مقاله در باب دستور جلسه ..
جمعه 20 دی 1398 ساعت 07:36 ب.ظ | نوشته شده به دست ملیحه همسفر حسین | ( نظرات )
             صبوری کردن طی پروسه درمانی نکته مهم برای یک همسفر است                

مقاله ای در باب دستور جلسه هفتگی « هفته همسفر »

به قلم ؛کمک راهنما همسفر رقیه"بنام قدرت مطلق الله"

هر بار که قلم‌به‌دست می‌گیرم تا مطلبی در مورد یکی از دستور جلسات کنگره 60 بنویسم حس خیلی خوبم دارم.

کنگره 60 یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد است که درزمینهٔ درمان اعتیاد در حال فعالیت است و افراد مصرف‌کننده که وارد کنگره 60 می‌شوند پس از سه جلسه مشاوره با انتخاب یک فرد بنام راهنما وارد مسیر و پروسه درمانی در کنگره 60 می‌شوند.

راهنما هم در کنگره 60 کسی است که قبلاً این مسیر را طی کرده و به درمان رسیده و جلسات آموزشی زیادی را پشت سر گذاشته است و پس از یک آزمون مهم و‌ گرفتن نمره قبولی شروع به فعالیت خود در قسمت راهنمایی دیگر افراد می‌نماید.

فرد مصرف‌کننده که وارد کنگره 60 می‌شود و راهنما انتخاب می‌کند دیگر کلمه معتاد یا مصرف‌کننده از او‌ گرفته و مسافر نامیده می‌شود.

در این مسیر درمانی و مهم در کنگره 60 یکی از اعضای خانواده شخص که غالباً همسر یا مادر اوست در این مسیر او را همراهی می‌کند که در کنگره 60 به او همسفر گفته می‌شود. واژه همسفر واژه مقدسی است که باید شخص همسفر هم در این سفر مسئولیت خود را به‌خوبی انجام دهد و در جلسات آموزشی حضورداشته باشد تا سفر خود را به‌خوبی به پایان برساند.

این سفر، هم  یک سفر درونی یا تنهایی است و هم یک سفر بیرونی است که همسفر و مسافر در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا هم ازلحاظ درونی و هم بیرونی رشد نمایند و با یکدیگر هم حس و هم‌زبان شوند.

همسفر وقتی وارد کنگره 60 می‌شود باید ظرف وجودی خودش را خالی کند و بداند که او هم نیاز به آموزش دارد. همسفری که نیاز خود را به آموزش‌ها و دانستن احساس نماید قطعاً روزبه‌روز حالش بهتر می‌شود و این حال خوب او قطعاً در مسافرش هم تأثیرگذار است. همسفران کنگره 60 صبوری را می‌آموزند و یاد می‌گیرند عاشق شدن و عشق و‌ محبت ورزیدن، باتحمل کردن رنج و‌ فشار بسیار متفاوت است.

یک همسفر به‌واسطه ترکش‌های اعتیاد رنج‌های بسیاری را متحمل شده است و‌ قطعاً این رنج‌ها چون آموزشی نداشته است تاریکی‌های زیادی را برای خود ایجاد کرده است. چیزی که مهم است من به‌عنوان همسفر فکر می‌کنم اعتیاد فقط تاریکی است اما اعتیاد مثل یک پوشش و حجابی بر روی تاریکی‌های من همسفر کشیده است که گره‌های زیادی در من ایجادشده است و‌ این گره‌ها اگر باز نشود قطعاً نمی‌توانم از جهنم وجودی خودم خارج شوم و حال خوشی نخواهم داشت، حتی باعث رنج و بیماری نیز خواهد شد.

من به‌عنوان یک‌ همسفر در کنگره 60 باید بپذیرم که همسفر بودن بها دارد و این بها را باید پرداخت نمایم تابه‌حال خوش برسم.

موضوع مهم بعدی برای همسفر در کنگره 60، صبوری کردن طی پروسه درمانی است و باید تمام مدت تلاش نمایم تا گره‌های خود را بازنمایم و دوربین را از روی مسافرم بردارم و این مهم‌ترین گام در مرحله درمان است.

به گفته استاد سیلور، غم بزرگ انسان را به دو مرحله؛ یا پایین‌ترین نقطه یا بالاترین نقطه سوق می‌دهد و‌ من اعتقاددارم که باغم بزرگی مثل اعتیاد بودن در کنگره و آموزش گرفتن صعود بوده است برای من، چون کنگره 60 به نام جمعیت احیای انسانی شکل‌گرفته است که من هم به‌عنوان یک همسفر در کنگره زنده شدم.

خداوند در رحمت خود را به روی انسان می‌گشاید ولی اینکه من از این رحمت خداوند چه برداشتی نمایم خیلی مهم است. کنگره دریای رحمت الهی است که بودن و حضور در آن‌ نیز رحمت است، پس به‌عنوان یک همسفر باید قدردان باشم و‌سعی کنم تمام مدتی که در کنگره حضور دارم بالی باشم برای پرواز نه باری بر روی دوش دیگران.

روزی کسی بود که به‌عنوان یک‌ همسفر اشک‌هایم را پاک کرد چون فقط او بود که می‌دانست چه بر من گذشته است، امید دارم من هم توانسته باشم گامی کوچک در این مسیر بردارم.

این هفته، هفته سپاسگزاری و قدردانی است و این تفکر عمیق جناب مهندس، بنیان کنگره 60 بوده است که یکی از دستور جلسات را بنام همسفران قرار داده است تا همه مسافران از همسفران خود که در بدترین روزها و سخت‌ترین شرایط کنارشان ماندند تقدیر و قدردانی نمایند.

در پایان این هفته بزرگ را خدمت اولین همسفران کنگره 60 سرکار خانم آنی عزیز، استاد امین بزرگوار، خانم آنی کماندار عزیز و خانم شانی عزیز تبریک میگویم و همچنین خدمت استاد عزیزم خانم مریم هم تبریک‌ میگویم، تا هستی هست از همه این عزیزان سپاسگزارم چون بودند که باعث بودن ما شدند.

این‌ هفته بر تمامی همسفران عزیز پرشگون باد.

با تقدیم احترام؛ راهنما همسفر رقیه


تهیه گزارش؛ همسفر ملیحه، لژیون راهنمای محترم خانم آزاده
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 23 دی 1398 10:20 ب.ظ
با سلام و تشکر فراوان از استاد نازنینم خانم رقیه عزیزم مطالبتون بسیار عالی و اموزنده بود و ارزوی سلامتی و سربلندی و موفقیت دارم.
همسفر منصوره دوشنبه 23 دی 1398 07:01 ق.ظ
باسلام.تشکر از استاد بزرگوارم خانم رقیه عزیز بابت مقاله دلنشین و آموزنده.انشالله همیشه خوش بدرخشید و در تمام مراحل زندگی موفق باشید.تشکر از گروه سایت.
آرزو لژیون دوم یکشنبه 22 دی 1398 06:03 ب.ظ
من هم از راهنما واستاد بزرگوارم خانم رقیه سپاسگذارم بابت مقاله زیبا وپر آموزششان وهفته همسفر رو به تمامی همسفران عزیز وصبور در تمامی شعب تبریک میگم
همسفر فاطمه سادات یکشنبه 22 دی 1398 04:53 ب.ظ
سلام،تشکر از کمک راهنمای محترم خانم رقیه عزیز بابت مقاله دلنشینشان
همسفرمرضیه یکشنبه 22 دی 1398 03:42 ب.ظ
سلام‌تشکرازراهنمای‌محترم‌خانم‌رقیه‌عزیزمطالبتون‌ مثل‌همیشه‌عالی‌بود.
تبریک‌به‌تمام‌همسفران‌عزیز.
همسفر هاجر لژیون چهارم یکشنبه 22 دی 1398 03:02 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت خانم رقیه عزیز بابت مقاله بسیار اموزنده....انشالاا در جایگاه های بالاتر شما را ببینیم و ازاموزش های شما استفاده کنیم...
همسفرفرشته یکشنبه 22 دی 1398 02:54 ب.ظ
باعرض سلام وتبریک خدمت خانم رقیه عزیزم مثل همیشه بسیارمطالبتون عالی بودارزوی سلامتی وشادی براتون دارم عزیزدلم
شنبه 21 دی 1398 11:15 ب.ظ
سلام وخسته نباشیدخدمت خانم رقیه بامطالب خوب وهفته همسفررابه تمام همسفران تبریک میگم
همسفر فیروزه لژیون ۵ شنبه 21 دی 1398 10:05 ب.ظ
تبریک ویژه خدمت تمامی همسفران عزیز و ایستا و کوشا.مخصوصا راهنمای بزرگوار خودم خانم آزاده عزیز.
مطالب زیباتون مانند همیشه عالی و آموزنده بود خانم رقیه عزیز.انشا الله که در این مسیر سربلند و موفق باشید
همسفر سامره ل سوم شنبه 21 دی 1398 12:24 ب.ظ
سلام تبریک میگم این هفته قشنگ روبه تمام همسفران این شعبه به ویژه راهنماخوبم خانم ملیحه عزیز.
بسیار دلنشین بودواقعا لذت بردم وامیدوارم همیشه موفق باشید.به عزیزان سایت هم خدا قوت میگم...
مسافرحمیدبهشهر شنبه 21 دی 1398 11:27 ق.ظ
تبریک به همسفران وتشکرازراهنمامحترم خانم رقیه
مسافر حسین لژیون یکم شنبه 21 دی 1398 07:56 ق.ظ
عرض سلام و ادب به همه همسفران پرتلاش و توانمند شعبه نیما یوشیج بهشهر، من هم به نوبه خودم این هفته قشنگ رو به همه همسفران شعبه نیما یوشیج تبریک عرض می نمایم و فردایی زیباتر برای تک تک همسفران عزیز از خداوند منان خواستارم.
تشکر ویژه از استاد بزرگوار خانم رقیه بابت مقاله زیبا و دلنشین و آموزنده که ارائه نمودند. تشکر و خداقوت ویژه ویژه ویژه به همسفر عزیز خودم خانم ملیحه ، همه تشکر و قدردانی ام ویژه کسی است که در همه سختی ها کنارم بود و در تک تک لحظات زندگی همراه و هم قدمم
ممنونم ازت بابت تمام آنچه که بی منت به من بخشیدی و تنهایم نگذاشتی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic