاد خارج می کنند و چنین چیزی را درمان اعتیاد تلقی می نمایند. همچنین بر اساس این مسئله آزمایش ادرار مطرح شده و مبنایی شد تا مشخص شود فردی معتاد است یا خیر و درمان اعتیاد با آزمایش منفی ادرار مشخص می شود.
به عقیده کنگره 60 هیچ یک از موادمخدر سم نیست. فرضا تریاک را در نظر بگیرید ، تریاک دارای مرفین ، کدئین ، پاپاورین ، نارسئین ، کدامین ، تبائین ، پروتوپین و موادی دیگر می باشد که همه این مواد در پزشکی کاربرد دارند و هیچ یک سم نمی باشد اما اگر بیش از اندازه استفاده شوند حکم سم را خواهند داشت و چنین چیزی در رابطه با هر ماده ای مطرح می شود. همچنین پایه حشیش  THCمی باشد که در پزشکی به عنوان دارویی برای تنگی نفس کاربرد دارد یا هروئین که از دی استیل مرفین ساخته می شود و مصرف پزشکی دارد و یا شیشه که از ماده ای به نام مت آمفتامین ساخته می شود. در نتیجه هیچ یک از این مواد سم نمی باشند و همگی حکم دارو را دارند.
سوالی ساده مطرح است ، اینکه چرا فردی با خوردن تریاک معتاد می شود اما با خوردن نان ، گوشت و مواد خوراکی که روزانه مصرف می شود معتاد نخواهد شد؟ در پاسخ باید بگویم که تمام فیزیولوژی انسان تحت کنترل مغز می باشد و همه تصمیمات توسط مغز گرفته می شود. اینکه در معده اسید ترشح شود یا خیر و ... در کل مغز فرماندهی بدن را به عهده دارد.
مغز از حساسیت بالایی برخوردار است و اجازه نمی دهد هر چیزی وارد مغز شود. مثلا میکروب یا باکتری  در جریان خون وجود دارد اما نمی تواند وارد مغز شود. مویرگ هایی که خون را به مغز می رسانند سد خونی نامیده می شود و مانع ورود هر چیزی به داخل مغز می باشند. سلول های جداره مویرگ ها فاصله بسیار کمی از یکدیگر دارند و به هم چسبیده اند مانند ساچمه و هیچ چیز از بین ساچمه ها نمی تواند عبور نماید مگر بسیار ریز باشد. موادمخدر ، الکل و قرص های روان گردان دارای خاصیتی می باشند که می توانند از سد خونی مغز عبور نمایند. این مواد در چربی سلول ها حل شده و به راحتی از سدخونی عبور می کنند. بنابراین علت اعتیاد این است که موادمخدر از سدخونی مغز عبور کرده و در مغز مداخله می نمایند.


شخصی که با خوردن الکل مست می شود به این دلیل است که الکل در ناقل های عصبی و نوروترانسمیترها دخالت کرده و تاثیر خواهد داشت و باعث افزایش یا کاهش  دوپامین ، دینورفین ، انکفالین و ... می شود و شخص را از حالت طبیعی خارج می نماید.
در هنگام خواب سه ماده شیمیایی آزاد می شود به نام های آدرنالین ، استیل کولین و سروتونین. زمانیکه این سه ماده وارد جریان خون می شود فرد به خواب فرو می رود و زمانیکه این سه ماده وارد جریان خون نشوند فرد نمی تواند بخوابد.
فرد مصرف کننده در طول سالهای مصرفی خود ، آدرنالین ، سروتونین و استیل کولین خود را از کار انداخته است و برای اینکه بخوابد با تریاک یا الکل به خواب فرو می رود. همچنین کسانی که برای خوابیدن از قرص های خواب آور استفاده می کنند ، تنها با خوردن این قرص ها می توانند بخوابند. چون سیستم های بدن آنها در تعادل نیست و به خوبی کار نمی کند.
در اثر کمبود سروتونین فرد افسرده می شود. همچنین با افزایش دوپامین شخص مبتلا به اسکیزوفرنی شده و با کاهش آن به پارکینسون مبتلا می شود. تمام مشکلات مصرف کننده این است که در طول سال های متمادی موادمخدر بیرونی را جایگزین موادمخدر درونی کرده است. بدن انسان دارای ماده ای به نام انکفالین بوده که مربوط به سیستم ضد درد بدن می باشد ، اگر این ماده در بدن تولید نشود فرد بعد از کمی نشستن در صندلی دچار درد خواهد شد.
دینورفین در بدن انسان تولید میشود و ده برابر مرفین قدرت دارد اما تمام ماده هایی که در بدن انسان ترشح می شوند با مصرف موادمخدر از کار افتاده یا کمیاب شده اند. افرادی که می گویند اعتیاد قابل درمان نیست به این دلیل است که این موارد را تشخیص نداده اند ، این مواد باید به حالت طبعی بازگردند تا درمان اعتیاد صورت بگیرد که حداقل به 11 ماه زمان نیاز دارد.
تئوری ایکس می گوید " مجموعه ناقل های عصبی ، نوروترانسمیترها ، واسطه های شیمیایی ، مدیاتورها و اثر آنها روی یکدیگر سیستم ایکس می باشد " همچنین در تئوری سیستم ایکس گفته می شود کلیه بیماری های روحی و روانی در اثر اختلال در سیستم است.
فردی را در نظر بگیرید که زخم معده دارد. در پزشکی امروز هدف درمانی مطرح است در صورتی که عامل بیماری در جایی دیگر می باشد. عامل زخم معده فرمانی است که باید توسط مغز داده شود که اسید معده به اندازه کم یا زیاد ترشح شود. اگر فرمان مغز به موقع نرسد معده به هم می ریزد.
چیزی که سیستم ایکس را از بین می برد آنتی ایکس نامیده می شود. مانند کلیه مواد مخدر و روانگردان ، داروهای اعصاب و روان که خودسرانه مورد مصرف قرار می گیرند آنتی ایکس محسوب می شوند.
کنگره 60 دیدگاهی به عنوان ترک اعتیاد ندارد و تنها درمان مطرح است. ما معتاد را ایزوله نمی کنیم بلکه سیستم ایکس فرد مصرف کننده را با متد DST و با شربت اپیوم تینکچر راه اندازی می کنیم. دلیل اینکه شربت اپیوم تینکچر یا داروی اپیوم ، داروی درمانی در کنگره 60 می باشد این است که تریاک و شربت تریاک دارای 25 آلکالوئید می باشد که بهترین ترکیب دارویی برای بازسازی سیستم ایکس می باشند. تمام آلکالوئیدهای تریاک با سیستم عصبی هماهنگ می باشند. ما متادون را قبول داریم اما اگر قرار باشد یک مصرف کننده تریاک یا هروئین با متادون درمان شود تمام مسائل زناشوئی او به هم می ریزد و اختلالاتی در بدن او به وجود می آید ، همین مسئله عاملی است که شخص مجددا به اعتیاد بازکردد.
به طور کلی تریاک زهری است که اگر در دست حکیم حاذق باشد شفاست و اگر در دست مردم عادی باشد ویرانی ، نابودی و فناست.
در وجود افرادی درمان شده در کنگره 60 چیزی به عنوان وسوسه نیست ، حتی افراد درمان شده در کنگره 60 در مراکز توزیع شربت تریاک همکاری دارند و در هر کلینیک یکی از افراد کنگره 60 به عنوان نماینده حضور دارند.
در تئوری سیستم ایکس به نقطه ای رسیدیم که متوجه شدیم با درمان اعتیاد بیماری های جنبی افراد درمان می شوند. در نتیجه به تفکری رسیدیم که نقطه مشترکی بین بیماری اعتیاد و بیماری های جسمی ، مزمن و لاعلاج وجود دارد و این نقطه مشترک سیستم ایکس می باشد.

این سیستم به‌قدری اهمیت دارد که یک مسافری که به‌درستی سفر می‌کند هم در سفر اول بیشتر از طریق باسیم و هم در سفر دوم بیشتر از طریق بی‌سیم برای به تعادل رساندن هر چه بیشتر آن تلاش می‌کند. در صور آشکار انسان پادشاه شهر وجودیش مغز و در صور پنهان فرمانروای اصلی انسان عقل می‌باشد که یک مصرف‌کننده در اثر استفاده مکرر از ماده مخدر در هر دو اختلال به وجود آورده و آن‌ها را از تعادل خارج کرده است.

در قسمت جسم برای اینکه انسان به‌خوبی و در تعادل زندگی کند یکسری فرمان‌ها و اطلاعاتی از طریق مغز و غددهای درون‌ریز و برون‌ریز صادر می‌شود که توسط مواد شبه افیونی و هورمون‌ها به تمام اعضاء انتقال داده می‌شود تا آن عضو کار خود را به‌درستی انجام بدهد سیستم ایکس مجموعه ناقل‌های عصبی یا نروترانسمیترها یا مواد شبه افیونی در دستگاه عصبی مرکزی و محیطی و نیز غدد درون‌ریز و برون‌ریز بدن می‌باشد زمانی که فرد درگیر و اسیر یک نوع ماده مخدر می‌شود در این فرمان‌ها اختلال به وجود می‌آورد و این فرمان‌ها و اطلاعات یا ناقص است یا اصلاً به عضو موردنظر نمی‌رسد. به‌عنوان‌مثال برای هضم غذا فرمان ترشح اسید صادر می‌شود که اگر این سیستم حیاتی با مشکل مواجه باشد یا کم یا زیاد ترشح می‌شود و عملیات هضم غذا به‌درستی انجام نمی‌پذیرد یا در مسائل جنسی یا خواب‌وبیداری و هزاران فعالیتی که باید انجام بپذیرددر صور پنهان نیز در اثر مصرف مواد و عدم تعادل در سیستم ایکس، انسان درگیر یکسری افکار منفی و افیونی و احساسات منفی می‌شود که به‌نوعی از فرمانده اصلی یعنی عقل دور می‌شود و به همین دلیل فرامین عقل را به‌درستی نمی‌تواند اجرا کند و او را در مسیر زندگی خود دچار بی‌تعادلی می‌کند و آرامش از او سلب می‌گردد.

در سفر اول به دنبال به تعادل رساندن این سیستم بانظم و انضباط در مصرف داروی OT و در کنار آن با آموزش‌های لازم و کسب آگاهی همزمان هم‌روی پادشاه در سفر دوم با کسب دانایی بیشتر و کاربردی کردن آن‌ها در زندگی خود در کنار ورزش مناسب و تغذیه مناسب و خدمت کردن و دوری جستن از ضد ارزش‌ها و پرداختن به ارزش‌ها به دنبال به تعادل رساندن هر چه بیشتر این سیستم که یکی از شگفتی‌های جسم یعنی همان مغز و سیستم ایکس و کارکرد آن و هم برای هر چه نزدیک‌تر شدن به‌فرمان عقل، فرمانروای اصلی انسان کار می‌کنیمهمان‌طوری که استاد امین فرموده‌اند فرمان کارکرد سیستم خمر بدن انسان در دست خداوند و بر اساس عملکرد خود انسان است.  

به امید اینکه هرکدام از ما به اهمیت و اثرات کار بزرگ بنیان کنگره 60 آقای مهندس دژاکام پی ببریم که چه کشف بزرگی را به جامعه بشریت ارائه کرده‌اند
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرآزاده چهارشنبه 24 مهر 1398 05:33 ب.ظ
سلام وخداقوت به خانم لیلاعزیز.
مسافرحمیدبهشهر سه شنبه 23 مهر 1398 07:07 ق.ظ
تشکرازنویسنده مطلب
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic