کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ..
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 11:55 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر شیوا | ( نظرات )
اولین جلسه از دور پانزدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی همسفر خانم آرزو و نگهبانی همسفر  خانم  سمیه و دبیری  همسفر خانم  فیروزه  با دستور  جلسه (( کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ))  در تاریخ  1399/03/26 راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.سلام دوستان آرزو هستم یک همسفر.
از استاد عزیزم خانم رقیه عزیز تشکر میکنم که خدمت در این جایگاه را به من دادند تا بتوانم خدمت کنم وآموزش بگیرم.
دستور جلسه در مورد عبور از منطقه شصت درجه زیر صفر هست.همانطورکه همه ما میدانیم آقای مهندس هفده سال درگیر بیماری اعتیاد بودند و در سال1375 تصمیم گرفتند اعتیادشان را کنار بگذارند و این کار را به صورت پله ای انجام دادند و یازده ماه طول کشید سفرشان را تمام کنند و در واقع درمانشان را تثبیت کنند.

در این مدت آقای مهندس هر اتفاقی میفتاد را در دفترچه ای یادداشت میکردند و بعد از آنکه به صورت قطع درمان شدند کتابشان را چاپ کردند و در سال ۱۳۷۸ کنگره را با افراد معدودی بنا کردند و اسم کتابشان را که بهترین کتابشان هست را عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر گذاشتند که نشانه یخبندان و سرما هست.همانطور که در سرما و یخبندان حس از بین میرود و به انسان حس کرختی و بی حالی دست میدهد ، در افرادی که مصرف کننده هستند هم چنین حسی ایجاد میشود ، در واقع انسان دچار سرما و یخبندان میشود و دیگر در او حس محبت و عشق وجود ندارد ، نه اینکه به طور کامل وجود نداشته باشد یعنی مقداری وجود دارد ، به خاطر همین گذاشتند عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر.
آقای مهندس در کتابشان در مورد مسائل مختلفی صحبت کردند ، در مورد ویران شدن جسممان صحبت کردند که چطور شهر وجودی ما  با مصرف موادمخدر ویران شد و چگونه باید بازسازی شود و مواد مخدر چه تاثیری روی جسم ما گذاشته است .
آقای مهندس چهارده  تصویر  در کتاب آوردند که این تصاویر حکم شهر وجودی ما را دارند و سه عدد درخت در تصاویر بود که یکی تصویر درخت پوسیده بود که نشانه آسیبی بود که به جسممان زدیم ، یکی دیگر جوانه ها بودند که حرکت انسان به سوی سلامتی را نشان میدادند که باعث رویش دوباره جوانه ها شده بود و درختان تنومند که نشانه افرادی هست که در سلامتی بودند ، در واقع یعنی کسانی که هیچ آسیبی به خودشان نرساندند.
در یکی از تصاویر اتومبیلی را نشان میداد که در یخبندان حرکت میکرد ، اتومبیل نشانه جسم ما است که اگر فرصت داشته باشد و زمان بدهد تا اتومبیل به آرامی و بدون هیچ لغزشی حرکت بکند ،  میتواند از مسیرش به درستی عبور کند و حتی امکان دارد با کوچکترین صدایی اتومبیل به ته دره پرت بشود.
در مورد رسیدن به فرمان عقل در کتاب صحبت کردند که رسیدن به فرمان عقل کار شاقی نیست ، یعنی میتوانیم تمرین کنیم که با انجام کار خیلی کوچک مثل همین خواندن نماز ، سر وقت مسواک زدن و به موقع شستن ظرفها میتوانیم در خودمان به اجرا در بیاوریم تا رفته رقته بتوانیم به مراحل بالاتر دست پیدا کنیم.
روشی که آقای مهندس در کتاب گفتند روش تیپر کردن مواد هست که به صورت پله ای انجام میگیرد. در واقع هر چیزی که بخواهد به یکباره کنار گذاشته شود باعث ایجاد آسیب در انسان میشود ، پس باید رفته رفته و به مرور صورت بگیرد.
آقای مهندس میگویند کاوشگر باشید به دل سنگها بروید و ترکیبها را جدا کنید.جستجو گر باشید ، اینطور نباشد که ساکن یک جا باشیم و از خدا بخواهیم هر چیزی که میخواهیم به ما بدهد.
آثای مهندس گفتند ظرفیت وجودی خودتان را بزرگ کنید ، مشکلات و مسائل در همه جوامع هست این ما هستیم که تصمیم میگیریم زاویه دیدمان را نسبت به آن مشکلات تغییر دهیم.
آقای مهندس خودشان تجربه کردند و در کتاب ثبت کردند ، علمی که تجربه شده باشد سند بدون نقص است و همه ما میدانیم تمام اتفاقاتی که آقای مهندس در کتابشان نوشتند در زندگی همه  ما وجود دارد ، اگر در مسیر صراط مستقیم باشیم میتوانیم به راحتی به مقصدی که میخواهیم برسیم.
صراط مستقیم مثل اتوبان نیست که راه مستقیم باشد ، مثلا میگوئیم صراط مستقیم ، فکر میکنیم  راه صافی است که باید برویم در صورتیکه اینطور نیست ، در صراط مستقیم حتی امکان دارد هزار مشکل سر راه انسان باشد و حتی شاید پوست انسان هم در این مسیر کنده شود ولی نتیجه خوب است.
در راه غیر مستقیم شاید انسان سریعتر به آنچه میخواهد دست پیدا کند اما آخر این راه مثل جام زرین است که در آن زهر وجود دارد.
بزرگترین مشکل ما جهل و نادانی خود ما هست ، در واقع ما هر چیزی را که بکاریم درو میکنیم .من وقتی چکی را برای شش ماه بعد میکشم ، در حال حاضر ممکن است تا شش ماه بعد در آسایش و آرامش باشم اما شش ماه بعد باید بدانم که باید چکم را وصول کنم.پس هر مشکلی هست خودم برای خودم بوجود میاورم ، در واقع بزرگترین مشکل خود من در درون من هست که همان جهل و نادانی خودم است.
ودر پایان روش تیپر کردن را در کتاب آموزش دادند  و در مورد اساتید صحبت کردند که استادان آقای مهندس بودند که به آقای مهندس از طریق آنها القا میشد .
در جلد کتاب عکس عقابی را میبینیم که عقاب درون خود ما هست که میگوید بیائید این آتش ویرانگر را مهار  کنیم و اینطور نباشد که خودمان بیائیم هیزم این آتش باشیم.عقابی که در درون ما وجود دارد سالهاست که ما آن را از بین بردیم ، ضعیف کردیم ، حالا که داریم درمان میشویم این عقاب پر و بال میگیرد ،  قوی و قویتر میشود .بیائیم به جای آنکه هیزم آن آتش باشیم سوار بر آن نور شویم و به جایی که از آن انشعاب یافتیم برسیم و در آینده هم بتوانیم استادانی باشیم برای کسانی که در این آتش ویرانگر هستند و آنها هم سوار بر نور بشوند نه اینکه تبدیل به خاکستر بشوند.
دوست دارم صحبتم را با این جمله به پایان برسانم:
من آب میاورم تو آنقدر بنوش که سیراب شوی اما نه زیر آب
من میرویانم آنقدر که زمین و آسمان را شب و ظلمت فرا بگیرد اما تو از میان سبزه ها نور را بیاب.
از اینکه با سکوتتان به حرفهای من گوش کردید ممنون و سپاسگذارم.


در این جلسه ورود همسفر سمیرا به سفر دوم اعلام گردید

همچنین در این جلسه تقدیرو تشکر نگهبان و دبیر دوره جدیداز نگهبان و دبیر دوره قبل انجام شد.
دعای کنگره 60


مرزبان گروه خانواده


تهیه و گزارش : همسفر شیوا
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر روزیتا شنبه 31 خرداد 1399 05:38 ب.ظ
با سلام و خدا قوت به استاد جلسه
همسفر فاطمه سادات شنبه 31 خرداد 1399 02:45 ب.ظ
سلام،تشکر و خدا قوت خدمت استاد محترم جلسه خانم آرزوی عزیز،
خدا قوت و تبریک خدمت نگهبان و دبیر محترم
سپاس از گروه مرزبانی بابت برگزاری جلسات
خدا قوت خانم شیوا ی عزیز بابت تهیه گزارش
همسفر حدیقه جمعه 30 خرداد 1399 12:32 ب.ظ
سلام و خداقوت عرض میکنم خدمت استاد و نگهبان و دبیر جلسه و به نگهبان و دبیر دوره ی قبل هم خسته نباشید میگم و همچنین تبریک رهایی به خانم آزاده ی عزیز و خانم سمیرای عزیز و متشکرم از همه ی عزیزان که جلسه ی خوبی را برگزار کردند
همسفر رقیه ل۶ پنجشنبه 29 خرداد 1399 10:51 ب.ظ
سلام خانم ارزو عزیزم خسته نباشید و خدا قوت تبریک میگم به سمیه عزیز خسته نباشید به همسفر فاطمه سادات مسئول امتحانت اسیستانت عزیزم خانم عاطفه و راهنمای عزیزتر از جانم خاتم اکرم و خسته نباشید به بچه های سایت
همسفر هاجر پنجشنبه 29 خرداد 1399 01:04 ب.ظ
سلام
تشکر خدمت استاد عزیز مطالب خوبی بیان کردید
خداقوت خدمت نگهبان و دبیر دوره قبل
تبریک خدمت نگهبان و دبیر این دوره
تبریک بابت رهایی خدمت خانم ازاده و همسفر عزیز
خداقوت خدمت گروه سایت
مریم همسفر ناصر چهارشنبه 28 خرداد 1399 02:35 ب.ظ
تبریک به نگهبان و دبیر و استاد جلسه، خدا قوت به خدمتگزاران قبلی این جایگاهها، وهمچنین تبریک بابت رهایی به خانم آزاده و رهجویان محترمش
همسفرملیحه چهارشنبه 28 خرداد 1399 01:21 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت استاد عزیز موفق باشید
خداقوت نگهبان و دبیر جلسه
آرزوی موفقیت برای همه ی عزیزان
همسفرمنصوره سه شنبه 27 خرداد 1399 02:32 ب.ظ
باسلام.تشکر از استاد جلسه خانم آرزو عزیز.
خداقوت به نگهبان و دبیر جلسه.
خداقوت به گروه سایت.
همسفرفرشته سه شنبه 27 خرداد 1399 12:34 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت همسفران عزیزوهمچنین استادجلسه ونگهبان ودبیر بسیارروزعالی بود موفق باشیدوتشکرمیکنم ازخانم شیواعزیزم بابت تهیه گزارش
نصیبه ل ۷ سه شنبه 27 خرداد 1399 09:51 ق.ظ
با سلام خدمت استاد جلسه و خدا قوت به دبیر و نگهبان جلسه این جایگاه رو بهتون تبریک میگم امیدوارم در جایگاه بالاتری قرار بگیرید و به گروه سایت هم خسته نباشی و خدا قوت می گم
نصیبه ل ۷ سه شنبه 27 خرداد 1399 08:37 ق.ظ
با سلام و خدا قوت به استاد جلسه وبه دبیر و نگهبان جلسه این جایگاه رو تبریک میگم امیدوارم در جایگاه بالاتری قرار بگیرید و به گروه سایت خسته نباشی و خدا قوت میگم
همسفرفاطمه ل7 سه شنبه 27 خرداد 1399 08:36 ق.ظ
سلام.خانم آرزوخداقوت عالی بود.خسته نباشیدبه نگهبان ودبیردوره قبل وتبریک به نگهبان ودبیردوره جدید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic