کارگاه اموزشی عمومی..
جمعه 21 دی 1397 ساعت 09:25 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )
سیزدهمین جلسه از دور شانزدهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی کمک راهنمای محترم مسافر حامد  ونگهبانی مسافر رحیم و دبیری مسافر حمزه با دستور جلسه کمک کنگره به من ، کمک من به کنگره در تاریخ 97/10/20 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

همچنین در این جلسه تولد یک سال رهایی  مسافر مصطفی جشن گرفته شد

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان حامد هستم مسافر

خدا را شکر می‌کنم در این جایگاه قرار گرفتم و از نگهبان و دبیر جلسه و گروه مرزبانی تشکر می‌کنم.صحبت‌های امروز یک قسمت در مورد دستور جلسه هفتگی می‌باشد و قسمت دیگر در خصوص اولین سال رهایی،آقا مصطفی می‌باشد.

در خصوص دستور جلسه به نظر من این یک نوع دادوستد است و باید یک کمکی ما انجام دهیم و یک کمک هم کنگره برای ما انجام دهد ولی شرایطش باید فراهم شود .وقتی می‌خواهم کمک کنم شرایطش فراهم است باید ساعت ۴بیایم و در صندلی چیدن خواندن نوشتارها باید خدمت کنم .

به عنوان یک رهجو باید سی دی بنویسم و گوش دهم و درست عمل کنم که همه این‌ها شرایطش در کنگره فراهم است .یا هفته لژیون مالی است من می‌توانم از درامدم ،آنچه که قبلاً صرف مواد می‌کردم را پس انداز کنم و این را اهداء کنم به کنگره،تا یک همچنین زمینی خریداری بشود و سالن‌های زیبا ساخته شود تا افراد بیشتری در شرایط بهتری وارد شعبه شوند و سفر کنند،این می‌شود کمک من به کنگره که شرایط های خیلی زیادی فراهم است.

کنگره هم می‌خواهد به من کمک کند آیاشرایطش را من دارم؟کمک کنگره به من کمکی است که من باید آن را دریافت کنم،آن را حس کنم.و تا شرایط در من به وجود نیاید چیزی را نمی‌توانم دریافت کنم.در صورتی می‌توانم دریافت کنم که خودم خدمت‌گزار باشم .کسی که کمک نمی‌کند یعنی خدمتی نمی‌کند ،کمکی هم نمی‌تواند دریافت کند .نه اینکه کنگره کمک نکند،کمک کنگره مثل خورشید است وقتی صبح خورشید شروع به تابیدن می‌کند نورش برای همه است،ولی همه به یک اندازه نمی‌توانند استفاده کنند.نوری که کنگره می‌تاباند برای همه است،آنی که شرایط بیشتری در خود فراهم کند ،بیشتر دریافت می‌کند.بعضی رهجو ها که میایند،اوایل در ناباوری هستند ،اشکالی ندارد ولی اگر بعد از یک مدت شروع به خدمت کرد ن نکند چیزی دریافت نمی‌کند،ولی خوش به حال مسافران و هم‌سفرانی که از همان اول سفر به صورت قرص و محکم شروع به خدمت می‌کنند و صد درصد کمک بیشتری از کنگره دریافت می‌کند.اگر به مسافرانی که برگشت می‌خورند نگاه کنیم متوجه می‌شویم که رهجوهایی بودند که خدمت نمی‌کردند ،مشارکت نمی‌کردند ،سی دی نمی‌نوشتند،جلسه‌ها را یک‌درمیان میامدند و خودشان شرایط پذیرفتن کمک را در خود به وجود نیاورد ندارد.

قسمت دوم تولد آقا مصطفی است ،روزی مصطفی با حال خراب وارد کنگره شد،تا یک جایی رهجو آقا بهرنگ بودند که جایشان خیلی خالی است و از ایشان بابت پرورش همچنین رهجویی تشکر می‌کنم .بعد از اینکه وارد لژیون من شدند ،من از ایشان خیلی راضی هستم و خیلی خوب سفر کردند،تمام سی دی‌ها را می‌نوشتند و مزد زحمت‌ها یی را که کشیدند ،گرفتند.اگر این مسیر را با همین منوال ادامه دهند حتماً موفقیت‌های بیشتری را کسب می‌کنند.ممنونم به صحبت‌های من گوش دادید.در این جلسه به مسافر قاسم ، حمید و امین  از لژیون کمک راهنما آقا وحید گل رهایی اهداء شد .


 
مسافر محسن نشان 6ماه رهایی  از لژیون آقا اسماعیل  دریافت کردند. 


 همچنین به مسافررجب از لژیون آقا مهدی نشان شش ماه رهایی  اهداءشد.       در ادامه جلسه تولد یک سال رهایی مسافرمصطفی  ،با تمام شکوه برگزار گردید.


آرزوی مسافر مصطفی:

در شعبه ما مسافرانی هستند که هم‌سفر ندارند و همچنین هم سفرانی که هنوز مسافرانشان نیامده است و آرزو دارند مسافرشان به رهایی برسد،برای همه این عزیزان آرزو می‌کنم که به رهایی و آرامش برسند.خلاصه سخنان مسافر مصطفی :

سلام دوستان  مصطفی هستم مسافر

تشکر می‌کنم از تمام عزیزان که تشریف آوردند .از اقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که بستری را به وجود آوردند ،تا من و هم‌سفرم بیاییم و به رهایی برسیم و تشکر ویژه از ایجنت محترم فعلی و سابق و مرزبانان و تمام کسانی که زحمت می‌کشند تا من و امثال من به رهایی برسیم ، دارم  و یک تشکر ویژه دیگر هم از راهنمای خوب و عزیزم آقا حامد و آقا بهرنگ و آقا ناصر که برایم زحمت زیادی کشیدند دارم واز راهنمای هم سفرم خانم اکرم کمال تشکر و قدردانی را دارم.

خلاصه سخنان هم سفر محمد مهدی:

سلام دوستان محمدمهدی هستم هم‌سفر

به افتخار بهترین بابای دنیا :

مادرم می‌گفت،وقتی که بچه بودم،بابایم منو می‌گذاشت روی شانه‌هایش و می‌گفت قلب بابا کیه؟می‌گفتم من ،باز می‌پرسید جگر باباکیه؟عشق بابا کیه؟میگفم من

آن موقع‌ها بچه بودم و نمی‌فهمیدم ،این حرفها یعنی چه،اما وقتی که بزرگ‌تر شدم دیگر این حرف‌ها را از پدرم نشنیدم ،نمی‌فهمیدم چرا،ولی یک سال است که فهمیدم پدرم بیمار است و به لطف کنگره ۶۰بیماری او درمان شد.به لطف کنگره ۶۰ وقتی به خانه می‌آید ،با ما بازی می‌کند و هنگام خوابیدن برای من و برادرم قصه‌های کودکانه تعریف می‌کند و من از بودن در کنار پدرم لذت می‌برم و این‌ها همه معجزه‌ای از معجزات کنگره ۶۰ است.حالا می‌توانم با صدای بلند بگویم :بابای من بهترین بابای دنیا است و خواهد بود.در پایان از تمام اعضای شعبه بابت حضورشان تشکر می‌کنم و از آقای مهندس دژاکام ممنونم به خاطر رهایی پدر م و آموزش مادرم.


خلاصه سخنان کمک راهنمای هم سفر سرکارخانم اکرم:

من هم خدا را بابت این روز بزرگ  و این موقعیتی که فراهم شد تا من در این جایگاه قرار بگیرم شکر می کنم ، از آقا ی مهندس و خانم آنی تشکر می کنم ، هم چنین ازتمام کسانی که این موقعیت را در این شعبه فراهم کردند تشکر میکنم.

من همسفر که با آن حال خراب وارد شعبه شدم ،الان به یک موقعیتی رسیدم که می توانم در این جایگاه باشم و همچنین بتوانم انسانی را از تاریکی در بیاورم و در حدی بتوانم کمکش باشم . از خانم رقیه کمک راهنمای عزیزم تشکر می کنم که واقعا برایم زحمت کشیدند . به آقا مصطفی و راهنمای خوبشان تبریک می گویم ، به خانم سمیه و دو همسفر کوچکشان هم تبریک می گویم .

به نظر من تولدها و جشن ها پیامی در پی دارد و آن برای تازه واردها یی است که با نا امیدی و حال خراب وارد می شوند  و اعتقادی ندارند و این تولدها را که می بینند ، امیدوار می شوند و می فهمند که باید صبر کنند و تلاش نمایند و آموزش بگیرند .

خانم سمیه عزیز در سفر دوم مسافرش وارد شعبه شد ، موقعی که مسافرش رها شده بود و خانم سمیه می گفت که من و مسافرم هم حس نبودیم و فکرهایمان شبیه هم نیست و به همین علت آمدم و اویلی که می امدند اذیت می کردند،  ولی آرام آرام خودش خواست  .الان همیشه هست و غیبت اصلا ندارد و گوش به فرمان راهنما است و آماده می شود با مسافرش برای آزمون کمک راهنمایی .

امیدوارم سال بعد در جایگاه کمک راهنمایی ببینمشان و زندگی شان سراسر آرامش باشد .

خلاصه سخنان هم سفر خانم سمیه:

سلام دوستان سمیه هستم هم‌سفر

خدا را هزاران بار شکر می‌کنم که در رحمتش را به رویم باز کرد و من را با کنگره آشنا کرد تا بتوانم باآموزش  درست زندگی کردن را یاد بگیرم . همچنین از آقای مهندس بنیان گزار  کنگره متشکرم که اگر امروز در صلح و آرامش هستم مدیون ایشان و خانواده محترمشان هستم.و از خانم آنی عزیز متشکرم که کمک راهنماهای محترم از  دامن ایشان پرورش یافتند و در اختیار ما قرار گرفتند و از کمک راهنمای خودم خانم اکرم واقعاً ممنونم چون احساس می‌کنم از یک مصرف‌کننده حالم خراب تر بود .حتی رهایی مسافرم در کنگره را قبول نداشتم ،فقط تنها چیزی که می‌دیدم این بود که مسافرم خیلی تغییر کرد .مسافرم واقعاً مهربان و دلسوز بود و ازگل نازک‌تر از او نشنیده بودم ولی اصلاً آدم مرتبی نبود و این خیلی مرا آزار می‌داد ،اما بعد از رهایی مرتب شد و این باعث شد من به کنگره ایمان آورم .در زندگی روی حرف مسافرم نه نیاوردم ،اما تنها جایی که بخواهد نه بیاورد ، مقاومت می‌کنم کنگره است .

از آقا حامد متشکرم ،احساس می‌کنم صبوری و بردباری ایشان در وجود آقا مصطفی ریخته شد و خیلی از ایشان متشکرم .


خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم ،آقا حامد:

سلام دوستان حامد هستم مسافر

این روز به‌یادماندنی را به آقا مصطفی و خانواده محترمشان تبریک میگویم.آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها با یک حال خوش وارد سفر دوم بشوند و جایگاه‌های خدمتی را تجربه کنند و این نور و حال خوش را به خانواده خود انتقال دهند .

ادامه مراسم به روایت تصویر

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر روزیتا شنبه 29 دی 1397 01:45 ب.ظ
عالی بود
همسفر فاطمه سادات پنجشنبه 27 دی 1397 11:48 ق.ظ
تشکر از استاد محترم جلسه،
تبریک فراوان به خانم سمیه عزیز و راهنمای بزرگوارشان و همچنین آقا مصطفی و راهنمای بزرگوارشان
مسافرحمید دوشنبه 24 دی 1397 06:03 ب.ظ
تولدت مباررررک
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات