شروع خوب برای آمدن همسفر به کنگره
جمعه 27 دی 1398 ساعت 02:04 ب.ظ | نوشته شده به دست ملیحه همسفر حسین | ( نظرات )
پنجمین جلسه از دور اول سری کارگاه های عمومی کنگره 60 روزهای پنجشنبه نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی اسیستانت محترم همسفر خانم عاطفه و نگهبانی راهنمای محترم همسفر خانم منصوره و دبیری راهنمای محترم همسفر خانم مریم با دستور جلسه (جشن همسفر ) در تاریخ 98/10/26 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
 خدا را شکر می کنم که امروز اجازه خدمت در این جایگاه به من داده شده است ، ابتدا هفته همسفر را به بانوی صبور کنگره ۶۰ خانم آنی عزیز، استاد امین ، خانم آنی کماندار و خانم شانی تبریک می گویم و همینطور تبریک می گویم  خدمت همسفران عزیز کنگره ۶۰ به ویژه همسفران نمایندگی نیمایوشیج بهشهر و یک تبریک ویژه می گویم  خدمت مسافران بزرگواری که چنین گوهرهای گرانبهایی را در کنار خودتان دارید.

 

آقای مهندس آنقدر برای گروه خانواده و همسفران ارزش قائل هستند که یکی از دستور جلسات هفتگی کنگره ۶۰ را به نام هفته همسفر و جشن نامگذاری کردند . همسفر در کنگره به شخصی اتلاق می شود که سابقه اعتیاد ندارد و برای تعالی اهداف  کنگره ۶۰ تلاش می کند . همسفران در زمان اعتیاد مسافرشان با تمام سختی ها ، مشکلات و مسائل اعتیاد که همه ما با آن آشنا هستیم درگیرهستند و دست و پنجه نرم می کنند ولی به خاطر آن عشق و علاقه ای که به خانواده و همسرخود دارند با تمام وجود سرپا ایستادند و با سختی های زندگی می جنگند. زمانی که یک خانم ازدواج می کند با تمام امید و آرزوی خوشبختی وارد یک زندگی جدید می شود ، یک زمانی متوجه می شود که همسرش مصرف کننده است ، خب قطعا همه آن آرزوها را برباد رفته می بیند و یا یک پدر و مادر تمام تلاششان را می کنند و زحمت می کشند برای اینکه فرزندشان به ثمره برسد  موفق شود و خوشبختی او را ببینند ، ولی  یک زمانی متوجه می شوند که فرزندشان درگیر اعتیاد شده و در حال نابودی می باشد پدر و مادر هم در کنار فرزندشان ذره ذره آب می شوند و کارشان می شود غصه خوردن و در به در به دنبال راهی برای خلاصی از اعتیاد هستند .


قطعا همه ما این مسائل را در زندگی دیده ایم . ولی خدا را صد هزار بار شکر که کنگره سر راه ما قرار گرفته و توانستیم غول اعتیاد را شکست بدهیم و بتوانیم این اتفاق قشنگ یعنی رهایی مسافران مان را در کنگره ببینیم . مسئله ای که کنگره را با خیلی از NGO های دیگر متمایز کرده اصرار حضور همسفر در کنار مسافر می باشد و اینکه یک همسفر نیاز به این دارد که این آموزش هارا ببیند ، ما خیلی از مسائل را در کنگره دیده ایم ، خیلی از مشکلات را در زندگی دیده ایم و قطعا بزرگان کنگره متوجه شدند که چه تخریب هایی در زمان اعتیاد در همسفر به وجود می آید.
یک شخص مصرف کننده مواد مصرف می کند و جسم و روانش را به هم می ریزد، قطعا فرمان عقلش هم دست مواد است و فقط به این فکر می کند که موادم آماده باشد ، خماری نداشته باشم و مکان پیدا کنم برای مصرف مواد ، ولی همسفر نه ، همسفر با مسائل فراتری درگیر می باشد ، همسفر نابودی زندگی اش را می بیند ولی دم نمی زند ، همسفر مشکلاتی که در زندگی اش به وجود می آید را می بیند ولی دم نمی زند ، همسفر توهین ها و تحقیر های اطرافیان را می بیند ولی حرفی  نمی زند ، همسفر با تمام این مشکلات دست و پنجه نرم می کند و فقط به خاطر زندگی اش سرپا می ایستد ، تنها چیزی که امروز این همسفران را سرپا نگه داشته عشق به مسافرشان و خانواده شان می باشد.  


شکر خدا کنگره آموزش هایی را ترتیب داده که هم برای مسافر ها و هم برای همسفران است. یعنی در کنار هم می توانند از این آموزش ها استفاده کنند . آموزش های کنگره کاری کرده که مسافر و همسفری که یک روزی مقابل همدیگر قرار داشتند امروز در کنار هم قرار بگیرند ، به همه ما آموخته که بتوانیم در کنار هم با مشکلات روبرو شویم و بتوانیم مشکلات و سختی های زندگی را در کنار هم حل کنیم ، بتوانیم من و مسافرم برای همدیگر زندگی کنیم ، اگر اینطور شود قطعا مشکلات زندگی به راحتی حل می شوند ، زندگی رو به پیشرفت می رود ، در غیر اینصورت هیچ وقت زندگی رنگ آرامش را به خود نمی بیند ، نظر شخصی من به عنوان یک همسر و یا یک همسفر این است که اگر قرار است خانه ای در آرامش و شادی باشد باید زن خانه در آرامش و حال خوش باشد و آن آرامش و حال خوش را هیچکس نمی تواند به همسفر بدهد مگر شما مسافران محترم و  فکر نکنید که حضور همسفران در کنگره و کنارتان نیاز نیست. واقعا حضور همسفران در کنگره ضروری می باشد به این خاطر که همسفر هم دچار تخریب های زیادی شده ولی آن عشقی که به زندگی اش داشته او را سرپا نگه داشته است . همسفر هم دچار افسردگی شده و از درون آسیب دیده است و نیاز به آموزش و شخصی دارد که کمکش کند و او بتواند سرپا نگه دارد .
 مسافرانی که تابه حال نتوانسته اند شرایطی را محیا کنند و همسفرانشان در کنارشان در کنگره حضور داشته باشند ،  امروز می تواند شروع خوبی باشد برای اینکه همسفرانشان را به کنگره بیاورند.  یک جایی شنیدم مسافری می گفت که همسفرم دوست ندارد به کنگره بیاید ، به دنبال علتش بگردید و ببینید که چرا او نمی خواهد با شما در کنگره حضور داشته باشد ؟این چند سالی که من در کنگره حضور داشتم واقعا به این نتیجه رسیدم که همسفر اگر مسافرش به جهنم هم برود با او می رود ، ولی به این شرط که بداندمسافر برای همسفرش وخانواده اش تلاش می کند ، اگر تغییری در شما ببینند قطعا و مطمئنا حاضر می شوند که به کنگره بیایند .  امروز روز قدردانی و سپاسگزاری از همسفرانی است که به کنگره آمدند و روی این صندلی نشسته اند و معنی واقعی عشق هستند ، شاید بهترین هدیه برای همسفران این است که امروز مسافرانشان به رهایی برسند به حال خوش برسند و درمان بشوند ، ولی کاری که امروز قرار است با پاکت یا هدیه و یا هر چیزی که در نظر گرفته شده انجام شود قدردانی و سپاسگزاری از این عزیزان می باشد که ان شاءالله امروز مسافران هم با کلام و هم با پاکت و هدایا این کار را انجام بدهند. 
 همسفران عزیزی امروز در جمع ما حضوردارند که هنوز اذن ورود به کنگره برای مسافرشان صادر نشده و آرزو می کنم از خدا می خواهم که 
ان شاءلله تا جشن همسفر سال آینده  مسافر این عزیزان هم در کنارشان باشند و بتوانند جشن همسفر را با هم و درکنار هم جشن بگیرند.

پیام مرزبانی و راهنمای تازه واردین
 اهداء جوایز به نفرات برترمسابقه دلنوشته همسفران
نفر اول همسفر نرگس
نفر دوم همسفرفیروزه
نفر سوم همسفر ملیحه
معرفی راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو
برگزاری مراسم جشن همسفر به روایت تصویر
باتشکر از ایجنت، اسیستنت و مرزبانان محترم و تمامی همسفران عزیزی که برای زیبایی این جشن با شکوه زحمات ارزنده ای کشیدند و باعث شدند مسافران و همسفران لحظاتی زیبا و سرشار از عشق را در کنار هم رقم بزنند.

ادامه جشن به روایت تصویر در صفحه بعدی...

تهیه و تنظیم گزارش:
همسفر رزیتا و همسفر ملیحه
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرفرشته شنبه 28 دی 1398 02:56 ب.ظ
باعرض سلام وتبریک خدمت همسفران عزیزوخداقوت به گروه سایت
همسفر هاجر لژیون چهارم شنبه 28 دی 1398 01:24 ب.ظ
سلام و خداقوت به تمام عزیزان زحمتکش شعبه
همسفر فهیمه جمعه 27 دی 1398 09:53 ب.ظ
خداقوت به تمامی همسفران و مسافران عزیز .
تشکر از گروه سایت
همسفر فهیمه جمعه 27 دی 1398 09:50 ب.ظ
سلام و خداقوت به مسافران وهمسفران
امیدوارم همیشه همین طور در همه جا خوش بدرخشید .
خداقوت به بچه های سایت ممنون
همسفر فیروزه لژیون ۵ جمعه 27 دی 1398 06:30 ب.ظ
سلام.عرض تبریک و شادباش به تک تک همسفران عزیز که زحمت اجرای جشن به این باشکوهی را کشیدند.خدا قوت به خانم لیلا و خانم ملیحه و خانم روزیتا و گروه سایت مسافران خصوصا حسین آقا بابت به تصویر کشیدن لحظه به لحظه این جشن باشکوه.دست مریزاد.مستدام باشید
خدیجه لژیون پنج جمعه 27 دی 1398 04:48 ب.ظ
سلام تبریک شادباش به همسفران عزیز وخدا قوت گروه سایت وبرگزار کنندگان جشن
همسفرفاطمه ل7 جمعه 27 دی 1398 04:17 ب.ظ
تبریک به همه ی همسفران وخداقوت به بچهای سایت.خیلی عالی بود
مسافرحمیدبهشهر جمعه 27 دی 1398 02:44 ب.ظ
تشکرازهمسفران.جشن عالی بود
همسفر فاطمه سادات جمعه 27 دی 1398 02:30 ب.ظ
سلام،عرض تبریک خدمت تمامی همسفران صبور کنگره ۶۰
سپاس از حضور پر مهر مسافران محترم
خدا قوت و دست مریزاد خدمت گروه سایت مسافران و همسفران
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic