در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره ، من چه کرده ام .
شنبه 27 اردیبهشت 1399 ساعت 12:48 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

 باید بتوانیم ، تا بدانیم .
برای دانستن ، توانایی لازم است . اگر توان فراهم کردن امکانات آموزشی را داشته باشیم ، می توانیم در مسیر آموزش و دانایی قرار بگیریم و در غیر اینصورت ، تکلیف مشخص است که چه می شود .پس به قول یکی از اساتید کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، باید بتوانیم ، تا بدانیم .


برای مثال : اگر ما بخواهیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم ، باستی توان تامین هزینه شرکت در کلاس های آموزشی زبان را داشته باشیم و یا به شکلی دیگر از منابع آموزشی استفاده نماییم ، که آن هم منوط به تامین هزینه های آن است .


بنابراین ، برای هر آموزش و آموختنی ، ابتدا به ساکن ، توان مالی مطرح می شود تا به تبع آن ، امکانات آموزشی فراهم شود .
بر همین اساس ، کنگره 60 ، به عنوان یک مرکز راهنمایی درمان اعتیاد ، برای اینکه بتواند همگام با پیشرفت دانش و علم و گوناگونی مواد مخدر صناعی و شیمیایی ، و افزایش مراجعان ، شرایط مطلوب برای فعالیت با حداکثر راندمان را فراهم نماید ، توجه به دو اصل اساسی ، یعنی استحکام پایه های مالی و علمی را همواره در برنامه های خود ، مد نظر قرار داده است .
همانگونه که در نوشتار کنگره 60 چیست ، که معرفی نامه اجمالی کنگره 60 می باشد ، این دو موضوع تحت عنوان اهداف مهم و سالیانه کنگره 60 ، قید شده است .


پایه های مالی و علمی ، اصلی ترین ستون هایی است که فعالیت کنگره 60 ، روی آن ها استوار گردیده است .
کنگره 60 برای فراهم کردن حداقل امکانات برای ارائه خدمات خود به مصرف کنندگان مواد مخدر ، نیازمند امکانات و توان مالی است و اگر این توان وجود نداشته باشد، کنگره 60 قادر به فعالیت نخواهد بود .


پایه اول : توان مالی  برای فراهم کردن امکانات آموزشی
پایه دوم : علم و تولید علم برای ارائه به مصرف کنندگان و بوجود آوردن سیستم و طراحی فرایند آموزش در جهت درمان و رهایی از اعتیاد .


اگر دقت کنیم ، کنگره 60 برای تک تک ما این امکانات را فراهم کرده است. هر یک از ما که برای درمان خودمان و یا عضوی از خانواده مان به کنگره 60مراجعه کرده ایم ، هم از امکانات مالی و هم از توان علمی کنگره استفاده کرده ایم و به رهایی رسیده ایم .
در حال حاضر کنگره 60 در نزدیک به 30 نمایندگی در تهران و شهرستان ها فعالیت می کند و شمار زیادی از مصرف کنندگان مواد مخدر ، در این نمایندگی ها ، دوره های درمان و رهایی خود را می گذرانند.


با نگاهی گذری به این سطح فعالیت ، قطعا ً در می یابیم که چه تلاش هایی صورت گرفته تا کنگره 60 بتواند در 27 نمایندگی فعالیت کند ، آن هم با توجه به اینکه کنگره 60 خدمات خود را به صورت رایگان فعالیت می کند ، و مراجعه کنندگان مجبور به پرداخت وجهی بابت درمان خود نیستند.
از سوی دیگر ، علم و دانش کنگره 60 است که گره های کور درمان اعتیاد را برای ما باز می کند و صورت مسئله اعتیاد را برای ما تشریح می کند و ما با استفاده از این علم و دانش می توانیم قدم در راه و مسیر درمان و رهایی بگذاریم .


علم و دانش کنگره 60 در درمان اعتیاد موضوعی نیست که بتوانیم به سادگی از کنار آن بگذریم . اگر این علم و دانش و اگر این شناخت و آگاهی از صورت مسئله اعتیاد در اختیار ما قرار نگرفته بود ، آیا هر گز قادر به درمان اعتیاد و رسیدن به رهایی بودیم ؟


به خودم می گویم ، آیا فراموش کرده ام که قبل از آشنایی با کنگره چه ترک ها که نکردم ، چه ذلت ها و چه خماری ها که نکشیدم ، آن هم بی نتیجه ؛ زیرا نمی دانستم ، اعتیاد را نمی شناختم ، صورت مسئله اعتیاد را بلد نبودم ، در جهل و ناآگاهی دست به هر اقدامی می زدم تا شاید به رهایی برسم ، با چنان حسرتی به انسان های سالم نگاه می کردم گویی آن ها فوق انسانند که سالم هستند و رها  ؛ از خودم و از خدای خودم می پرسیدم ، یعنی می شود من هم روزی مواد مصرف نکنم و رها باشم  ؟  صبح که بیدار می شوم خمار نباشم ؟ یعنی می شود ؟
اما نمی شد ، یعنی نشد که نشد ، تا زمانیکه با کنگره آشنا شدم و اینجا بود که با علم و دانش کنگره توانستم به رهایی برسم .


کنگره 60 با در نظر گرفتن تمامی مشکلات ، سخاوتمندانه امکانات مالی و علمی خود را در اختیار تک تک ما و دیگرانی که در راهند قرار داده و قرار خواهد داد تا در کمال آسایش و آرامش در مسیر درمان خود گام بردارند.


حال ،نکته قابل توجه این است که این امکانات مالی و علمی ، هر دو در درون کنگره 60 به وجود آمده و تولید شده است . تمامی امکانات مالی کنگره 60 حاصل کمک های اعضای کنگره 60 است ، حاصل جمع شدن قطره قطره و دانه دانه کمک های اعضای کنگره است . علم و دانش کنگره 60 نیز محصول  تلاش و تحقیقات پایه گذار و موسس کنگره 60 آقای مهندس دژاکام است .
کسی که 40 سال است در دنیای اعتیاد به سر می برد ،نزدیک به 10 سال نامزدی اعتیاد ، 17 سال به عنوان مصرف کننده و 14 سال به عنوان کسی که برای اولین بار از دنیای اعتیاد برای همیشه ترخیص شده است و به درمان قطعی رسیده است و تلاش می کند تا این علم و دانش را به تمام جهان صادر کند .


بنابراین ، هر آنچه که اکنون در کنگره 60 وجود دارد ، چه مالی و چه علمی ، همه و همه محصول و دست رنج تلاش اعضای کنگره است و از بیرون چیزی وارد نشده است . اگر تلاش اعضای کنگره در استحکام پایه های مالی و علمی نبود ، به نظر شما در حال حاضر ، کنگره 60 در چه وضعیتی بود ؟
دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم ، دنیایی است که قوانین محکم و خلل ناپذیری بر آن حاکم است . یکی از این قوانین ، قانون کنش و واکنش است ، قانون عمل و عکس العمل است . هر عملی که از ما سر می زند ، پاسخ آن را از سیستم روزگار دریافت خواهیم نمود .
 
                                               این جهان کوه است است و فعل ما ، صدا                 
باز می آید سوی ما ..........
 
اگر در مقابل خدمات و کمک هایی که به ما می شود ، پاسخ ما بی تفاوتی باشد ، به طور قطع ، بی تفاوتی ، پاسخ خاص خود را خواهد داشت و آن ، از دست دادن شرایطی است که در آن به ما کمک شده است .
و اگر پاسخ ما به آنچه دریافت نموده ایم ، تلاش در جهت بازپرداخت آن باشد ، قطعاً پاسخی که به دنبال خواهد داشت ، ادامه شرایط در وضعیت بهتر خواهد بود .
                                                  شکر نعمت ، نعمتت افزون کند           
                 کفر ، نعمت از کفت بیرون کند .
اگر در مقابل هر آنچه که از کنگره 60 ، دریافت نموده ایم ، بی تفاوت باشیم ، بایستی منتظر باشیم تا این نعمت از کفمان بیرون شود و اگر بی تفاوت نباشیم و مانند درختی باشیم که در مقابل آنچه دریافت نموده ، میوه های مرغوب و شیرین تولید می کند ، باید منتظر باغبانی باشیم که به این درخت توجه بیشتری خواهد کرد . باید منتظر افزون نعمت باشیم .


کسانی که به هر نحوی از انحاء ، سعی می کنند نقشی در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره داشته باشند ، بسان همان درخت میوه هستند ، که هر آنچه دریافت نموده ، چندین برابر باز پس می دهند .
حال این تلاش ، کمک مالی باشد ، کمک داوطالبانه به گردش سبد پول در جلسات باشد ، کمک به حساب زمین و ساختمان باشد ، درمان موفق و در ادامه کمک راهنما شدن باشد ، نوشتن مقاله و مطلب باشد ، حضور در برنامه های تلویزیونی باشد ، پرورش استاد باشد ، نوشتن آغاز نامه باشد ، و یا هر خدمت دیگری باشد، همه و همه مصادیق تلاش در جهت استحکام پایه های مالی و علمی است .
و سخن دیگر اینکه در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، از قول سردار آمده است که : باید بدانیم همه ما برای خدمت و آموزش قدم به حیات نهاده ایم ، ابتدا آموزش و سپس خدمت درست انجام دهیم .


با تمام این تفاسیر ، این را نیز باید بدانیم که به قول نگهبان کنگره 60 ،خداوند لیاقت خدمت به بندگانش را به هر کسی نمی دهد . اگر ما در طلب این سعادت نباشیم، بسیارند کسانی که سخت در طلبند .

آقای علی خدامی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زینب لژیون یکم یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 10:20 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم لیلای خوب و پر تلاش امیدوارم بهترینها براتون اتفاق بیفته ❤❤❤
همسفر روزیتا شنبه 27 اردیبهشت 1399 11:46 ب.ظ
ممنون خانم لیلا
همسرفرشته شنبه 27 اردیبهشت 1399 07:33 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم لیلاعزیزبسیارعالی بود
همسفرفاطمه ل7 شنبه 27 اردیبهشت 1399 04:31 ب.ظ
سلام ممنونم خانم لیلا بابت متن خوبی که گذاشتین
مسافرحمیدبهشهر شنبه 27 اردیبهشت 1399 03:05 ب.ظ
نگاهدارنده مطلب
همسفر هاجر لژیون 4 شنبه 27 اردیبهشت 1399 12:56 ب.ظ
بسیار عالی....تشکر و خداقوت به گروه محترم سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات