کارگاه اموزشی همسفران...
سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 03:25 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دور  چهاردهم  سری  کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره  60  ویژه  همسفران  نمایندگی نیما  یوشیج  بهشهر  با استادی  کمک راهنمای محترم خانم شیوا و  نگهبانی  همسفر  خانم فرشته  و  دبیری  همسفر  خانم  ملیحه  با دستور جلسه "جشن همسفردر تاریخ 98/10/23رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.سلام دوستان شیوا هستم یک همسفر
از نگهبان و دبیر جلسه تشکر میکنم که این جایگاه را به من دادند تا آموزش بگیرم  و خدمت کنم.
از راهنما، خانم رقیه ممنونم برای اجازه خدمت در این جایگاه ،و اما دستور جلسه جشن همسفر که مسئولیت همسفران به عهده خانم کماندار می باشد .
آقا ی مهندس از زندگی خودشان گذشتند و فداکاری کردند که ما هم بتوانیم به کنگره بیاییم تا حال ماهم خوب شود.
همسفر باید اول بداند جه کسی است؟من اول که آمدم اینجا ،به خاطر مسافر بود، اصلا بخاطر خودم نیامده بودم و هیچ وقت سفرم شروع نشد تا وقتی در دنیا قبول کردم که حال خودم بدتر است.
بعد از این سفر من آغاز شد. اینکه من در جایگاه مادر باشم یا  همسفر باشم یا همسر باشم ،دختر باشم یا خواهر باشم مهم نیست مهم این است که من در این جایگاه تا وقتی که هستم چه کاری میتوانم برای اعضا خانواده انجام بده،م امدم اینجا یاد بگیرم و فکرمی کردم قبل از کنگره عقل کل بودم و  همه چیز را خودم میدانستم و مسافر من مریض بود حالش بد بود .


وقتی  اینجا امدم، متوجه شدم که اگر خودم آموزش نبینم بخشش یاد نمی گیرم ،که بتوانم مسافرم را ببخشم ،اول  باید حال خودم خوب شود بعد مسافرم،  اگر آن مصرف کننده بود منم شده بودم یکی مثل مسافر، اول خودم باید درمان بشوم.
نمی دانستم چه جوری زندگی ام راپیش ببرم فرسوده شده بودم، هم سفر بودن به نظر من خیلی سخته ،خیلی سخت ، چون آقایان مسافر با دارو به درمان میرسند و ما با جهان‌بینی ،باید تفکر را به درستی انجام دهیم و اینکه فقط با دارو ،تنها نمی شود ورزش باید اضافه شود.
چون خانم کماندار جای گفتند:که هر کسی که ورزش می کند سیستم ایکس شروع به ترشح می کند و مواد مخدر درونی ترشح میشود ، این مکملی است برای درمان خودمان ،می گوییم ما همسفریم به خاطر مسافر و همراه مسافر ،اما در واقع تنها هستیم ،یک سفر ، تک و تنها باید داشته باشیم در کنار مسافرهایمان ، آنها یک سفر دارند خودشان باید به درمان برسند ما هم بایدخودمان کار کنیم  حالمان خوب بشود .
ما امدیم، حالا باید مسافرمان را رها کنیم ، به سادگی نمیتوان رها کرد ،چون عادت کرده ایم  که بازپرس و بازرس باشیم و همیشه پلیس بازی دربیاوریم. اما اگر اموزش بگیریم میتوانیم به نقطه ای برسیم که میتوان بخشید،آنگاه  به آرامش میرسیم و منتظر میمانیم که روزی مسافرمان رها شود .
چیزی که من خودم نداشته باشم نمیتوانم به کسی دیگر انتقال  بدهم. قبل از این که  همسفر باشیم یک زن هستیم، به نظر خودم بخشندگی و گذشت بیشتر از آقایان است ، البته  به نظر من ،شاید نظر شما متفاوت باشد ، همیشه به خاطر بچه هایمان ،به خاطر مسافرانمان از خودمان گذشتیم ،  به خودم میگویم از خودم گذشتم از خواسته های معقول گذشتم ، این درست نیست باید به خودم برسم باید خودم را پیدا کنم .
مسافران در تاریکی بودند به خاطر  مصرف مواد ، من هم در تاریکی بودم منیت  و غرور و تکبر داشتم باید می امدم  این ها رادرست می کردم .از خودگذشتگی به این معنا نیست که هرچی دارم فدایت کنم نه این طور نبوده ،باید خودم آموزش بگیرم و جور دیگر راه جدید را پیدا کنم، تابتوانم خانواده ام را، به راه راست هدایت کنم به همین دلیل  آقای مهندس یک روز در تقویم کنگره ۶۰ به نام همسفر اعلام کردند ،به خاطر اهمیت خانواده ،به خاطر اینکه جایگاه همسفر را به مسافران بگویند  که اینها چند سال هست که غمخوار هستند همیشه درکنارتان هستند.   روز پنجشنبه در جشن همسفر  جلسات باز است و آقایان  به دو طریق می توانند از همسفران تشکر کنند:پول وطلا
  بستگی به توانایی مسافر دارد و،با گل و شیرینی قدردانی  نداریم ،در کنگره  اول باید از خدا تشکر کنیم و برای تشکر از خدا باید تشکر ازبنده خدا را یاد بگیریم تا قدردانی را یاد بگیریم .
به نظر من وقتی در جامعه مرد خونه فوت شود خانواده از هم نمیپاشد ، ولی وقتی خانم خونه از دست میرود ، شیرازه و پایه خانه را به هم می ریزد. اینجا نقش همسفر خیلی پررنگتر می شود که به عنوان مادر و همسر و هم سفر ، به عنوان یک همسر و زن پایه خانه است .
به کنگره که  آمدم ،کمترین چیزی که نصیبم شد  درمان مسافرم بود ،در کنارش  چیزهای دیگر را به دست آوردم ،اموزش های با ارزشی گرفتم که در تربیت بچه‌ها خیلی ازآنهارا  میتوانم  استفاده کنم .این که چطوری  به اعتیاد کشیده نشوند وکانون گرم خانواده را گرم تر کنند.
بال  پرواز بودن، به نظرم بال پرواز بودن ما چند سال اعتیاد از مسافران را پرداخت کردیم و بستگی به ظرفیت خودمان دارد که چقدر از اموزش کنگره استفاده کنیم و هرجا که می روید بعد مدتی همه چیز عادی می شود ولی اموزش کنگره  همیشه تازگی داره و حتی سی دی های اقا مهندس و استاد امین خیلی جذابیت دارد معمولااوایل امدیم نمیدانستیم ولی کم کم  متوجه شدیم ، سی دی نوشتن چقدر حال مارا خوب میکند.
صحبت های خانم آنی که چند سال قبل صحبت می کردند همیشه در گوش من هست ، که مهم نیست پول زیادی نداشته باشی مهم اینه که همیشه خوشحال باشی حتی در خانه  کوچک هم میتوانید احساس خوشبختی داشته باشید . ممنون

رهایی ورود به سفر دوم
کمک راهنما محترم خانم آزاده و کمک راهنما محترم  خانم مریم


 تشکر از دبیر قبلی

تهیه گزارش و تنظیم:همسفر روزیتا لژیون ششم 
راهنما محترم خانم اکرممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 27 دی 1398 09:59 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت استادونگهبان‌ و دبیر جلسه وآرزوی موفقیت در جایگاه های‌بالاتر و خسته نباشید به همسفران عزیز
پنجشنبه 26 دی 1398 09:37 ق.ظ
سلام خداقوت به خانم شیوا عزیز موفق باشد❤
همسفر فاطمه سادات پنجشنبه 26 دی 1398 08:41 ق.ظ
سلام،تشکر از استاد محترم جلسه کمک راهنمای محترم خانم شیوا،خداقوت خدمت نگهبان و دبیر محترم،
تبریک جایگاه دبیری خانم ملیحه عزیز
تبریک ورود به سفر دوم خانم آزاده،خانم مریم و خانم فاطمه عزیز
همسفرفاطمه ل7 سه شنبه 24 دی 1398 08:57 ب.ظ
موفق وپیروزباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic