عملکرد لژیون مجازی
جمعه 9 خرداد 1399 ساعت 01:47 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )

برداشت اعضای لژیون پنجم ، کمک راهنمای محترم خانم آزاده در رابطه با سی دی یخبندانهمسفر ملیحه:

نکته مهم در ابتدای سی دی یخبندان این بود که؛ وقتی ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم به دیگران کمک کنیم، بهتر است برایشان آیه یاس و ناامیدی هم نباشیم، چون این نشان از باطن تاریک ما دارد.
انسانهایی که باطن روشنی دارند، با تشویق کردن و روحیه دادن، باعث انرژی، حرکت و اعتماد به نفس دیگران می شوند.
در کتاب ۶۰ درجه زیر صفر، اعتیاد را به حرکت در جاده یخبندان تشبیه کرده است، و این تشبیه می تواند در مورد تمام مسائل و مشکلات زندگی نیز به کار رود، چون گاهی انسان با وجود اینکه می خواهد حرکت کند و خود را از بحران نجات دهد، ولی به دلیل یخ زدگی، قادر به این کار نیست. اما با درایت می تواند هر معضلی که گرفتارش است را، بدون ایجاد تشنّج حل کند.
در این صورت تبدیل به یک عقاب تیزبین شده، و می تواند مشرف بر اوضاع و احوال خود شود.
انسان ها می توانند با تفکر و اندیشه خود، در مسیر درست گام بردارند، و به مقام انسانی خود، که با پرداختن به ضد ارزش ها از دست داده بودند، بازگردند.
وقتی ما در صراط مستقیم، حرکتی را آغاز کنیم، با برداشتن قدم اول، ۵۰ درصد از راه را رفته ایم، و در ادامه، نیروی الهی نیز به یاری ما خواهد آمد.
بطورکلی انسان ها، هم مظهر زیبایی و پاکی، و هم مظهر زشتی ها هستند، و کار انسان در قید حیات مادی این است که خود را از مطالب ضد ارزشی و نیروهای منفی رها سازد.

همسفر فاطمه:

 در این سی دی یخبندان نکته مهمی که اقای مهندس گفتند این هست که دیگران اگر کاری مثمر ثمری انجام میدهند ما باید انها رو تشویق کنیم وانها رو ناامید نکنیم وایه یاس نباشیم بعضی از ادمها باطن تاریکی دارند و خوبی دیگران را نمی خواهند اما کسانی که باطن روشنی دارند و مثبت نگر هستندطرز تفکر انها فرق میکند و با تشویق، موتوری میشوند که دیگران را به حرکت در می آورند و به فرد اعتماد به نفس میدهند و نکته دیگر درباره حرکت صحبت کرده و حرکت در یخبندان اعتیاد رو مثال زده چون مثل سرمای ۶۰ درجه هست .
انسان میخواهد حرکت کند ولی دست و پای او یخ زده و نمیتواند حرکت کندو در این مسیراز نوک قله تا انتهای جاده پوشیده از برف ویخ است و کار خطرناکی است وباید با درایت تفکر درست بتواند حرکت کند تا ایجاد بهمن نکند یعنی زمانی در بحرانی قرار گرفتیم باید جوری مسئله را حل کنیم که باعث مشکل بدتر نشویم  ممنون و سپاسگذارم.

همسفرنسیبه:

 در واقع انسان همه چیزهای هست که بایستی باشد و منزلت انسان از  زدوده شدن در بعد حیات  مطالبی هست که تارهای وجودی او رابه نا درستی به هم وصل میکنه و اگر این صافی سیاه بر داشته شودبه انوار الهی برسیدو انچه در گذشته از طریق نیروهای مخرب در هستی بر شماروا داشته اند یعنی تسلط نیروهای اهریمنی برای دریافت قدرت بینش و اگاهی عقاب با نزدیک شدن شما به خط پایان وعبور از ان برودت برای شما نیروی را که بایستی در عمل با درایت خویش پیش بروید که او منتظر است واین در مسایل حیاتی خود در روند دانش ایزدی هم به نقطه های بسیار عمیقی رسید  و کشت شما محصول دو گانه در بر دارد که هم  معنوی هست وهم مادی  داراست که در ادامه برایتان مفیدهستند به امید پروردگار دراینده سخن بسیار داریم.


همسفر فاطمه:


مشارکت امروز درمورد سی دی یخبندان از آقای مهندس هست که مطلبی رو خواندند که مال ۷۵.۲.۲۱بوده که تقریبا ۲ماه از سفر DSTآقای مهندس میگذشت که گفتن همه چیز همزاد پنداری وقتی من دارم صحبت میکنم در مورد شخص خاصی نیست در مورد همه است.مثل اینکه مطالبی که میخوانیم میگیم شاگرد و استاد بعنی همه ما میتونیم خودمون جای شاگرد بزاریم مثل تو تاتروسینما که خودت و باید جای اون شخص بدونی وقتی شکست خورد یا پیروز شد ما هم همون میشیم تو کتاب آسمونی خودمونم گفته شد قل یعنی بگو درسته به پیامبر گفته شد ولی به همه ی ما میگه قل هوالله واحد یعنی بگو خدایکی است واسه سفر اولی ها که درطول سفر هستند وقتی سی دی گوش میکنندانگار دارد با ان صحبت میکنه یا همسفر وقتی گوش میکنه انگار دارد با اآن شخص صحبت میکنهدپس مال شخص نیست مال همه است میگه بگو.
و گفتن چقدر مهمه که دیگران رو تشویق کنیم و آیه ی یاس و ناامیدی نباشیم واسشون مثل بعضی ها که باطن تاریکی دارند و خوبی آدمها رت نمیخواهند میگن ول کن داری درس میخونی میخوای آخر چکاره بشی ولی اآنهایی  که باطن روشنی دارند می گویند انشاءالله که خیره موفق باشی این یعنی باطن روشن و این را  بدانیم که تشویق باعث حرکت میشه مثل اینکه هر روز تو سر بچت بزنی بگی نادان تو هیچی نمیدانی تو هیچی نمیشی اون واقعا هم هیچی نمیشه چون ما همش با ناامیدی باهاش حرف میزنم و امیدو ازش گرفتیم و از باطن تاریک خودمون حالشو خراب کردیم.
در کنگره هم منفی بافی و چیزهای منفی نیست اصلا همیشه به چیزهای مثبت نگاه میکند.و اومدن تو کنگره باعث میشه اون نیروهای مثبت و توانایی و تفکری که از ما با مواد از مسافر ویا اندیشه و فکر خرابی از همسفرها گرفته شده بود به خط پایان که نزدیک میشوند همه برمی گرده این یعنی همون ۱گرم ۳۰روز.مثل کارمند عالی رتبه ی دولت وقتی استفاده از مواد رو کنار میزاره اون نیروی با قدرت بیشتر بهش برمیگرده وبا افکار واندیشه درست به کارش ادامه میدهد و در آخر گفتن همیشه کشت ما محصول دوگانه داره مثل چند باری که گفتن آقای مهندس که کارهای معنوی با مادی باخودش به همراه دارد این مثل یک قانون میمونه ولی اگر به منظور مادی کاری رو انجام بدیم الویت مادی باشه اون هیچ وقت بار معنوی به همراه نداره  واسه همینه تو کنگره ۶۰ اکثرا بچه ها کارشون بهتر شد چون مثبت نگر هستند و با کوچیکترین قدمی که میگیرند واسه دوام و بهتر شدن کنگره کار خیرو معنوی شوند بار مثبت ومادی به همراه دارد.ممنونم مرسی.


همسفر فیروزه:

در ابتدای سی دی مهندس اشاره به شیوع بیماری کرونا داشتند،اینکه انسان زمانی که از یک مسیری خارج میشود اتفاقاتی رخ میدهد که او را سر جای خودش بنشاند چون ثابت شد که انسان علیرغم اینهمه ادعا در مقابل کوچکترین چیزها هیچ مقاومتی ندارد و زمانیکه میخواهند عیار یک چیری را مشخص کنند آنرا محک میزنند، و ما اعضای کنگره با آموزشهایی که مخصوصا در زمینه جهان بینی دیده بودیم در این موقعیت محک زده شدیم چون کمتر از اقشار دیگر دچار استرس و ترس بودیم.
موضوع بسیار آموزنده ای که در این سی دی بود، این مضمون بود که ما باید دیگران را در مسیر کارهایشان تشویق کنیم و برای آنها آیه یاس که نشات گرفته از باطن ماست، نباشیم، چون ما انسانها درمسیر حل مشکلات به انرژی و تشویق نیاز داریم نه منفی بافی یا مانع بودن.
مهندس سفر از سختیها مخصوصا معزل اعتیاد را به سفر و عبور از یخبندان تشبیه کردند .دلیل تشبیه به یخبندان به این دلیل است که همانطور که انسان در یخبندان و در سرمای ۶۰ درجه زیر صفر دست و پایش یخ میزند و نمیتواندحرکت کند، اعتیاد هم همینطور است یعنی شخص می خواهد که مواد مصرف نکند یا غصه نخورد  اما مواد یا غصه او را ول نمی کند.در این مواقع انسان باید طوری حرکت کند که مشکلات را با درایت و بدن تشنج حل کند.همیشه استارت زدن و شروع یک کار سخت است اما به محض شروع و اقدام عملی ، پنجاه درصد آن مسیر را انگار که رفته ایم و آنجاست که اگر حرکت ما در جهت صراط مستقیم باشد نیروهای الهی هم به کمک‌ ما می آیند و بعد از پایان سفر و حل مشکل، مانند یک عقاب تیز بین بر همه جوانب زندگی خود مسلط شده و کنترل اوضاع را در دست میگیریم.
و محصولی که ما در این مسیر میکاریم هم محصول معنوی دارد و هم محصول مادی، با این تفاوت که وقتی صرفا روی کارهای مادی تمرکز کنیم بار معنوی ندارد اما کارهای معنوی بار مادی هم با خودش به ارمغان می آورد.

همسفر سمیرا:

کتاب ۶۰ درجه زیر صفر منظورش نوعی همزاد پنداری هست وحرفش  به همه انسانها میباشد .بسیاری از انسانها تصور میکنند که قرآن فقط حرفش با پیامبر ‌بوده وگفته که بگو خدا یکتاست اما چنین تصوری اشتباه میباشد.
وقتی انسانی که دریک مسیر مثبت حرکت میکند چقدر خوب است که اورا تشویق نماییم وآیه یاس در مسیرش نباشیم چون یک سری از آدمها هستند که فقط حرف از نا امیدی میزنند وهیچ فکر مثبتی در ذهنشان وجود ندارد.
ما باید فعلهای مثبت را بیشتر نشان بدهیم تا افراد تشویق به این حرکت شوند .حرکت در یخبندان تشبیه شده به حرکت ما در اعتیاد وکسی که در یخبندان حرکت میکند ،حرکتش قابل ملاحظه است چون در دمای ۶۰ درجه زیر صفر انسان دست وپاهایش یخ میزند وقادر به حرکت نیست وحرکت غیر قابل باور میباشد .اما اگر شخص حرکت را آغاز کرد باید خیلی مراقب باشد که با حرکت خودش ارتعاشاتی را به وجود نیاورد که حرکت او متوقف گردد وهمه چیز بر سرش خراب شود .....
انسان اگر بخواهد کاری را انجام بدهد واگر تصمیم به آن کار گرفت نصف راه را رفته وما باید ازضد ارزش ها دوری کنیم تا به نور الهی برسیم .
نیروهای منفی هم در صور آشکار وهم درصور پنهان وجود دارند وما باید قدرت بینش و آگاهی خود را بالا ببریم که شیطان بر ما غلبه نکند .
در یک مسیر هر شخصی وقتی که به خط پایان میرسد شعف وشادی در درونش ایجاد میشود واعتماد به نفس او بر میگردد .
کشت انسانها محصول دو جانبه ای در بر دارد ،وکارهای معنوی بار مادی به همراه خودش دارد اما کسی که کار مادی انجام میدم به صرف برداشت مادی بار معنوی را با خودش به همراه ندارد  ....

همسفر الهام:

مطالب و درس هایی که من می دهم همه همزاد پنداری است  وقتی دارد صحبت می کند فقط برای یک شخصیت خاص نیست برای همه ماست .ما کل اعضا از حرکت در یخبندان  شما بسیار خوشحال شدیم چقدر مهمه که ما دیگران را تشویق کنیم به کاری که دارند انجام می دهند آیه ی یس نباشیم باید همیشه مثبت نگر باشیم و در اثر پرتو  همین مثبت‌نگری و همین تشویق باعث شد که ما به اینجا و به این نکته برسیم. در یک بحران قرار داریم باید جوری حرکت بکنیم که مشکلی به وجود نیاد باید حواسمان جمع باشد که چگونه حرکت کنیم ‌‌؟
حالا مصرف کننده به گونه دیگری عبور می کنند و همسفرها به گونه دیگر پس فقط یک برداشتش اینه که  تمثیل محسوس به معقول است چون در سرمای ۶۰ درجه گفتم بدن یخ میزند دست و پا یخ میزند شخص می خواهد که حرکت کند نمی تواند حرکت کند در اعتیاد هم همینطور است  شخص که خماره میخواهد حرکت کند نمی تواند حرکت کند می خواهد از اعتیاد جدا بشه ولی قادر نیست آمد یک چیزی حس کردنی را به چیزی عقلانی کرده. تو زندگی باید با آرامش حرکت بکنیم ایجاد بحران نکنیم در انجام عمل خواهید دید که با حل مسائل حیاتی خود در روند دانش ایزدی هم به نقطه های بسیار عمیقی می رسید کشت شما محصول دوگانه را در بردارد که هم معنوی هست هم مادی در ادامه برایتان مفید است.

همسفر خدیجه:

الهی که حال دلتون خوب باشد.
درابتدا اقای مهندس درمورد کرونا صحبت کردندگفته هااز کلمات کتاب آسمانی است که میگوید درحالی که مگس را نمیتوانید توان آن رانداری که بیافرینی واگر مگس ازتوچیزی بگیرد نمیتوانی پس بگیری این همه دانشگاه دردنیادرمقابل ویروس کوچک عاجزند درهر صورت نباید ترسید وتدابیر رابایدانجام دادوبه خداتوکل کرد وقتی درکتاب آسمانی گفته میشودقل هوالله احدیعنی توبگو خدا یکی است وخطاب به توست ودرسیستم کنگره هم صحبتهایی که گفته میشود مربوط به همه اعضا میشود مهم است که دیگران را به کاری که میخواهند انجام دهند تشویق کنیم ویاس نخوانیم فقط جنبه منفی موضوع رانگاه کنیم دراثر پرتو مثبت نگری بود وتشویق بودکه درکنگره توانستیم به مسائل خوب برسیم مساله اعتیاد قرن ها لاینحل بود که درکتاب ۶۰درجه زیر صفربه عبور از منطقه یخبندان بااتومبیلی که لاستیکهای صافی دارد تشبیه شده که انسان میخواهد حرکت کند امادست وپایش یخ زده و نمیتواند حرکت کند شخص می خواهد موادمصرف نکند اما نمیتواند خیلی ازمسیرهای زندگی همین طور هست مثل جاده ای که پراربرف است بسیاردشوار وخطرناک است باید کاملا بااحتیاط وآرام حرکت کرد باید طوری حرکت کنم که باعث مشکل نشوم.

گاهی جنگیدگاهی با آرامش وصلح که به هدفم برسم که این رابه عینه تجربه کردم وقتی پاسردمیشود حرکت خیلی به کندی انجام میشود باید طوری خودم را گرم کنم طوری حرکت کنم که آن هم به تدریجی تابه هدفم برسم که همه چیز درعمل سالم است همه باید از منطقه ۶۰ درجه زیر صفرعبور کنند مسافران به یک طریق وهمسفران به یک طریق دیگر یکسری میخواهند اعتیادول کنند اما اعتیاد آنهارا ول نمیکند باید یک چیزی حس کردنی تبدیل به عقلانی شود هرچی انسان چیزی را پیداکند ومفید باشد جاودانی میشودحرکت در مسئله اعتیاد باید بااحتیاط وحساب شده باید درتمام مسائل زندگی باید باآرامش حرکت کرد تاایجاد بحران نشود وقتی برای حل یک مشکل اقدام میکنی پنجاه درصد راه را رفتی وباید آن راعملی کنی اگر نکنی اتفاقی نمی افتد وقتی وارد کنگره شدی پنجاه درصد کارراانجام دادی که این ازشهامت قوی شماست و نیروی ایزدی کمک میکند و شخص باتمام قدرت حرکت میکندوقتی شخص اعتیاد راکنار میگذارد مثل عقاب تیزبین نگاه میکند به مسائل خود وهمسفران هم به بازسازی جسم وروان خود اوضاع زندگیش راعوض می‌کند واین راهم تجربه کردم اصلا آدم نمیفهمدکه کی اوضاع جسم وروان بهبود پیدا کرد دیدمان کلا فرق میکند از ضدارزشها دوری میکند مثل دروغ رشوه خودخواهی تاکه به نوالهی برسد واقعا مطالب استاد آدم شگفت زده میکند روزی که وارد کنگره شدم به فکر طلاق بودن الان دیدگاهم طوری عوض شدکه فکر نمیکنم هیچ تابرسه به مرحله عمل برسانم این حال خوشم را ازاستاد عزیزم خانم آزاده وجناب مهندس دارم وازاین دو بزرگوارتشکر میکنم.


تهیه گزارش؛ همسفرروزیتا لژیون ششم راهنمای محترم خانم اکرم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم‌ سه شنبه 13 خرداد 1399 04:05 ب.ظ
سلام وخدا قوت خدمت راهنمای بزرگوار خانم آزاده عزیز ورهجوهای خوبشون امیدوارم موفق باشید و تشکر از گروه سایت
همسفرفاطمه ل7 شنبه 10 خرداد 1399 08:47 ب.ظ
سلام خداقوت به خانم آ زاده ورهجوهای محترمش
همسفرسکینه جمعه 9 خرداد 1399 09:22 ب.ظ
سلام
مطالب شما عالی بود خواهران لژیون پنجم وبا تشکرازخانم ازاده عزیزوخدا قوت به گروه سایت
همسفر لیلا جمعه 9 خرداد 1399 06:42 ب.ظ
تشکر از رهجوهای پر تلاش و تشکر از کمک راهنمای محترم بابت همکاری با گروه سایت
همسفرروزیتا جمعه 9 خرداد 1399 06:37 ب.ظ
عالی بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات