کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ..
سه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 09:43 ق.ظ | نوشته شده به دست ملیحه همسفر حسین | ( نظرات )
دومین جلسه از دور یکم  سری  کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره  60  ویژه  همسفران  نمایندگی  نیما   یوشیج    بهشهر    با    استادی اسیستانت   محترم   خانم   عاطفه    و    نگهبانی    کمک     راهنمای   محترم    خانم    ملیحه    و     دبیری  کمک     راهنمای         محترم     خانم  اکرم   با دستور جلسه " گلریزان" در تاریخ  98/09/25  راس ساعت  15  آغاز  بکار  نمود.


سلام دوستان عاطفه هستم یک همسفر 
از نگهبان عزیز خانم ملیحه ودبیرشان و مرزبانان عزیز ممنونم که استادی امروز را به من واگذار کردند تا بتوانم خدمت کنم و آموزش بگیرم.
من هم هفته بنیان کنگره شصت را خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک میگویم و امیدوارم سلامت باشند و سایه ایشان بالای سرمان باشد .
هفته گلریزان را تبریک میگویم خدمت همه اعضای کنگره شصت و خدا قوت عرض میکنم خدمت جناب مهندس و همه خدمت گذاران کنگره.
همه ما در بیرون با کلمه گلریزان آشنا هستیم  که در مکانهای مقدس یا مکانهای دیگر پولی جمع میشود برای کمک به نیازمندان  ولی در کنگره این پول جمع میشود برای کسانی که چشم انتظارند تا در اطرافشان و یا شهرشان شعبه ای دایر شود و خانواده هایی که در گیر اعتیاد هستند در کنگره درمان شوند و خانواده شان هم به آرامش  برسند.


من چند روزی است که راجع به این دستور جلسه فکر میکنم و گذشته ام به یادم آمد که عاطفه قبل از کنگره کی بود و چطور زندگی میکرد؟ عاطفه ای که اگر به چیزی نیاز بود منتظر بود تا همسرش نشئه باشد تا بتواند درخواستی از او بکند واگر خمار است مواظب باشد تا حرفی نزند که درگیری ایجاد شود.
آن موقع هیچ هم حسی و محبتی وجود نداشت. زمانی که در جمعی حضور داشتیم همیشه حواسم به همسرم بود که مبادا به چرت رود و چشمانش بسته شود و با طعنه های اطرافیان مواجه شوم. ولی الآن دلم میخواهد که سجده شکر به جای آورم.
خدارا شاکرم و همیشه قدردان آقای مهندس و خانواده محترمشان و راهنمای عزیزم هستم و آرزوی سلامتی برایشان دارم.
حال تغییراتی که در خودم و همسرم میبینم و این محبتی که بین ماست و اینکه اگر همسرم میخندد مطمئنم از نشئگی مواد نیست واگر ناراحت است از خماری مواد نیست، همین خودش جای بسی شکر است.
هفت سال قبل این آرامشی که الان دارم نبود، آن موقع حاضر بودم تمام زندگیم را  بدهم ولی آرامش داشته باشم و تمام این آرامش را کنگره به ما هدیه داد.
حالا من در مقابل این همه لطف چه باید بکنم؟ ما که به درمان رسیدیم و یا در حال درمانیم و در حال آموزش گرفتن هستیم چه باید بکنیم؟
در کنگره کسانی را داریم که با جان و دل به درد و دلهای ما گوش میدهند و برای مشکلات ما راه حل پیشنهاد میدهند. در صورتیکه هیج جا اینطور نبود.
زمانی که از مشکلات خودمان برای کسی می گفتیم تنها راه حلی که پیشنهاد میدادند طلاق بود ولی در کنگره به ما گفتند بمان و استقامت کن.
واقعا زمان مصرف مسافرمان چه پولهایی که به هدر نمیرفت. روزی مسافرم حساب کرد که اگر تا به امروز سیگار میکشید حدود چهل میلیون فقط پول سیگارش میشد، حالا پول مواد که بماند، وکنگره هزار تومان هزار تومان این پولها را به من برگرداند و امروز اگر پولی را میبخشم میدانم برای مصرف چه کاریست و پولم گم نمیشود.
امروز روزیست که باید تمام این چیزها را جبران کنم از سخن به عمل در آورم. یک سال آموزش گرفتیم و راهنمایمان از گذشت گفت و امروز باید نشان دهم که چقدر آموزش گرفتم و چقدر میتوانم پرداخت کنم  و باید بدانم چیزی که امروز دارم همه اش به خاطر وجود کنگره است.
نباید به این فکر کنم که چون نمایندگی بهشهر ساخته شده تمام شد و رفت. زمانی که در نمایندگی بهشهر زمین خریداری شد دیگر هیچ بنیه مالی نداشت و نمایندگی های دیگر آنقدر پرداخت کردند تا اینجا به این شکل زیبا ساخته شد و ما هم باید کمک کنیم که نمایندگی های دیگر که بنیه مالی ندارند ساخته شوند. دیگران کاشتند و ما خوردیم و ما بکاریم تا دیگران بخورند.
به لطف خدا و اجازه آقای مهندس لژیون قائمشهر برپا شد و هفته دیگر هم قرار است لژیون گرگان هم برپا شود. نیروی متخصص که دارند و به اندازه کافی راهنما هم که دارند ولی نیاز مالی نیازی نیست که بتوانند در اوایل کار پیش ببرند. امروز ما که ساختمانمان ساخته شده و آنچنان نیاز مالی نداریم باید برای ساخت و ساز دیگر شعبه هایی که نیاز دارند با تمام توان و از ته دل این پول را پرداخت کنیم. امروز باید با خودمان روراست باشیم و با تمام وجود ببخشیم و کنگره برای هر نمایندگی که نیاز دارد هزینه میکند.
در آخر امیدوارم که گلریزان خوبی داشته باشیم و هم از لحاظ قلبی و هم مادی در این جشن شرکت کنیم.
ممنونم که به صحبتهایم گوش دادید.

پیام مرزبانی و راهنمای تازه واردین


اهدای گل نمادین به همسفران سفر دوم


همسفرانی که شال کمک راهنمایی دریافت کردند
اعضای جدید لژیون سردار


جشن گلریزان به روایت تصویرتهیه گزارش؛ همسفر زینب، لژیون راهنمای محترم خانم ملیحه
  و همسفر ملیحه، لژیون راهنمای محترم خانم آزاده
تنظیم؛ همسفر ملیحه، لژیون راهنمای محترم خانم آزاده

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 29 آذر 1398 04:45 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت همسفران عزیز بسیار عالی بود
همسفر اکرم ل 2 سه شنبه 26 آذر 1398 02:55 ب.ظ
تبریک و خدا قوت به همسفران عزیز که جشن با شکوه و پر ار انرژی مثبت بر گزار کردید و تبریک به عزیزانی که عضو لژیون سردار شدند و ارزوی بهترینها برای همه عزیزان
همسفر حدیقه سه شنبه 26 آذر 1398 02:10 ب.ظ
با سلام خدا قوت و تبریک میگم به همه ی همسفران و راهنمایان محترمشان خداوند زندگی همه ی عزیزان را پر از خیر و برکت و سلامتی و صلح و آرامش عنایت کند و هر سال بهتر از سال های دیگه در جشن گلریزان حضور داشته باشند
مسافرحمیدبهشهر سه شنبه 26 آذر 1398 01:51 ب.ظ
همسفران محترم خداوندبه زندگیتان برکت وارامش بیشتری بدهد.جشن عالی وبابرکتی بود تشکر
همسفرفرشته سه شنبه 26 آذر 1398 01:35 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت همسفران عزیزجشن بسیارباشکوه وزیبایی بودانشالله درتمام زندگیتون خوش بدرخشیدوخسته نباشیدبه عزیزانی که گزارش تهیه کردن
همسفر هاجر لژیون چهارم سه شنبه 26 آذر 1398 01:27 ب.ظ
سلام و خداقوت به همسفران عزیز شعبه...خداقوت خدمت خانم عاطفه عزیزز....ممنون بابت جشن بسیار زیبا و باشکوه.دست همگی درد نکنه....
همسفرمهناز لژیون سوم سه شنبه 26 آذر 1398 12:19 ب.ظ
سلام واقعا ممنون ازهمگی جشن بسیارپرشکوه وپرانرژی بود ان شالله خداوند به همگی سلامتی وبرکت بده مخصوصا به جناب مهندس و خانواده ی محترم شون و توفیق داشته باشیم سال بعدباتوان بیشتر درگلریزان شرکت کنیم
همسفرآزاده سه شنبه 26 آذر 1398 11:30 ق.ظ
سلام وخداقوت به همسفران عزیزکه جشن گلریزان روبسیارباشکوه برگزارکردن.تبریک به همسفرانی که عضولژیون سردارشدند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic