کارگاه اموزشی همسفران...
سه شنبه 3 تیر 1399 ساعت 10:06 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )
دومین جلسه از دور پانزدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی همسفر خانم معصومه و نگهبانی همسفر  خانم  سمیه و دبیری  همسفر خانم  فیروزه  با دستور  جلسه ((  آداب معاشرت، ادب و بی ادبی ،تعادل و بی تعادلی))  در تاریخ  1399/04/02راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر
خداراشکر می کنم بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم تا اموزش بگیرم، از راهنمای عزیزم خانم ملیحه ممنونم که اجازه خدمت را به من دادند.
بهترین چیزی که  برای  همه ی ما الان مهم است، سلامتی میباشد  که با رعایت بهداشت فردی باید بتوانیم کرونا راشکست بدهیم و از بین ببریم .

این دستور جلسه تعادل و بی تعادلی ،آداب و معاشرت است .
بارها در کنگره  اعلام شده است درمان فوق ترک و تعادل  فوق درمان است .زمانی درمان در کنگره۶۰ ارزش دارد که شخص به تعادل رسیده  باشد ،تعادلی که  در جسم و روان و جهان بینی برقرار است .
کنگره ۶۰ درمان اعتیاد را مثلثی در نظر گرفته است ( جسم ، روان و جهان بینی)، که هر ۳ ضلع  باید به  به تعادل برسد. مسافرهای ما با داروی ا وتی و روش تیپر کردن،  جسم را به درمان می رسانند، که باید در کنارش با جهان  بینی خلق و خو ی خود رابه تعادل برسانند .دلیل اینکه کنگره توانست به درمان قطعی برسد و اینکه تعداد کمی از افراد هستند  که شاید برگشت کنند به مصرف مواد  این است که  به درمان کامل رسیدند، چه از نظر روانی و چه از نظرجسمی ، و این تعادل کنگره در کنار پروسه درمان قرار داده شده تا  ما زندگی درستی داشته  باشیم،  یعنی برنامه  ریزی درست  داشته باشیم ،  در کار هایمان ،در زندگی و در روابط اجتماعی ،در رفت و آمدهایمان  ،در مادیات ،در معنویات و ورزش و.....
 این نیست مسافر ماوقتی وارد کنگره میشود کار و زندگی و خانواده اش را کناربگذارد تا به  درمان برسد ،نه اینطوری نیست باید با برنامه‌ریزی  داشته باشد تا  تعادل برقرار کندو در همه جا  بتواند به زندگی خوبی برسد. درباره آداب معاشرت گفته شده :آداب و معاشرت یک تعادل است ما باید ادب یاد بگیریم   که باعث میشود به تعادل برسیم. در واقع هر زندگی و هر روابط اجتماعی ، یکسری قوانین آداب و معاشرت دارد ما باید با یادگیری تعادل برقرار کنیم که آقای مهندس یکسری  توضیحاتی دادند .
فکر می کنید چیزهای خیلی جزئی نیاز ندارد ، ولی با رعایت هر جزئیاتی باعث میشود ما به تعادل برسیم ،یکی از همین جزئیات که آقای مهندس هم  گفتند ،وضعیت ظاهری  است . وضعیت ظاهری آراسته بودن و خوب پوشیدن،  این دلیل نیست که هر دفعه با یک لباس ما وارد کنگره بشویم ،با همان لباس تکراری  باشد ولی تمیز باشد. 
در مورد صحبت کردن گفتند:  باید رعایت کنید ،بدانید که با چه کسی صحبت میکنیم و کجا ، و طرف مقابل ما چه کسی است . در هر جمعی صحبت کردن فرق دارد ،صحبت کردن با بچه فرق دارد ،با  راهنما فرق دارد ، با یک آقای چطور صحبت کنیم . صحبت کردن خیلی مهم است ،حتی  صحبت  بین  دو اقا فرق میکند همچنین  بین دو تا خانم ، باید ببینیم چه میگوییم و کجا حرف میزنیم ،  سخن گفتن خودش شخصیت را  نشان می دهد،  متاسفانه الان خیلی رایج شده ، در گشته حرفهای زشت رابه زبان می‌آوردیم،که الان دیگر آن را حذف کردیم. بعضی اوقات یک حرف ،نشان دهنده عمق رابطه دوستی است و باید بدانیم چه حرف هایی را نباید بزنیم ،و آقای مهندس خیلی به جزئیات توجه کردند .
درباره آداب غذا خوردن وبدانیم ، اینکه چطور غذا بخوریم و چقدر بخوریم. بدانیم   غذا خوردن در سلامتی معده و گوارش ما خیلی تاثیر دارد ،وقتی میزبان هستیم  چطور برخورد کنیم ،وقتی مهمان هستیم چطور رفتار کنیم . همچنین در قوانین رانندگی ، که بوق شده وسیله سلام کردن راننده ها ،که بوق میزنند، سلام و خداحافظی میکند این حرکت نشانه بی ادبی است .
 آقای مهندس  در مورد احوال پرسی صحبت کرده اند،  چیزی که ما خیلی هم نمیدانستیم، اینکه  سلام کردن از کوچکتر است  ولی احوالپرسی از بزرگتر، یا دست دادن بزرگتر که اول باید احوالپرسی کنند . درباره وقت شناسی صحبت شده که خیلی موضوع مهمی است ،ارزش وقت را بدانیم،  فکر نکنیم با دیر امدنمان  کلاس میگذاریم ،  اگه دیر بیاییم ، خیلی بی ارزش است  و بی ادبی شخص را می رساند  .
 در مورد حرمت هم باید  حریم همدیگر را نگه داشته باشیم هر چیزی حرمت دارد، مخصوصا ما آدم‌ها باید حریم همدیگررا داشته باشیم نباید از حریم هم تجاوز کنیم، حرمت داشتن خیلی مهم است  ،به  حریم یکدیگر احترام بگذاریم. وقتی وارد مرحله انسانی شدیم هر چیزی قوانین دارد باید همه رعایت کنیم که به این تعادل برسیم اگر انسان بداند که بدی، بد است هیچ وقت بدی راانجام نمیدهد. بدی  کردن انسان به خاطر جهل و نادانی و بی آگاهی است. باید با رعایت کردن این موارد تعادل را در زندگی برقرار کنیم وبا انجام دادن آنها باعث شویم تا فرزندان ما هم یاد بگیرند و ادامه‌دار باشد.ممنون.


پیام مرزبان کشیک و راهنمای تازه واردینمعرفی کمک راهنما های محترم جهت پذیرش رهجوسرودن آوای کنگره
دعا کنگره
تهیه گزارش: همسفر روزیتا لژیون ششم

راهنما خانم اکرم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سادات پنجشنبه 5 تیر 1399 02:49 ب.ظ
سلام
خداقوت و سپاس از استاد محترم جلسه خانم معصومه عزیز
خداقوت خدمت نگهبان و دبیر محترم
نصیبه ل ۷ چهارشنبه 4 تیر 1399 10:07 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت همسفران عزیز و استاد و نگهبان و دبیر جلسه آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه عزیزان
همسفر زینب لژیون یکم چهارشنبه 4 تیر 1399 08:20 ق.ظ
خدا قوت خدمت همه دوستان .همچنین استاد عزیز خانم معصومه.خیلی عالی بود امیدوارم موفق و سلامت باشید و خوش بدرخشید .
همسفر فیروزه لژیون ۵ سه شنبه 3 تیر 1399 11:32 ب.ظ
روز بسیار پرانرژی بود، ممنون از همه عزیزان.تشکر از خانم روزیتای عزیز
همسفر روزیتا سه شنبه 3 تیر 1399 10:45 ب.ظ
خداروشکر برای آرامش این جایگاه ها
همسفر هاجر لژیون 4 سه شنبه 3 تیر 1399 10:37 ب.ظ
سلام و خداقوت به تمام عزیزان
تشکر از گروه سایت
همسفر حدیقه سه شنبه 3 تیر 1399 09:30 ب.ظ
سلام خداقوت و خسته نباشید عرض میکنم خدمت استاد و نگهبان و دبیر جلسه و همه ی خدمتگزاران جلسه که جلسه ی خوبی و پرباری را برگزار کردند
همسرفرشته سه شنبه 3 تیر 1399 11:21 ق.ظ
با عرض سلام وخداقوت خدمت همسفران عزیزواستادونگهبان وودبیرآرزوی موفقیت وسلامتی برای همه عزیزان دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic