کارگاه اموزشی همسفران...
دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 09:38 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )
دوازدهمین جلسه از دور چهاردهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی همسفر خانم سمیه و نگهبانی همسفر خانم فرشته و دبیری همسفر خانم ملیحه با دستور جلسه ی« وادی ششم وتاثیر آن  روی من » در تاریخ 98/11/21 راس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.
.خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر
خداراشکر می کنم بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم تا اموزش بگیرم، از راهنما عزیزم خانم اکرم ممنونم اجازه خدمت به من دادند.
رهایی های شعبه تبریک میگویم همچنین به راهنما بزرگوار خودم خانم اکرم برای ورود به سفر دوم و به راهنما بزرگوارشان خانم رقیه تبریک میگویم.
اما دستور جلسه وادی ششم حکم عقل در قالب فرمانده اجرا کردن: اگر توجه کنیم تمام وادی ها درست مثل مسیر راه است که ما را به مقصد می رساند، و مقصد راه درست و صراط مستقیم است ،آسایش و آرامش است و در اصل مثل نشانه ها است.
 از وادی اول تا وادی سوم به ما می گوید فکر و تفکر کن و وادی چهارم می گوید وقتی فکر کردی مسئولیت کار خودتان راقبول کنید ، گردن دیگران نیندازید، که بگویید دیگران باعث شدند من معتاد شدم یا دیگران  باعث شدند من قرصی شدم .
وادی پنجم می‌گوید آن فکر و اندیشه را از قوه به فعل در بیاور و وادی ششم می‌گوید عقل را به فرماندهی به رسمیت بشمارید.
اگر توجه کنیم، مسافران ما از اول که بدنیا آمدند معتاد نبودند مثل من و شما آدم عادی و سالم بودند، کم کم فرماندهی عقل خود را به نفس اماره و به مواد مخدر و قرص دادند  .
مسافران دوست داشتند همراه با همسرشان باشند، مثل مسافر خودم که  دوست داشت با من بیرون بیاید و یا در جمع خانوادگی باشد، ولی الان متوجه می شوم، آن روزها که میگفت کار دارم نمیتوانم بیایم، چون بدنش نیاز داشت و متوجه نبود. اگر چند روز به مسافرت می رفتیم از کجا مواد تهیه می کرد؟
پس عقلشان سالم بود ولی فرماندهی از آنها گرفته شده بود، دیگر نمی توانست فرماندهی کند و حرف عقلانی بزند.
خداراشکر میکنم به کنگره آمدند و متوجه شدند پا روی نفس اماره خودشان بگذارند و دیگر کاری را که می‌گوید انجام ندهند.
یکی به مسافرش میگفت می خواهم طلاق بگیرم، ولی من میگفتم دوست داشتنم دیگر مثل قبل نیست و مسافرم  میگفت با این حرفت  واقعا من را میزنی. میگفت خسته شده ام چون مواد اولش لذت است بعدا باید حتما تامین بشود مثل غذا نخوردن ما.
من دندان درد داشتم دیروز  مسافرم میگفت الان دندان درد داری قرص نخوری چه حسی داری؟ می‌توانی فکر کنی؟ این چند روز فکر می کردم زندگی ندارم عقل فقط میگفت برو قرص بخور دردت آرام بشود.
 مسافرها هم همین بودند مریض بودند و تازه میفهمیم چه کار بزرگی  کردند. ما فکر میکردیم بی عقل هستند در صورتی که پیش مسافرم حرف میزدم میگفت بی عقل نبودیم ما مریض بودیم در کنگره پا روی نفس اماره گذاشتیم و  گفتیم بس است، درد را تحمل میکنیم عقل دوباره آن فرماندهی را از نفس اماره میگیرد و  به عقل میدهد.
من فردی از نزدیکانم را میشناسم که چک سفید به طرف ‌داد، تا یک مثقال مواد برایش بیاورد. اگر من و  شما باشیم چک سفید نمیدهیم ، کسانی هم  به خاطر مواد زندگیشان را میفروختند، یا شنیدیم زن و بچه اش را برای مواد میکشد ،عقل سالم نداشتند، الان فهمیدیم بیمار بودند و با درمان ،عقل از نفس اماره فرماندهی را میگیرد و کار درست انجام میدهد.
فقط مسافرهای ما تخریب نداشتند ما خودمان بدتر بودیم ،من اگر ساعت ۱۲ شب زنداداشم یا مادرم زنگ میزدند امروز بریم فلان جا، نگاه نمیکردم مسافرم ناهار دارد یا نه، فقط بیان نکنیم مسافرها بی عقل بودند ما بدتر بودیم .
یکسال قبل دکتر به من  گفت این دندان بدرد تو نمیخورد هر بار آرام میشد بیخیال میشدم ،مسافرم می گفت هر وقت توانستی خودت  را اصلاح کنی می‌توانی درباره وادی ششم  صحبت کنی، درد را میخوری و بخاطر یک آمپول  نزنی تحمل میکنی .
مسافرم گفت :الان چه حالی داری می‌توانی به مصرف کنندگان بگویی مواد نکش، آن زمان عقل این بود خوب دردم تمام شد مثل مسافرهای ما میرفتند کمپ دو روز خوب می شدند می گفتند خوب تمام شد می رفتند پیش ساقی می نشستند.
فقط با تزکیه. و پالایش هست می توانیم فرماندهی عقل را به خودمان بدهیم، دروغ نگوییم ،غیبت نکنیم و دیگران  را متهم نکنیم و بگوییم من پاک هستم. هرچه در وادی ها جلوتر میرویم میبینیم  خیلی حال ما خراب‌تر از مسافرها است.
خداراشکر به کنگره آمدیم وادی ها را گوش کردیم، شاید ۲سال می آییم و به صددرصد  نرسیم  ولی حداقل کاری را که میخواهیم انجام دهیم ،میدانیم درست است یا نه.
ممنون که به صحبتهایم گوش کردید.

پیام مرزبان کشیک و راهنمای تازه واردینمعرفی کمک راهنما های محترم جهت پذیرش رهجو سرودن آوای

تهیه گزارش: همسفر روزیتا لژیون ششم

راهنما خانم اکرم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سادات چهارشنبه 23 بهمن 1398 02:18 ب.ظ
سلام،تشکر از استاد محترم جلسه خانم سمیه عزیز و دوست داشتنی
همسفر زینب لژیون یکم چهارشنبه 23 بهمن 1398 12:50 ق.ظ
خدا قوت عالی بود .امیدوارم موفق باشید .
خدا قوت به خدمتگذار سایت
همسفر روزیتا سه شنبه 22 بهمن 1398 09:24 ب.ظ
سلام خدا قوت سمیه جان
همسفرسکینه ل4 سه شنبه 22 بهمن 1398 08:18 ب.ظ
سلام
با تشکر ازنگهبان ودبیر واستاد جلسه خانم سمیه عزیز
صحبتهای شما خیلی دلنشین بود انشالله درجایگاه خدمتی بالاتر
ممنون ازگروه سایت
همسفر اکرم سه شنبه 22 بهمن 1398 08:16 ب.ظ
سلام وخدا قوت تشکر می کنم از خانم سمیه عزیرم که مطالب جالب واموزندهای را بیان فرمودند وتشگر از گروه سایت
همسفرفاطمه ل7 سه شنبه 22 بهمن 1398 07:54 ب.ظ
سلام وخداقوت به خانم سمیه خیلی خوب بود مرسی
هسفرسحر سه شنبه 22 بهمن 1398 05:27 ب.ظ
باسلام وخداقوت به تما م عزیزانی که درجلسه حضور داشتندوتبریک به خانم سمیه وراهنمای خوبشون خانم اکرم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات