گفتگو...
جمعه 24 آبان 1398 ساعت 04:22 ب.ظ | نوشته شده به دست ملیحه همسفر حسین | ( نظرات )


گفتگو با اسیستنت محترم، سرکار خانم عاطفه، عضو لژیون سردار


ممنون بابت وقتی که در اختیار ما قرار دادید، لطفاً خود را معرفی و اعلام سفر نمائید.

سلام دوستان عاطفه هستم یک همسفر.
با 15 سال تخریب شیره خوراکی وارد کنگره شدیم، 11 ماه به روش Dst با شربت Ot با راهنمایی راهنمای بزرگوار مسافرم علی آقا اشکذری و راهنمای بزرگوارم سرکار خانم آنی سفر کردیم، رهایی از اعتیاد 5 سال و 11 ماه.
مسافرم یک سفر سیگار داشتند، با روش Dst و آدامس نیکوتین، 10 ماه با راهنمایی آقا مهدی یوسفی سفر کردند، رهایی از سیگار 5 سال.

هدف از تشکیل لژیون سردار در کنگره 60 چه بوده است؟

کنگره به هیچ NGo و ارگانی وابسته نیست و تمام هزینه هایی که انجام می شود، از طرف اعضاء پرداخت می شود. لژیون سردار هم باعث می شود پایه های مالی کنگره محکم شود، و هر چه نمایندگی ها از لحاظ مالی قوی باشند، باعث می شود کنگره قوی باشد. آقای مهندس فرمودند، یکی از ارگان های اروپایی مبلغی را به حساب کنگره واریز کردند، ولی من آن را قبول نکردم، بخاطر اینکه آقای مهندس نمی خواهند کنگره محتاج هیچ ارگانی باشد. به همین دلیل تمام شعب باید بتوانند پایه های مالی و لژیون سردار خود را قوی کنند.

چرا در کنگره به پایه های مالی توجه زیادی می شود؟

اصل و اساس هر چیزی برای اینکه بتواند ادامه پیدا کند و در آینده پیشرفت داشته باشد، مسئله مالی است. در کنگره هم بخاطر اینکه هر نمایندگی بتواند روز به روز پیشرفت خود را داشته و مستدام باشد و از لحاظ مالی به هیچ ارگانی وابسته نباشد، باید پایه های مالی اش قوی باشد و بتواند روی پای خود بایستد. کنگره 60، ان جیوئی است که روز به روز شاخه اضافه می کند و نیازمند این است که از لحاظ مالی قوی باشد و بتواند مسائل مالی خود را برطرف کند.

چه ارتباطی بین پایه های علمی و مالی در کنگره 60 وجود دارد؟

به نظر من اگر پایه های مالی محکم نباشد، پایه های علمی هم نمی تواند پیشرفت کند، چون تمام آموزش های کنگره، اول به پول نیاز دارد تا بتواند به دست افراد برسد. پس باید پایه های مالی محکم باشد، تا پایه های علمی هم بتواند به کار خود ادامه دهد.

تعریف شما از کلمه بخشش چیست؟

بخشش برای من کلمه سنگینی است، به زبان آوردنش راحت است، ولی عمل کردن به آن خیلی سخت است، مخصوصاً اگر به مسئله مالی برگردد. شاید خیلی افراد از نظر مالی تامین باشند، ولی اینکه بخواهند مبلغی را ببخشند، برایشان خیلی سخت است. من اگر معنی اصلی گذشت را یاد بگیرم، خیلی راحت می توانم چشمانم را ببندم و از لحاظ مالی ببخشم. یکی از وادی های ما، وادی 14، وادی عشق و محبت است، همان گذشت و بخشیدن، هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ معنوی. من اگر به این فکر کنم، خیلی افراد به پولی که من می بخشم نیازمند هستند، زمانیکه می بخشم از ته دل رضایت دارم و واقعاً لذت میبرم. شاید برای خود من بخشیدن از لحاظ مالی، در بیرون از کنگره، اینقدر مهم نباشد، ولی در کنگره زمانیکه کارت میکشم، حتی اگر مبلغ آن ناچیز باشد، آن روز انرژی زیادی دارم، بخششی که در کنگره انجام میدهم، برای من مساوی با انرژی است. شاید به آن پول نیاز هم پیدا کنم، ولی همین که در کنگره مبلغی پرداخت میکنم، برای من خیلی باارزش است.

دستور جلسه این هفته لژیون سردار و نقش همسفر در توانمندی لژیون سردار میباشد، به نظر شما یک همسفر چگونه می تواند در توانمندی لژیون سردار کمک کند؟

اگر ما همسفران به گذشته خود فکر کنیم که حاضر بودیم هر چه داریم پرداخت کنیم، فقط بخاطر اینکه مسافرانمان اعتیاد خود را ترک کنند، البته آن زمان نمی دانستیم اعتیاد چیست و برای ما مهم نبود درمانی صورت گیرد، ولی الآن که به این نتیجه رسیدیم و کنگره آنها را رایگان به درمان رسانده است، در صورتیکه خیلی از ان جیوها مبلغ زیادی را طلب می کنند، و در کنگره علاوه بر اینکه مسافرانمان درمان شدند، خود ما نیز به آرامش رسیدیم و آموزش های زیادی برای زندگی خود می گیریم، وقتی من همسفر به این چیزها فکر کنم، تمام تلاشم را میکنم تا اگر توان مالی دارم، برای پایه های مالی کنگره هزینه ای پرداخت کنم.

زیباترین آموزشی که از عضویت در لژیون سردار گرفتید چه بوده است؟

زیباترین آموزش، همان بخشیدن است. شاید زمانی فکر نمی کردم بتوانم از مبلغ 5 میلیون تومان بگذرم. گذشته نمایندگی بهشهر، گذشته سختی بود و راه سختی را طی کرد تا به این مکان و جایگاه رسید. مسافران و همسفران در یک سالن خیلی کوچک آموزش می گرفتند و به قولی کنگره صحرایی بود. وقتی به یاد آن روزها می افتادم، دیگر مبلغ 5 میلیون به چشمم نیامد و روزی که وارد لژیون سردار شدم، برایم لذتبخش بود، بخاطر اینکه میدانستم در ادامه اتفاق های خوبی، برای نمایندگی بهشهر می افتد، چون آقای مهندس همیشه می گویند، هر نمایندگی باید روی پای خود بایستد.

خدمت سالم از نگاه شما در کنگره 60 چیست؟

خدمت سالم به نظر من این است که، اول دنبال حاشیه نباشیم، و بعد اینکه اصلاً به آینده آن فکر نکنیم که قرار است چه اتفاقی بیفتد و چه جایگاهی به ما بدهند. خدمتی که از ته دل باشد، برای رضای خدا باشد و در نهایت بتوانیم رضایت استادان خود را بدست آوریم و خطایی از ما سر نزند و باعث این نشود که فقط فضایی را در کنکره اشغال کنیم.

آیا حضور در لژیون سردار تاثیری روی زندگی شخصی شما داشته است؟

از لحاظ مالی نه، ولی از لحاظ معنوی بله خیلی تاثیر گذاشته است. حس میکنم عضو لژیون سردار شدن، جاهایی به من اعتماد به نفس داده است. با تورّمی که در جامعه است، آقای مهندس اعلام کردند ، کسانی که می خواهند عضو لژیون سردار شوند، باید مبلغ 6 میلیون تومان پرداخت نمایند، و واقعاً شاید مبلغ قابل توجهی نباشد، ولی با پرداخت این مبلغ می توانیم به افراد دیگر و حتی به شعب دیگر کمک کنیم. وقتی بخشیدیم، قطعاً خدا هم در جای دیگر به ما میبخشد و به ما کمک می کند و پاسخ این بخشش را به ما می دهد، حالا یا از لحاظ مالی یا از لحاظ معنوی. شاید از لحاظ مالی خیلی به چشم نیاید، چون قبل از کنگره مسافران هزینه زیادی برای مواد پرداخت می کردند، ولی از لحاظ معنوی، بعد از لژیون سردار، چشمه های بخشش از طرف خداوند را در زندگی ام احساس کردم.


اگر توصیه یا سخن پایانی برای آن دسته از عزیزانی که می خواهند عضو لژیون سردار شوند دارید، بفرمایید.

من در آن حد نیستم که بخواهم توصیه ای کنم، ولی این را میدانم و به من ثابت شده، هر مبلغی را که برای لژیون سردار پرداخت کنید، هیچ لطمه ای به زندگی نمی زند. خیلی وقت ها وقتی به چیزی نیاز داریم، یا با مشکلی روبرو می شویم، حاضر هستیم یک وام کلان بگیریم و یا از دیگران قرض کنیم، بیائیم به این فکر کنیم که واقعاً کنگره برای زندگی ما چه کرده است؟ آن وقت خیلی راحت از مبلغ 6 میلیون تومان میگذریم و عضو لژیون سردار می شویم. مسافرم تقریباً سه یا چهار سال قبل از من عضو لژیون سردار بود و برای من یک آرزوی بزرگ بود. زمانیکه عضو این لژیون شدم، حس کردم چیزی که از خداوند می خواستم به من داده است و واقعاً از مسافرم متشکرم که این کمک را به من کردند تا این افتخار را پیدا کنم. تنها چیزی که می خواهم به همسفران بگویم اینکه؛ چشمانشان را ببندند و از این مبلغ بگذرند، وقتی گذشتند، متوجه می شوند که چه افتخار بزرگی نصیبشان شده و چه اتفاق بزرگی در زندگیشان افتاده است.

سپاسگذارم از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید.

تهیه گزارش؛ همسفر ملیحه، لژیون راهنمای محترم خانم آزاده 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فیروزه لژیون ۵ یکشنبه 26 آبان 1398 09:31 ب.ظ
خانم عاطفه عزیز ممنون بابت مطالب مفید و ارزنده شما.انشا الله بتوانیم خدمتکار قابلی در کنگره باشیم.با تشکر از خانم ملیحه عزیز بابت گزارش بسیار پرباری که تهیه کردند
همسفر هاجر یکشنبه 26 آبان 1398 04:57 ب.ظ
سلام
تشکر خدمت اسیسانت محترم انشالله خیر و برکت این خدمت به زندگیتون برگرده
تشکر و خداقوت از گروه سایت
همسفر زینب لژیون سه شنبه 25 آبان 1398 04:03 ب.ظ
امیدوارم موفق باشید و خداوند بهترینها را نصیبتان کند
همسفر فاطمه سادات شنبه 25 آبان 1398 03:39 ب.ظ
سلام،سپاس از اسیستانت گرامی خانم عاطفه عزیز بابت مطالب خوبی که عنوان کردند، انشالله اجر خدمتتان را در زندگی تان ببینید
خانم ملیحه عزیزم خدا قوت
همسفرآزاده شنبه 25 آبان 1398 12:05 ق.ظ
خداقوت به ملیحه عزیزبابت تهیه گزارش عالی وخداقوت به راهنمای عزیزم خانم عاطفه.موفق ومویدباشید.
همسفر منصوره جمعه 24 آبان 1398 11:42 ب.ظ
باسلام.تشکر از خانم عاطفه عزیز .انشالله آرامش و برکت این خدمت عظیم سهم همیشگی در زندگی شما باشد.تشکر از خانم ملیحه عزیز بابت تهیه گزارش زیبا.
همسفر زهره لژیون6 جمعه 24 آبان 1398 11:25 ب.ظ
گفتگو خوبی بود.
باآرزوی سلامتی برای خانم عاطفه
خداقوت به تهیه کننده گزارش خانم ملیحه
مبینا لژیون 3 جمعه 24 آبان 1398 09:57 ب.ظ
خداقوت ب خانم عاطفه اسیسنت محترم از صحبتهای خوبشون و خدا قوت ب خانم ملیحه عزیز
همسفر لیلا جمعه 24 آبان 1398 06:52 ب.ظ
موفق و پیروز باشید .
مسافرحمیدبهشهر جمعه 24 آبان 1398 06:51 ب.ظ
خداوندانشاالله به زندگی شمابرکت بیشتری عنایت کند
همسفر حدیقه جمعه 24 آبان 1398 04:18 ب.ظ
با سلام گزارش خوبی بود ممنونم از هر دو عزیز امیدوارم که هر چیزی از خداوند میخواهید بهترین ها را نصیب شما عزیزان کند خیلی آموزنده بود آموزش گرفتم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic