مقاله در باب دستور جلسه ..
یکشنبه 29 دی 1398 ساعت 12:28 ق.ظ | نوشته شده به دست ملیحه همسفر حسین | ( نظرات )

مقاله در باب دستور جلسه هفتگی « وادی پنجم و تاثیر آن روی من»

به قلم؛ کمک راهنما محترم خانم فاطمه سادات


در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست،

بلکه توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید

در ابتدای این وادی از عظمت انسان صحبت میشود عظمتی فراتر از آن چیزی که به چشم می بینیم. انسان علاوه بر زندگی دراین جهان فیزیکی که با جسم فیزیکی در آن زندگی می کند در دو جهان دیگر یعنی جهان خواب و جهان ذهنی زندگی می کند و این نشان از قدرتی دارد که خداوند به انسان عطا فرمونده است.

             انسان در جهان ذهنی میتواند بگوید شو وشود میتواند یک باغ سیب قرمز را و یا یک کویر داغ و سوزان در ثانیه ای در ذهن خود خلق کند. میتواند تصویر بدبختی و غم و اندوه را ترسیم کند یا یک زندگی در صلح و آرامش را به تصویر بکشد.

در وادی های یک تا چهار خطوط فکری ترسیم میشود تفکر اصلاح میشود.

              وادی پنجم استارت حرکت در کنگره 60 است و میگوید برخیز نشستن و در ذهن دنبال خواسته ها گشتن بس است، برخیز باید حرکت کنی و چیزهایی که در وادی قبل یاد گرفتی اجرایی کنی، باید خوسته های منطقی ات را عملیاتی کنی و ساختارها را بوجود آوری.

وقتی در ذهنت تصویر زندگی در صلح و آرامش را داشته باشی ولی نتوانی در صلح و آرامش زندگی کنی به چه دردی می خورد؟ وقتی در ذهنت تصویر یک شغل و کسب درآمد را داشته باشی ولی نتوانی آن را اجرایی کنی چه سودی برایت دارد؟

             حال برای اجرایی کردن خواسته های معقول ذهنمان باید پاک شویم، زلال شویم، بایستی گرد و غباری را که روی افکار و اندیشه و قلبمان را پوشانده است بزداییم، اولین کار دوری از ضد ارزش هاست.

             خداوند سرشت انسان را پاک آفریده است، مثل یک صفحه سفید نقاشی، ولی انسان با رفتن به سمت تاریکی ها هر روز این صفحه را سیاه و سیاه تر کرد. در ابتدا باید شروع کنیم به مرور زمان لکه ها را پاک کردن، شروع کنیم به باز کردن غل و زنجیرهایی که اهریمن بر دست و پایمان زده بود، بندهای کینه، نفرت، طمع، حسادت و...یک به یک و در طول زمان بندها را باز کنیم، از ضدارزش ها دور شویم و به سمت ارزش ها برویم.

             حرکت بعدی خودداری است، خداوند انسان را مختار آفریده است و به او اختیار داده تا راه را خود انتخاب کند. گاهی انسان دچار تردید می شود که کاری را انجام بدهد یا ندهد؟ حرفی را بزند یا نزند؟ به فلان مهمانی برود یا نرود؟ در اینجا وادی پنجم میگوید: باید از انجام آن خودداری کنیم.

              قدم سوم قناعت است، وقتی حرف از قناعت می شود شاید تصور شود منظور پول خرج نکردن یا غذا را اسراف نکردن است، اینها هم هست ولی قناعت یعنی از کمترین امکانات بیشترین استفاده را بکنیم.

              می شود در خانه ای کوچک با درآمد کم، بیشترین عشق و محبت را بوجود آورد و فرزندانی صالح را پرورش داد. می توانیم قدر داشته هایمان را بدانیم و با این کار هم قناعت کرده ایم. قناعت به معنی خساست و یا تا آخر عمر فقیر ماندن نیست، میتوان به مرور زمان و با قناعت به شرایط ایده آل رسید.

              و اما صبر چهارمین قدم برای پالایش و دوری از پریشانی. چه واژه قشنگی است صبر، برای کسی که صبر میکند و نتیجه اش را میبیند، چقدر شیرین است لذت آسانی وقتی در روذهای سخت صبر کردی. وعده خداوند دروغ نیست و بعد از سختی قطعا آسانی خواهد آمد.

              قدم پنجم میگوید: در کار دیگران تجسس، قضاوت و غیبت نکنیم. حقیقتا اگر دایما سرمان در زندگی دیگران باشد و در حال تجزیه و تحلیل کردن رفتار و کردار آنها باشیم پس کی به خودمان بپردازیم؟ آیا وقت میکنیم رفتار و کردار خودمان را تجزیه و تحلیل کنیم؟ آیا فرصت میکنیم درون خودمان کند و کاو کنیم وتلاش کنیم انسان بهتری شویم؟

             وقتی انسان در تجسس غرق میشود به قضاوت می نشیند و بعد از قضاوت شروع به خبرچینی و شایعه پراکنی میکند و به اعتقاد من سرش کلاه میرود. شاید آن فردی که من به تجسس، قضاوت و غیبت او پرداختم به سرعت در حال طی کردن مسیر تعالی خودش باشد. اینجا من ضرر میکنم ، از روی  جهل و نا آگاهی پا روی ترمز می گذارم ، ذر سکون می مانم و عقب گرد میکنم .

              مسئله بعدی که در این وادی مطرح می شود و آقای مهندس بر آن تاکید کرده اند پس انداز کردن است. پس انداز کردن دارای معجزه ای است که تا کسی به آن دست نیابد متوجه برکت آن نمی شود .

             و در آخر مسئله توکل، رضا و تسلیم بیان می شود. توکل یعنی خداوند را وکیل خود گردانیم و نظر به حمایت خداوند داشته باشیم. رضا ، راضی بودن به تقدیر است و تسلیم ، تسلیم محض دربرابر خداوند است . در مقام توکل انسان خواسته ای دارد ولی چون توانایی انجام آن را ندارد خداوند را وکیل قرار می دهد تا کار او را انجام دهد.

رضا بالاتر از مقام توکل است ، در مقتام رضا خواسته خداوند اصل قرار میگیرد و خواسته فرد ، فرع می شود.

در مقام تسلیم انسان خواسته ای ندارد . در مقام تسلیم انسان به خداوند عرض می کند : حکم آنچه تو اندیشی ، لطف آنچه تو فرمایی

اجرای کردن مرحله تسلیم سخت است ولی وقتی وارد آن شویم آسان وشیرین است .

              در پایان خداوند را شاکرم که این فرصت به من داده شد تا در کنگره حضور داشته باشم واز آموزشهای ناب کنگره استفاده کنم و قطره ای از این اقیانوس ژرف باشم .

آرزوی سلامتی و طول عمر برای آقای مهندس عزیز و خانواده بزرکوارشان را دارم .


تهیه گزارش؛ همسفر ملیحه، لژیون راهنمای محترم خانم آزاده

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر هاجر دوشنبه 30 دی 1398 12:05 ب.ظ
تشکر و خداقوت خدمت راهنمای محترم خانم فاطمه و ارزوی موفقیت
خداقوت خدمت گروه سایت
همسفرفاطمه ل7 یکشنبه 29 دی 1398 08:39 ب.ظ
خداقوت.خوب وعالی
همسفر روزیتا یکشنبه 29 دی 1398 05:26 ب.ظ
سلام وخداقوت عالی
مسافرحمیدبهشهر یکشنبه 29 دی 1398 08:23 ق.ظ
تشکرازراهنمامحترم.عالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic