کارگاه های آموزشی همسفران....
دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 08:57 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )

جلسه سوم  از دور نهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی  ویژه همسفران کنگره 60 نمایندگی بهشهر روزهای دوشنبه با استادی کمک راهنمای محترم خانم راحله و نگهبانی همسفر عاطفه  و دبیری همسفر آزاده  با دستور جلسه" غذای ما دوای ما،دوای ما غذای ما در مورخ96/10/25  راس ساعت15:00 آغاز بکار نمود.


خوشحالم که توفیق شد دوباره در این جایگاه قرار بگیرم و هم آموزش بگیرم هم خدمت کنم،از نگهبان و دبیر هم تشکر میکنم،دستور جلسه امروز غذای ما دوای ما و دوای ما غذای ما هست؛من داشتم فکر می کردم آقای مهندس در سی دی هایی که اخیرا صحبت کردند تماما در مورد جسم بود،شاید اسم سی دی ها متتفاوت بود حتی سی دی آخر که در مورد ریتم بود در موررد تغذیه صحبت کردند و معلوم هست که خیلی هائز اهمیت است و در آخرین سی دی که گوش کردم که ریتم بود آقای مهندس فرمودند که بچه های کنگره 60 فریزر هایشان خالی است و به این درک باید رسیده باشند که فریزر هایشان خالی باشد و از مواد تازه استفاده کنند،شاید اگر یه زمانی خود من فریزر و یخچالم خالی بود یک احساس بدی به من دست می داد و افسرده می شدم 


ولی الان به این نتیجه رسیدم که اگر خالی هم باشد درست است چون الان همه چیز در اطرافمان هست و مثل قدیم نیست که مغازه نباشد الان اگر مرغ بخواهیم،سبزی بخواهیم و هرچیزی که بخواهیم در اطرافمان هست و سوپر مارکت ها همه ی مواد غذایی را دارند،اگر در تغذیه خودمان کمی تامل کنیم می بینیم که دوای ما همان تغذیه هایی است که در طول روز استفاده می کنیم،البته تغذیه مناسب. و غذای ما هم می تواند همان دوای ما باشد؛جسم خیلی مهم است و اگر جسم سالم نباشد تفکر هم سالم نیست و نا خودآگاه تفکر هم بیمار می شود و فکر سالم جسم سالم را می طلبد.

همانطور که ما به نفسمان خوراک می دهیم یا غذای روح می دهیم که گرسنه نماند جسممان هم نیاز به غذای سالم دارد،من خودم بیشتر  ،نه اینکه به جسم اهمیت ندهم ولی اولویتم به معنویات بود ولی وقتی فکر کردم دیدم اگر جسم نباشد روح یا نفس در چه غالبی باید قرار بگیرد که به حیات و زندگی خودش ادامه دهد ،همانطور که در کتاب 60 درجه آمده میگوید برای جسم خود فرمانده خوبی باشید و جسمتان را سالم نگه دارید،زیرا جسم سالم لازمه ی حیات و زندگی است؛جسم ما نیاز به مراقبت دارد برای اینکه بتوانیم جهانبینی درستی داشته باشیم و انسان فعالی باشیم،نفسمان را ارتقا دهیم و همه ی اینها نیاز به جسم سالم دارد.

امر تغذیه خیلی مهم است و باید در تغذیه مان تنوع را رعایت کنیم و اینطور نباشد که از یک نوع مواد غذایی استفاده کنیم واین شامل دو بخش است؛یکی جسم و یکی نفس است،نفس که در صحبت های آقای مهندس به انسان هم جهان اکبر گفته شده هم جهان اصغر که من هر دو مورد را میگویم و هر کدامش را بخواهیم مطالعه کنیم وارد درهای زیادی میشویم منظورم این است که برای خودش یک دنیایی است.

بعضی مواقع ما ظاهرمان خیلی خوب است و خیلی شاداب هستیم و مشکلی نداریم ولی از نظر باطنی ممکن است مشکل داشته باشیم این ممکن است هم از نظر جسمی مصداق داشته باشد هم روحی و روانی،باید به آن دقت کنیم و هرکدام از آن مشکل داشت آن را درمان کنیم،در درجه اول جسم از نظر چیزهایی که برای ما ضرر دارد جسم را باید پاک کنیم،مثلا اگر کسی مواد مخدر مصرف میکند و اعتیاد دارد باید آن چیزی که برایش ضرر دارد را از خودش دور کند و جسمش را ترمیم کند تا به انرژی سالم دست پیدا کند،البته از راه درستش که می تواند با مواد غذایی مناسب محقق شود.

ما روزانه نیازمند سه وعده غذایی هستیم که وقتی از مواد غذایی درست استفاده کنیم دیگه نیازی نیست از مکمل ها استفاده کنیم.

جسم ما از خاک است و موادی که در خاک وجود دارد در جسم ما هم به تعبیری وجود دارد؛بدن ما هم به آنها نیاز دارد مثلا در در خاک فسفر،کلسیم و منیزیم وجود دارد ،همه ی اینها را چطوری به دست بیاوریم؟ همه ی اینها در سبزیجات و میوه جاتی که ما استفاده می کنیم وجود دارد فقط کافی است آنها را در فصل خودش استفاده کنیم،مثلا فصل موز در زمستان نیست و من خودم دوست دارم موز را در زمستان استفاده کنم و در تابستان که تنوع میوه خیلی زیاد است موز را حذف می کنم در صورتی که موز میوه تابستانی است.

چیزی که به بدن می دهیم سه قسمت است؛جامد،مایع،گاز.

مایع همان آب است که دو سوم جسم ما را تشکیل می دهد که آب خیلی نیاز است برای بدنمان؛مخصوصا خانمها که پوست بدنشان خیلی خشک می شود روزانه باید هشت لیوان آب مصرف کنند،نه آبمیوه ها؛گاز هم همان اکسیژن و هوا است که باید از هوای پاک استنشاق کنیم،جامد هم همان مواد غذایی است که استفاده میکنیم.

مواد غذایی هم کلا به سه دسته تقسیم می شوند:میوه جات و سبزیجات؛غلات و حبوبات؛و گوشت ها که باید از تمامی اینها استفاده کنیم.

اگر بخواهم از سیفیجات بگویم بهترین آنتی بیوتیک برای بدن شلغم میباشد که در این فصل هم موجود است.

امیدوارم که این عادت های بد غذایی را کنار بگذاریم و به تغذیه سالم برسیم و در کنارش افکارمان را درست کنیم.

مرزبان کشیک و کمک راهنمایان همسفران بهشهرتهیه کننده گزارش:همسفر فاطمه

لژیون:خانم ملیحه

نمایندگی بهشهر


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمرضیه سه شنبه 26 دی 1396 05:41 ب.ظ
سلام تشکرازاستادجلسه‌مطالبتون عالی‌بودموفق‌باشید.
خداقوت به نگهبان‌ودبیرجلسه‌.
خداقوت به‌مرزبانان‌وراهنماهای‌عزیز.
تشکرازتهیه‌کننده گزارش.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic