عملکرد لژیون...
شنبه 19 بهمن 1398 ساعت 11:38 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر زینب | ( نظرات )
برداشت اعضای لژیون ششم، کمک راهنمای محترم خانم اکرم در رابطه با سی دی روان باختگان

 
همسفر زهرا 
لحظات خیلی مهم هستند در لحظه بودن و از لحظه ها لذت بردن بسیار مهم است .ثبت کردن لحظه ها هم مهم است. و جزعی از تاریخ هستند.اما انسان نباید دائما در حال ثبت کردن لحظات باشد وباید آنرا درک کرد. فرق انسان با حیوان در قدرت درک و تفکر و اندیشه است .انسان با این قدرت ها نباید در مشکلات و سختی ها گیر کند و باید آنرا حل کند .برای شروع هر کاری لازم است سه مورد را مورد نظر قرار دهیمو که .۱- اطلاعات لازم را جمع آوری کنیم ۲- درست بودن و غلط بودن اطلاعات را بررسی کنیم ۳- اطلاعات را طبقه بندی کنیم. 
چگونه فکر کردن در روند سلامتی ما نقش بسیار مهمی دارد .انسان بودن و دانا بودن به سواد و تحصیلات نیست .ممکن است یک پزشک که تحصیلات بالایی دارد ،دانایی کمی داشته باشد و انسان کم سواد  بسیار دانا باشد .برای انجام هر عملی باید علم آنرا داشته باشیم و آموزش بگیریم .محبت کردن هم علم میخواهد و کلاسها و آموزشهای کنگره برای شناخت جسم و روان انسان است.

همسفر ریحانه 
هر کاری که میخواهیم بکنیم اول باید تحقیقات لازم را در مورد آن انجام بدهیم و اطلاعات لازم را در مورد آن جمع آوری کنیم چه غلط و چه درست وبعد طبقه بندی کنیم .ما باید در زندگی لحظات را درک کنیم نه ثبت .ثبت کردن مهم است نه اینکه حال را فدای آن کنیم .ما اگر در درمان اعتیاد موفق شدیم به خاطر اینکه اول آنرا شناختیم و بعد درمان کردیم. ما باید صور پنهان انسان را بشناسیم وگر نه نمیتوانیم در درمان روان و جان کمک کنیم باید ببینیم که در زندگی چه چیزی به ما آرامش میدهد ودر سلامتی ما نقش دارد از آن پیروی کنیم .باید دانایی خود را بالا ببریم تا بخشیدن و محبت کردن را یاد بگیریم چون محبت کردن واقعی به انسانها یک مسکن قوی و قدرتمند است و این محبت کردن علم میخواهد و عقل و محبت و عشق میخواهد و مهمتر از همه ایمان میخواهد و زمانی محبت کردن را یاد میگیریم که دانش و اندیشه و تفکر داشته باشیم و باید مرحله به مرحله طی کنیم وقتی به دانایی برسیم و به فرمان عقل نزدیک شویم آنوقت از زندگی لذت میبریم .خدایا شکر که میتوانم از علم کنگره برخوردار شوم .

همسفر سمیه
 مادر فکر ثبت وقایع نباشیم بلکه در فکر درک وقایع باشیم . ثبت وقایع بسیارمهم است ولی چقدر؟انقدر نیست که ما تمام حال را فراموش کنیم .ما باید از دانش و علوم استفاده کنیم تا بتوانیم مسائل را حل کنیم .فرق انسان با حیوان هم در همین است که انسان تفکر و اندیشه دارد .هر کاری میخواهیم بکنیم اول باید در مورد آن تحقیقات لازم را انجام بدهیم و تفکر نماییم .نیاز به مثلث داریم برای انجام هر کاری .اول جمع آوری اطلاعات و دوم غلط بودن و درست بودن اطلاعات و سوم طبقه بندی آنها .
ما برای اینکه بفهمیم عملیات ما درسته یا غلطه  باید از خروجی آن  بفهمیم .اگر خروجی آن مثبت بود پس آن اطلاعات درسته .ما برای درمان اعتیاد باید اول انسان را بشناسیم .در مورد اعتیاد مسئله سیستم ایکس را مطرح کردیم سپس ناقل های عصبی و نوروترانسمیترها رو مطرح کردیم اینها شناخت است و راه درمان را هم مطرح کردیم .
چگونه فکر کردن انسان در روند سلامتی اش نقش بسیار سازنده ای دارد .ما با ریشه و بنیان هر علمی موافق هستیم البته بایستی آنقدر محکم و استوار و عمیق باشد که از هر جهت بتواند انسانهای نیازمند را مانند ماشین آهنربایی جذب و تسخیر کند .روح یعنی جان  .چطور آنرا پالایش کنیم .باوادیهایی که داریم و آموزشهای که دیدیم و اطلاعاتی که کسب کردیم .

همسفر رزیتا 
اول از همه برایم جالب بود که آقای مهندس میگفت ثبت وقایع مهم است نه اینکه همیشه در حال عکس گرفتن باشید بلکه باید وقایع را درک کرد .
فرق انسان و حیوان در تفکر و اندیشه است و باید بگردد و راه حل را پیدا کند و برای هر کاری نیاز به یک مثلث داریم .جمع آوری اطلاعات و غلط و درست بودن آن و در آخر طبقه بندی اطلاعات .اگر این سه کار را انجام دهیم به نتیجه می رسیم. برای هر کاری علم نیاز است .برای محبت هم عشق و عقل و ایمان باید هر سه باهم باشد تا محبت و عشق واقعی را درک کنید .اندیشه انسان روی سلامتی او نقش سازنده ای دارد .

تهیه گزارش :همسفر زینب لژیون یکم
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سادات دوشنبه 21 بهمن 1398 12:34 ق.ظ
سلام،خداقوت خدمت راهنمای محترم لژیون خانم اکرم عزیز
آرزوی موفقیت برای تمامی اعضای لژیون
یکشنبه 20 بهمن 1398 02:32 ب.ظ
ممنون از لژیون ششم،موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic