کارگاه آموزشی خصوصی همسفران
دوشنبه 9 تیر 1399 ساعت 10:21 ب.ظ | نوشته شده به دست ملیحه همسفر حسین | ( نظرات )
سومین جلسه از دور پانزدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی همسفر خانم هاجر و نگهبانی همسفر  خانم  سمیه و دبیری  همسفر خانم  فیروزه  با دستور  جلسه (( حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره 60 ممنوع می باشد))  در تاریخ  1399/04/09 راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.


سلام دوستان هاجرهستم یک همسفر

خدا را شاکر هستم که امروز این فرصت به من داده شد تا در این روزمرگی های زندگی امروز در شعبه حضور داشته باشم و روی این صندلی ها بنشینم، تجربه به ما ثابت کرد که نشستن بر روی این صندلی ها سعادت می خواهد و نصیب هر کسی نمی شود.

"از دست و زبان که برآید، که از عهده شکرش به درآید"

از راهنمای عزیز خودم خانم منصوره تشکر می کنم که امروز این اجازه را به بنده دادند تا در این جایگاه خدمت کنم.

دستور جلسه امروز در خصوص حرمت کنگره 60 است.

همه میدانیم که در نوشتارهای کنگره 60 حرمت دو مرتبه خوانده می شود و تکرار یک موضوع نشان دهنده اهمیت آن موضوع است ، اگر عضو کوچک یک جامعه را که خانواده است در نظر بگیریم هر خانواده دارای یکسری قوانینی است و اگر پای را فراتر بگذاریم در یک جامعه ، شهر و کشور و حتی اگر به تاریخ نگاه بکنیم تمامی جوامع دارای قوانین خاص خودشان هستند و کنگره 60 هم از این قاعده مستثنی نیست و این قوانین و حرمت ها برای این است که ما بتوانیم در کنار یکدیگر در یک آرامش و صلح نسبی زندگی بکنیم.


اما من حس میکنم تفاوت قوانین و حرمت کنگره 60 با سایر NGO های دیگر در این است که کلام و صدای خداوند در آن جاری است و فکر میکنم که همه ما آن را تجربه کرده و شنیده ایم. این که ما در کنگره یاد میگیریم که دروغ نگوییم، سرزنش نکنیم، غیبت نکنیم، از پوشش مناسب استفاده کنیم و ... همه این ها در کتاب آسمانی به آن اشاره شده است. آقای مهندس فرمودند که دروغ مادر تمامی بدی ها است و تمام بدی ها و فتنه ها از دروغ سرچشمه میگیرد. من واقعا" به این قضیه ایمان دارم که رعایت کردن قوانین و حرمت ها چه در صور آشکار و چه در صور پنهان بازتاب همه آنها به خودمان بر میگردد. هر مسافر و همسفری به اندازه ای که قوانین را نقض بکند به همان اندازه از مسئله درمان و تعادل عقب می ماند و هر اندازه که آنها را رعایت نماید کنگره دو برابر و چه بسا بیشتر هم به او باز میگرداند.

آقا مهندس همیشه می فرمایند: اللهُ سریع الحساب ، و این مسئله در کنگره 60 هم کاملا" صادق است . من در زمان ورود به کنگره شاید حدود 6 ماه زمان برد تا تازه بفهمم گوش من چه چیزهایی را می شنود، یعنی من هم میدیدم و هم می شنیدم اما نمی فهمیدم، چون حس های من آلوده بود و برقراری ارتباط برای من خیلی سخت بود. روزهای اول سرلژیون ، بچه ها مشارکت می کردند و می گفتند که ما یاد گرفتیم دروغ نگوییم و غیبت نکنیم ، اما من چند بار هم به راهنمای خودم گفتم آنقدر مسئله اعتیاد مسافرم برای من بزرگ بود و ذهنم آنقدر شلوغ بود من اصلا" حال غیبت کردن نداشتم و حوصله دروغ گفتن نداشتم و با خودم میگفتم پس من آمده ام اینجا چه کار بکنم؟ اما دریافت هایی که بعدها از کنگره داشتم من را متوجه کار خودم کرد . این را من قبلا" هم گفتم دریافت هرشخص از کنگره مختص خودش است، هر شخصی فقط خودش می داند که کنگره چه چیزهایی را به او هدیه داده است.

شما اگر از هر زاویه ای و باهر نوع نگاهی به قوانین و حرمت های کنگره نگاه کنید هیچ چیزی را از قلم ننداخته است ، امکان ندارد که آقای مهندس چیزی را جا انداخته باشد و یا به آن توجهی نکرده باشد، حتی ما در حرمت کنگره 60 می خوانیم که هویت اشخاص بایستی محفوظ بماند، و رعایت این حرمت ها بازتابش به خودمان بر میگردد. این که ما در کنگره نباید رابطه مالی و کاری داشته باشیم برای این است که ما از هدف اصلی خودمان که همان درمان اعتیاد است فاصله نگیریم . ما یاد گرفتیم که این سفر یک سفر دو نفره است اما زمان می برد تا یک چیزهایی را درک کنیم . من به این نتیجه رسیدم که وقتی یک مسافر به اندازه یک پنجم از مواد مصرفی خود را کاهش می دهد همسفر هم بایستی به همان اندازه از کارهای ضدارزشی خودش فاصله بگیرد و به همان اندازه همسفر بایستی به مسافر خودش نزدیک بشود و به تعادل نزدیک شود و اگر غیر از این باشد یک جای سفر می لنگد و این کاستی را ما بایستی در خودمان جستجو نماییم نه در مسافرها. مسافرها خیلی زرنگتر از ما هستند و راه خودشان را پیدا می کنند، چون راهنما دارند و اگر جوینده راه باشند راه خود را می یابند.

امیدوارم که لیاقت ماندن در کنگره را داشته باشیم و در پایان صحبت هایم گریزی می زنم به وادی دوازدهم، در آخر امر ، امر اول اجرا می شود.

بازهم تشکر می کنم از راهنمای عزیز خودم خانم منصوره ، شاید تنها شخصی بود که من را درک کرد که من با چه موانع و ترس هایی وارد کنگره شدم . عبور کردن از درب کنگره خیلی برایم سخت بود ، شاید 6 ماه زمان برد که من بپذیرم بایستی شال سفید بر سر بگذارم . تمام این ها را مدیون آموزش های آقای مهندس و زحمات راهنمای عزیزم هستم . از راهنمای مسافرم آقای خروشا تشکر میکنم ، ایشان در اینجا حضور ندارند اما قطعا" راهنمایی ها و آموزش ها و امید هایی که ایشان به مسافر من دادند در زندگی ما هنوز جاری است . ممنون و سپاسگذارم.


پیام مرزبانی و راهنمای تازه واردین

معرفی راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو

آوای کنگره ۶۰

دعای کنگره ۶۰


تهیه گزارش؛ همسفر ملیحه، لژیون راهنمای محترم خانم آزاده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر رقیه ل۶ سه شنبه 24 تیر 1399 09:45 ق.ظ
خسته نباشید
همسفرملیحه دوشنبه 16 تیر 1399 01:51 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت استاد عزیز عالی بود موفق باشید
خداقوت نگهبان و دبیر جلسه و همه ی خدمتگزاران
همسفر روزیتا پنجشنبه 12 تیر 1399 12:52 ب.ظ
خدا قوت
سه شنبه 10 تیر 1399 09:25 ب.ظ
سلام خداقوت خدمت همه عزیزان.خیلی عالی بود
همسفر زینب لژیون چهارم سه شنبه 10 تیر 1399 04:25 ب.ظ
سلام.خداقوت خدمت استاد و نگهبان و دبیر جلسه...خانم هاجر عزیز مثل همیشه عالی بیان کردید .موفق و پیروز باشید.
همسرفرشته سه شنبه 10 تیر 1399 03:24 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت همه عزیزانوبخصوص استادونگهبان ودبیرجلسه موفق باشید
همسفر فاطمه لژیون ۴ سه شنبه 10 تیر 1399 02:23 ب.ظ
سلام وخداقوت به استادونگهبان ودبیرجلسه وهمه خدمتگزاران شعبه...خانم هاجرعزیز عالییییییی بودیدآرزوی جایگاه خدمتی بالاترکه قطعا این اتفاق خواهدافتاد...تبریک به راهنمای عزیزم خانم منصوره...تشکرازگروه سایت
همسفر حدیقه سه شنبه 10 تیر 1399 11:38 ق.ظ
به استاد و نگهبان و دبیر جلسه خداقوت عرض میکنم امیدوارم در جایگاه بالاتر خدمتی بدرخشند ممنونم از خانم هاجر که دستور جلسه را زیبا بیان کردند
همسفر حدیقه سه شنبه 10 تیر 1399 11:34 ق.ظ
با سلام خداقوت و خسته نباشید میگم به تمام عزیزان و خدمتگزاران شعبه و از گروه سایت هم سپاسگزارم
همسفر زینب لژیون یکم دوشنبه 9 تیر 1399 10:59 ب.ظ
خدا قوت خدمت استاد و نگهبان و دبیر عزیز .عالی بودین .موفق باشید خدا قوت خدمت گروه سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات