مروری بر وادی هفتم...
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 08:51 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

Image result for عکس وادی هفتم

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است ، یکی یافتن راه و دوم ، آنچه برداشت می‌نماییم .

وادی هفتم نیز مانند سایر وادی‌های کنگره 60 ، یکی از قوانین هستی و زندگی ما در این هستی را بیان می‌کند . قوانینی که ما  چه بخواهیم و چه نخواهیم بر زندگی ما حکمرانی می‌کنند ، اگر آن‌ها را بیاموزیم و عمل کنیم ، با کمترین اصطکاک ، سوار بر امواج زندگی هستیم و قادر خواهیم بود از گذرگاه‌های سخت عبور کنیم ، در غیر این صورت قادر به عبور نخواهیم بود .

درمان اعتیاد اگر نگوییم سخت‌ترین گذرگاه ،  یکی از سخت‌ترین گذرگاه‌هایی است که انسان ممکن است در طول حیات خویش با آن روبرو شود . برای عبور از گذرگاه سخت درمان اعتیاد مجبور هستیم قوانین زندگی را بیاموزیم و اگر نیاموزیم ، دیر یا زود روزگار ما را مجبور به آموختن خواهد کرد .

تا کنون شش وادی را پشت سر گذاشته‌ایم ، وادی‌ها یا قوانینی که در اعماق تفکرات و دیدگاه‌های ما نفوذ می‌کنند و هر آنچه از دیدگاه‌های منفی و برداشت‌های نادرست از زندگی ، در تفکر ما نقش بسته است را اصلاح می‌کند و ما را برای بهره‌گیری از جهان‌بینی سالم و به دور از افکار افیونی و اعتیاد گونه و به دور  از ضد ارزش‌ها آماده می‌کند ، در طول شش وادی گذشته ، با مبانی نظری و تئوری حرکت اصولی آشنا شدیم و از وادی پنجم به بعد ، اصول و چگونگی حرکت مطرح می‌شود  .

وادی هفتم به ما می‌گوید : رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است ، یکی یافتن راه و دوم آنچه برداشت می‌نماییم .
حقیقت ، یکی از مقولات و مفاهیمی است که همیشه برای انسان سؤال برانگیز بوده و هست .  این واژه به خودی خود ، ما را به تفکر وا‌می‌دارد که حقیقت چیست ؟ تفاوت حقیقت با واقعیت چیست ؟ حقیقت در جزئیات است یا در کلیات و همین طور حقیقت درمان اعتیاد به چه صورت است !
اگر واژه‌های جملات وادی هفتم را از نظر بگذرانیم ، در  ابتدا با واژه‌های رمز و راز روبرو  می‌شویم ، معمولاً از این واژه‌ها در مقاطعی استفاده می‌شود که مسئله ، ضمن پیچیدگی ، از سادگی خاصی نیز برخوردار است . حقیقت نیز در عین پیچیدگی از سادگی خاصی  برخوردار است  .حقیقت دارای سادگی غیرمنتظره‌ای  می‌باشد .

یکی از موضوعاتی که معمولاً در کنار حقیقت خود را نشان می‌دهد ، واقعیت است ، در بیان تفاوت واقعیت یا حقیقت شاید بتوان گفت که واقعیت چیزی است که در حال حاضر وجود دارد  اما نه در گذشته وجود داشته و نه در آینده وجود خواهد داشت .

به عنوان مثال : مانیتوری که همین لحظه  به صفحه آن نگاه می‌کنیم ، مصداق واقعیت است چون در گذشته نبوده  و در سال‌های آینده نیز وجود نخواهد داشت و یا ساختمانی که هم اکنون در آن سکنی داریم در گذشته وجود نداشته و در آینده نیز وجود نخواهد داشت، شاید 50 سال دیگر  اثری از این ساختمان وجود نداشته باشد ، پس واقعیتی است که هم اکنون و در حال حاضر موجود است .
اما حقیقت چیزی و یا امری است که همیشه بوده ، هست و خواهد بود . اولین موضوعی که در ذهنمان  به عنوان مصداق این قانون نقش می‌بندد ، قدرت مطلق ( الله )  است . خداوند همیشه بوده ، هست و خواهد بود .

در مراتب پایین تر نیز اگر بخواهیم  مثال بیاوریم می‌توانیم به خود انسان اشاره کنیم .نفس انسان نیز قبل از تولد وجود داشته و بعد از مرگ نیز خواهد بود  و هیچگاه از بین نمی‌رود ، پس انسان نیز یک حقیقت است . مثال‌های دیگر  مثل راستی و درستی ، قطعاً باور داریم که راستی و درستی  یک قانون است ، این قانون قبل از اینکه ما مفهوم آن را درک کنیم وجود داشته ، از زمانی که انسان پا به عرصه وجود گذاشته ، راستی و درستی نیز وجود داشته و تا  بی‌نهایت نیز وجود خواهد داشت . قانون راستی و درستی هیچگاه از بین نخواهد رفت . پس راستی و درستی نیز یک حقیقت است و یا قانون ریاضی  4=2*2 در گذشته به همین صورت وجود داشته و  هزاران سال دیگر نیز قانون 2*2 مساوی با 4 خواهد بود پس این فرمول ساده ریاضی نیز یک حقیقت است . حال برمی‌گردیم به سر موضوع خودمان یعنی درمان اعتیاد .

اگر درمان اعتیاد را به صورت اصولی و صحیح به گونه‌ای که شخص پس از قطع مصرف مواد مخدر ، هیچ‌گونه مشکلی با مواد مخدر نداشته باشد و از تعادل کامل برخوردار باشد و هیچ‌گونه میلی به مصرف مواد مخدر نداشته باشد و دفتر اعتیاد او برای همیشه بسته شود را حقیقت درمان اعتیاد در نظر بگیریم ، می‌بینیم که برای رسیدن  به این حقیقت به دو پارامتر اساسی نیاز داریم ، یکی  یافتن راه و دوم ، آنچه در زمان پیمایش این راه برداشت می‌نماییم .

اگر متن کامل وادی هفتم را مطالعه کنیم ، در آن جا توضیح داده‌شده که چه بسا انسان‌هایی که به شدت خواستار رهایی از دام اعتیاد بودند اما نتوانسته‌اند راه اصولی و صحیح درمان این بیماری را بیابند ، بارها و بارها اقدام به ترک اعتیاد نمودند اما نه تنها  نتیجه‌ای نگرفتند بلکه به مراتب بیش از پیش در اعتیاد فرورفتند ؛ هر بار که خواستند ترک کنند سراغ ماده خطرناک‌تری که به زعم آن‌ها دارو بوده رفتند و اعتیاد آن‌ها سنگین تر شد . چه بسا افرادی که مصرفشان تریاک بود  اما برای ترک اعتیاد سراغ قرص‌های ترک اعتیاد رفته و سر از دنیای خطرناک اعتیاد به قرص در آوردند.

بسیاری با اقدام به ترک هروئینی شدند . بسیاری دیگر کراکی  شدند عده‌ای دیگر شیشه‌ای شدند و الی آخر . ترک‌های پی در پی و نیافتن راه اصولی درمان اعتیاد ، آن‌ها را به ناکجاآباد برد و در نهایت از شدت ناامیدی و یاس و تخریب دست به  خودکشی زدند ، به راستی چرا ؟
آیا فردی که اراده و جرات خودکشی را داشته ، می‌توانیم بگوییم بی‌اراده بوده و خواست درمان نداشته است  ؟ خیر ، این افراد  خواست و اراده را در حد اعلای خود داشته‌اند ،  اما راه را نیافتند  .

پس اولین گام برای کشف حقیقت ، یافتن راه درست است .

کنگره 60 راه اصولی درمان قطعی اعتیاد را یافته است و کسانی که خواهان رهایی و درمان هستند با این راه  می‌توانند به درمان قطعی اعتیاد برسند و دفتر اعتیاد را برای همیشه در زندگی خود ببندند .

کنگره 60 پیشرفته‌ترین متد درمان اعتیاد DST )  ) را به جهانیان عرضه کرده است .

تا کنون و قبل از کشف این روش ، در تمام دنیا سابقه نداشته است که فردی پس از سال‌ها مصرف مواد مخدر بتواند اعتیاد خود را درمان کند و پس از قطع مصرف  هیچ‌گونه عارضه‌ای و خماری نداشته باشد و هیچ‌گونه میل و ولعی و یا به قول متخصصین کریوینگ  نداشته باشد . سابقه نداشته است که مصرف‌کننده مواد مخدر بتواند اعتیاد خود را درمان کند و پس از درمان ، از سطحی از تعادل برخوردار باشد که بتواند در سنگین‌ترین رشته‌های ورزشی و یا در رشته‌های ورزشی که به دقت بالا نیاز دارند ، حضور موثر و موفق داشته باشد .

  درمان قطعی اعتیاد با این توصیف  باورکردنی نیست . البته حق دارند که باور نکنند زیرا نمونه آن وجود نداشته است . زمانی هم که از نزدیک با رها یافتگان کنگره 60 روبرو می‌شوند مات و مبهوت می‌مانند ، جالب است بدانید  در یکی از دوره‌های برگزاری مسابقات ورزشی رها یافتگان از اعتیاد که تیم های ورزشی کنگره 60  حضور داشتند ، گفته شده بود که بازیکنان کنگره 60 اصلاً مصرف‌کننده نبوده‌اند . کسی باور نمی‌کند که رها یافتگان کنگره 60 در گذشته مصرف‌کننده مواد مخدر بوده‌اند ، این یعنی درمان قطعی اعتیاد که هیچ‌گونه علامت و نشانه‌ای از اعتیاد در فرد باقی نمی‌ماند . این یعنی حقیقت درمان اعتیاد و برای رسیدن به این مهم ، تنها یافتن راه کافی نیست ، پارامتر دوم برداشت ما از این راه است . کسانی که وارد کنگره 60 می‌شوند ، صرف یافتن علمی‌ترین و اصولی‌ترین روش درمان اعتیاد ، به رهایی و درمان نمی‌رسند ، بایستی این روش را پیاده کرده و آن را به طور کامل اجرا کنند ، بایستی در این راه حرکت کرد و برداشتنی‌ها را برداشت کرد . روش درمان تدریجی یا کاهش پله‌ای مصرف DST ضمن اینکه موفق‌ترین روش درمان اعتیاد است ، شاید یکی از سخت‌ترین روش‌های درمان اعتیاد نیز باشد . البته سختی که با آموختن و عمل کردن بسیار سهل می‌شوددر هیچ یک از روش‌های درمان اعتیاد  در سراسر دنیا ، موضوعی به نام جهان‌بینی وجود ندارد . در هیچ یک از روش‌های درمان اعتیاد در دنیا مثلث درمان اعتیاد با سه ضلع ، یعنی جسم ، روان و جهان‌بینی وجود ندارد . در هیچ یک از روش‌های درمان اعتیاد در دنیا از راه‌اندازی سیستم ایکس (x )  در طول حداقل 10 ماه صحبت نمی‌شود .
کسی که با استفاده  از روش DST می‌خواهد به درمان برسد ، بایستی خیلی چیزها را بیاموزد . بایستی قوانین زندگی سالم را بیاموزد . بایستی انسان شود و زندگی انسانی را بیاموزد ، بایستی در مسیر تزکیه و تسویه و پالایش حرکت کند و این مسیر ، مسیر ساده‌ای نیست ، در این روش ، باید خود را شناخت و خودشناسی به حرف و سخن نیست . در این روش بایستی در پله‌ها و استپ‌های 21 روزه داروی OTطبق برنامه مدون کاهش یابد و در ساعات مشخص ، بدون کوچک‌ترین کاهش و افزایش خود سرانه ای ، کاهش یابد ، پیاده کردن این موضوعات ضمن سادگی ، کار ساده‌ای نیست ، تصور نشود که هر مصرف‌کننده‌ای وارد کنگره 60 شد می‌تواند اعتیاد خود را درمان کند و اگر نتوانست بگوییم که این روش جواب نداد .

 این روش برای انسان‌هایی که خواستار درمان و رهایی هستند ، جواب می‌دهد  ، برای افرادی که می‌توانند نیروهای درونی خویش را به کار گیرند ، جواب می‌دهد ؛ برای کسانی که خواهان صراط مستقیم هستند جواب می‌دهد ؛ اما  برای کسانی که باری به هرجهت هستند جواب نمی‌دهد . برای کسانی که نمی‌خواهند به خود زحمت  فکر کردن و عمل کردن بدهند جواب نمی‌دهد ؛ برای  کسانی که حاضر نیستند به خود زحمت برداشت بدهند جواب نمی‌دهد ، برای کسانی که هم لذت نشئگی را می‌خواهند و هم رهایی را ،  جواب نمی‌دهد ؛

کنگره 60 از مراجعان خود می‌خواهد که درمان اعتیاد را در صدر تمام خواسته‌ها و اولویت‌های زندگی خود قرار دهند و هفته‌ای 3 جلسه در کلاس‌های شعبه خود حضورداشته باشند . این سه جلسه با احتساب مدت زمانی که صرف رفت‌وآمد می‌شود بیشتر از 15 ساعت در هفته نمی‌شود .حال آنکه یک هفته 168 ساعت است ، یعنی 153 ساعت برای امورات زندگی و 15 ساعت برای مهم‌ترین برنامه زندگی فرد یعنی درمان اعتیاد ، کسی که حاضر نباشد این مدت زمان را صرف درمان اعتیاد خود کند ، درمان اعتیاد و رسیدن به این پاداش و لذت ، شایسته و بایسته او نیست .

کنگره 60 از مسافران سفر اول می‌خواهد که موضوع جهان‌بینی را بسیار اهمیت بدهند و نوشتارها را مطالعه کنند، یاد بگیرند و در درمان اعتیاد خود به اجرا بگذارند زیرا در غیر این صورت هرگز نمی‌توانند درمان خود را ادامه دهند .

کنگره 60 از مسافران خود می‌خواهد که حضورشان در کنگره 60 حضوری فعال باشد و تماشاچی نباشد . بازیگر باشد . کسی که به این موضوع اهمیت نمی‌دهد و عمل نمی‌کند ، به درمان و رهایی نمی‌رسد .

این‌ها برداشت‌های ابتدایی ما در این راه است ، برداشت‌ها ، آموخته‌ها و عملکرد ما ، در این سفر سخت به یاری ما می‌آیند و این سختی را به شیرین‌ترین مقطع زندگی  ما تبدیل می‌کنند . سفر اول و دوره درمان اعتیاد در کنگره 60 اگر درست و اصولی مطابق با استاندارهای کنگره 60 اجرا شود به قدری شیرین و لذت‌بخش است که توصیف آن ممکن نیست . عطری است که فقط بایستی آن را حس کرد و این پاداش افرادی است که صالح بودن را می‌آموزند . کسانی که در برداشت خود از این راه پرخیر و برکت کوتاهی نمی‌کنند .

زمانی که شخص مصرف‌کننده مواد مخدر با استفاده از متد DST اعتیاد خود را درمان می‌کند ، رمز و راز کشف حقیقت  را کشف می‌کند ، تازه متوجه می‌شود که درمان اعتیاد با آن همه سختی و عظمت که بسان کرکسی خوفناک به زندگی او چنگ انداخته بود ، اکنون بسان پرنده‌ای کوچک و سفید است که نویدبخش زندگی و رهایی است .

معما چو حل گشت آسان شود . آیا هرگز فکر می‌کردیم که نجات‌دهنده و شفابخش ما در اعتیاد همان Opium یا تریاک است ؟ همان که او  را بزرگ‌ترین دشمن خود می‌پنداشتیم ؟

همان که می‌خواستیم  نسبت او تنفر داشته باشیم . همان تریاک یا Opium که ویرانگر بود با چهره شیطانی ، زمانی که به عنوان دارو استفاده می‌شود و در پروتکل درمانی ، چهره شفابخش خود را نشان می‌دهد .

حقیقت در دوردست‌ها نیست ، حقیقت در همین نزدیکی است . حقیقت پیش دست ماست ، حقیقت ، بودن در همین لحظه است . درک همین لحظه است . درک ساعت است . درک ساعت ، فضا و مکان است ، درک مفهوم بودن است  و بودن ، یعنی زندگی کردن  ، یعنی جمع اضداد ، یعنی شادی و غم ، یعنی  از دست دادن و به دست آوردن ، یعنی باختن و برنده شدن ، یعنی سادگی و سختی ، یعنی تلخی و شیرینی ، یعنی موج‌سواری ، گاهی بالا و گاهی پایین .

و اعضای کنگره 60 چه خوب این موج‌سواری بر امواج زندگی را می‌آموزند . آن‌ها که از مسیر درمان اعتیاد خود برداشت کافی داشته‌اند و داشته‌های خود را به مرحله عمل آورده‌اند و به تعادل و فرمان عقل نزدیک می‌شوند ، می‌دانند که زندگی جمع اضداد است و در سختی‌ها و ناملایمات ماتم نمی‌گیرند و دست روی دست نمی‌گذارند بلکه با ناملایمات نیز با احترام برخورد می‌کنند و می‌دانند که مشکلات رحمت خداوند هستند.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زینب لژیون یکم دوشنبه 19 اسفند 1398 12:59 ق.ظ
خدا قوت.موفق باشید ❤❤❤❤
همسفرفرشته شنبه 17 اسفند 1398 01:33 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت خانم لیلای عزیزم عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic