مقاله شماره6-نقش همسفر
جمعه 30 آذر 1397 ساعت 02:47 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )


به نام خالق عشق ،زندگی،حیات

 گم شده بودم در میان روزمر گی ها،ترس ها،بی اعتمادی ها، سوظن ها،بی مهری ها....

از هرکس آدرس را می پرسیدم چیزی میگفت ،اما می فهمیدم آدرس جایی که من دنبالش  میگردم نیست.

سردرگم به این طرف و آن طرف می رفتم و خسته و ناامید بر میگشتم ....
دیگر از گشتن و پرسیدن ;خسته شده بودم ،پس خودم را زدم به بی تفاوتی، انگار نه انگار....
اما هرکه نداند،خدا که میدانست دلم آرام‌نبود و فقط به روی خودم نمی آوردم ...

روزی در این بی تفاوتی ها ;کاملا غیرمنتظره کسی گفت:فکرکنم تو به دنبال آدرس جایی میگردی....گفتم:دیگر‌برایم مهم نیست و خسته شدم از درهای بسته .
او گفت:این  آدرس با بقیه فرق می‌کند ،بلند شو ،حرکت کن، با حرکت راه نمایان میشود....
بله ما حرکت کردیم و راه نمایان شد و چه راهی!!....راه مستقیم ...راه کنگره ،برای من و همسرم و زندگیم باز شد .وقتی وارد کنگره شدم ،همسرم مسافر،خودم همسفر، اعتیاد اصلی ترین مشکل زندگی ام ،بیماری ودرمان این بیماری، سفر نامیده شد.


از اینکه این سفر را شروع کرده بودیم بسیار خوشحال بودم و نور امید هرروز بیشتر در زندگیمان می تابید و باور تحول و تغییر در حال روز زندگیمان رنگ زیبایی به خود گرفته بود .

کنگره مرا به عنوان یک هم سفر ارزشمند دانست و به من نقش داد و حضورم و رفتارم را تاثیرگزار قلمداد کرد و به من آموخت، که من یک بال پرواز ،یک پرستار و یک ناجی می توانم‌ باشم هم برای درمان خودم و هم مسافرم ،ولی زمانی همه اینها می شوم که آموزش ببینم و یاد بگیرم و اجرا کنم ،در غیر این صورت نه پروازی در کاراست و نه درمانی.

در سفرمان از وادی های مختلفی عبور کردیم ،وادی هایی که آباد کرد افکار پوچ و موریانه خورده ام را و به من یاد داد که تفکر ،امید،باور ،مسئولیت پذیری ویافتن و رسیدن به فرمان عقل برای پیدا کردن نقشه راه و حرکت در راه و تحمل و صبوری و تغییر و تحول لازم است.تا امر اول یا هدفم که رسیدن به وادی عشق و محبت است ،محقق گردد و این پایان راه نیست....


راه سختی در پیش داریم راهی پر از تلاش و همت و صبوری و تحمل و ....

آن قدروسعت نگاهم با آموزش های ناب این مکان مقدس تغییر کرد که از وصف خارج است .آموزش هایی که کوچکترین مسایل زندگی و حیات هم از دیدش پنهان نبوده وبذر رسیدن به فرمان عقل را در جانم نهاده.
وقتی به حال خودم در زمان ورود به کنگره و سطح آگاهی ام در آن زمان می اندیشم،خدا را هزاران بار شکر می گویم که اذن ورود برایم صادر کرد و این احساس سرشار از امید و آرامش را به من هدیه کرد.

هرچندخسته و شکسته وارد این سفر شدم و تحمل شریکی درکنارم (اعتیاد)مرا از پای در آورده بود و زخم شمشیرش خیلی کاری بود ;هرچند جدا کردن پیوندهای نامیمون سوءظن ،شک ،بی اعتمادی ، ترس ....خیلی سخت و دردناک است وهرچند شمشیر فرورفته در قلبم به این راحتی ها بیرون نمی آید و وجود یخ رده ام به این آسانی ها آب نمی‌شود و...

اما من از تلاش باز نمی ایستم ،استقامت میکنم و به حرکت خود ادامه می دهم و ایمان دارم در این سفر ،گرچه ممکن است دیر به
 مقصد برسیم اما سالم و کامیاب خواهیم بود.پس عجله نمیکنم و از تلاش و فرمانبرداری دست برنمیدارم و‌دستهایم را به نشان پیچش درهم و به سوی آسمان نگه می دارم و تا آنچه را می خواهم ،دریافت نکنم از ادامه باز نمی ایستم و می دانم به یاری همسفران دیگر به آن پاداش ناب و بند عشق شیرین خواهم رسید.

به امید آن روز 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic