کارگاه اموزشی عمومی..
شنبه 13 بهمن 1397 ساعت 09:23 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )

دومین جلسه از دور هفدهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی کمک راهنمای محترم مسافرمجتبی ونگهبانی مسافر مصطفی و دبیری  مسافر حمیدبا دستور جلسه "سم زدایی و سم نزداییدر تاریخ 97/11/11 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر.
از نگهبان محترم و دبیر ایشان بسیار سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند، از راهنمای بزرگوارم آقا بهرنگ تشکر می کنم که این جایگاه را در اختیار من قرار دادند تا خدمت کنم و آموزش بگیرم. دستور جلسه امروز دو بخش دارد، بخش اول دستور جلسه هفتگی، سم زدایی و سم نزدایی می باشد، بخش دوم مربوط به جشن سه سال رهایی کمک راهنمای محترم، مسافر ناصر می باشد، برای ایشان آرزوی موفقیت می کنم.امروز قرار بود راهنمای محترم آقا بهرنگ اینجا تشریف داشته باشند، که این توفیق نصیب بنده شد و از آقا ناصر تشکر می کنم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند، ان شاالله جلسه و جشن با شکوهی برگزار می کنیم.

دستور جلسه امروز، سم زدایی و سم نزدایی، با توجه به اینکه اکثرٱ جزوه سم زدایی را مطالعه کردید به معنی سم واقف هستید،مفهوم سم و مسمومیت یک مسئله نسبی می باشد که هر ماده ی بیش از اندازه مصرف شود ایجاد مسمومیت خواهد کرد، در ایام قدیم دارو و انواع سموم به فراوانی الان نبود حتی داروها بصورت گرد ارائه می شدند و بسیار تلخ بودند، همه ما مطلع هستیم که مقدار یک تا یک و نیم گرم تریاک برای افرادی که سابقه مصرف ندارند باعث مرگ خواهد شد، اگر به موقع متوجه شوند و شخص را به مراکز درمانی انتقال دهند، با شستشو معده بیمار او را از مرگ نجات می دهند. اما تریاک برای یک مصرف کننده حرفه ای حکم سم را ندارد چون با مصرف آن به تعادل می رسد. در علم پزشکی از  مشتقات تریاک انواع داروها را مورد استفاده قرار می دهند، حتی از حشیش که ماده اصلی آن THC می باشد برای درمان بیماری های آسم و سرفه استفاده می کردند، برای بیمارانی که دردهای خیلی وحشتناک داشتند از دی استیل مرفین یا همان هروئین استفاده می کردند. اگر ما این موادها را به عنوان عامیانه نگاه کنیم مواد مخدر محسوب می شوند ولی از نظر پزشکی اینها دارو محسوب می شوند،بنابراین مصرف کننده ها مارگزیده نیستند که احتیاج به سم زدایی داشته باشند در واقع آنها  سم نزدایی لازم دارند، چون مصرف کننده مسموم نیست یک بیمار می باشد، در اینجا یک جایگزینی مزمن اتفاق افتاده است،با مصرف مداوم مواد مخدر در سیستم ایکس و غددهای درون ریز و برون ریز اختلال بوجود آمده است و عملکرد این سیستم فوق العاده ضعیف شده است، در این حالت اگر مواد شخص قطع شود یک شوک مخرب در جسم او ایجاد می شود که در اصطلاح ما می شود سقوط آزاد.به عقیده من برای سم زدایی نیاز به آن همه زحمت نیست، به مصرف کننده یک لیوان آب لیمو یا یک کاسه ترشی بدهیم تمام مواد از بدن شخص خارج خواهد شد ولی بعد از همه این کارها علائم خماری در صور آشکار و صور پنهان بروز خواهد کرد. پس تریاک، حشیش، شیشه، الکل و تمامی مواد مخدر را نمی توانیم برای یک مصرف کننده سم تلقی کنیم.

بخش دوم جلسه جشن سه سال رهایی کمک راهنمای محترم آقا ناصر و همسفر گرامی ایشان می باشد.خدمت هر دو بزرگوار و دختر نازنین شان تبریک عرض می کنم و بهترین ها را برای این خانواده محترم آرزو می کنم.

در ادامه جلسه از واریزی های جشن گلریزان 97 تقدیر به عمل آمد.


در ادامه جلسه جشن تولد سه سال رهایی کمک راهنمای محترم مسافر ناصر با تمام شکوه برگزار شد.آرزو کمک راهنمایی محترم، مسافر ناصر
دوست داشتم امروز پدر و مادر بنده اینجا حضور داشتند، آرزو می کنم هر پدر و مادری که از اعتیاد فرزندانشان در عذاب و رنج هستند خداوند به آنها صبر بدهد و از درد و رنج آنها  بکاهد.سخنان کمک راهنما مسافر ناصر:
سلام دوستان ناصر هستم یک مسافر.
از همه شما تشکر می کنم که اینجا حضور دارید، از آقا مجتبی سپاسگزارم که قبول زحمت فرمودند، یک خاطرات از گذشته بیان می کنم، سال 83 با چند نفر از دوستان یک سفر به مشهد داشتیم،در آنجا بیشتر وقتها را پای بساط بودیم و مشغول مصرف تریاک و حشیش،تخریب زیادی داشتم، همیشه دوست داشتم که خادم حرم امام رضا باشم، رفتم از خادم ها در مورد چگونگی خادم شدن پرسیدم که چند مورد از شروط را برای من بیان کردند یکی از شرط ها این بود که نباید مصرف کننده باشید متوجه شدم که اصلا شرایط ندارم البته خواسته ها تحت تٱثیر مواد بود،این موضوع گذشت تا سال 93 که وارد کنگره شدم و شرط حضور در کنگره این بود که شخص باید مصرف کننده باشد، از خادم به خدمتگزاری رسیدم و هستی به خواسته های آدم جواب می دهد ولی زمان اش باید برسد. زمانی که وارد کنگره شدم راهنمای جلسه اول من حسن آژغ بودند و جلسه دوم آقا الله قلی از این دو بزرگوار تشکر می کنم. بعد از جلسات راهنما انتخاب کردم و وارد لژیون آقا بهرنگ شدم، آقا بهرنگ همیشه تٱکید می کردند که رهجوی که همیشه ادب و نظم را سر لوحه کارهای‌ قرار بدهد قطعا به درمان  خواهد رسید و برای اینکه بتوانیم در کارهای خودمان ، معرفت و عمل سالم و عدالت را داشته باشیم باید ادب و انضباط را رعایت کنیم،احترام گذاشتن به پیشکسوتان یعنی ادب، نشستن درست در لژیون یعنی ادب، قطع نکردن صبحتهای دیگران یعنی ادب، آقا مجتبی در لژیون ما دبیر بودند و همیشه زودتر از من سلام می کردند و خیلی با نظم بودند، از ایشان بابت حضورشان در کنار خودم صمیمانه سپاسگزارم. پس زمانی که رهجو ادب و نظم را رعایت کند قطعا به رهایی خواهد رسید و موضوع بعدی فرمان برداری یک رهجو می باشد، تنها شرط برای خروج از تاریکی ها فرمان برداری است. در تمام مراحل زندگی باید فرمان بردار باشیم. از دخترم مانیا خیلی سپاسگزارم و با گوش دادن سی دی ها از جهان بینی خوبی برخوردار هستند. از همسفر خودم تشکر می کنم که مانند  پرستار به من خدمت کردند، از راهنمای همسفرم سرکار خانم عاطفه سپاسگزارم، ایشان با آموزش های که در لژیون ارائه می کردند توانستند در افکار و اندیشه همسفرم تغییر ایجاد کنند و ایشان را مانند یک پرستار مهربان برای من تربیت کنند، تشکر می کنم و خدارا شاکرم بابت حضور همسفرم.

سخنان همسفر مانیا:
سلام دوستان مانیا هستم یک همسفر
تولد پدر و مادرم را به خودشان و راهنماهای خوبشان تبریک می گوییم.

سخنان کمک راهنمای همسفر، سرکار خانم عاطفه:
سلام دوستان عاطفه هستم یک همسفر، سه سال رهایی آقا ناصر و خانم مریم عزیز را در رٱس به بنیان کنگره 60 جناب مهندس و سرکار خانم آنی تبریک عرض می کنم، به آقا ناصر و مانیا عزیز و خانم مریم عزیز تبریک عرض می کنم، به راهنمای بزرگوار آقا بهرنگ تبریک می گوییم و به آقا مجتبی که امروز استاد جلسه بودند تبریک و خدا قوت عرض می کنم. زمانی که در شعبه بهشهر گروه خانواده شروع به فعالیت کردند خانم مریم حضور داشتند، خیلی صبور و با نظم بودند و عاشق خدمت در کنگره هستند، من ندیدم که خانم مریم در لژیون غیبت داشته باشند. در قسمت راهنمای تازه واردین خدمت می کردند و جذب فوق العاده ای داشتند،  با دیگران خیلی آرام و با رعایت ادب برخورد می کردند یکی از رهجوهایی خیلی خوب لژیون ما بود و لیاقت این جایگاه را داشتند و برای خودشان و مسافر ایشان و مانیا ی عزیز بهترین ها را آرزو می کنم، امیدوارم که رهجوهایی که برای کنگره تربیت می کنند مانند خود ایشان خدمتگزار باشند.
سخنان همسفر، کمک راهنما سر کار خانم مریم:
سلام دوستان مریم هستم یک همسفر.
خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار دارم،از راهنمای عزیزم برای تمام زحماتشان تشکر می کنم، از تمام هم لژیون های که اینجا حضور دارند کمال تشکر را دارم و این جایگاه را از زحمات راهنمای خودم دارم، از آقا مجتبی سپاسگزارم، از آقا بهرنگ تشکر می کنم و بهترین ها را  برای ایشان آرزو می کنم. یک خاطره از گذشته یادم آمد که بیان می کنم، اوایل روزهای ازدواج من با مسافرم بود در ماشین ایشان دنبال یک شئی می گشتم چشمم به یک قوطی کبریت افتاد پیش خودم فکر می کردم که سیگار مصرف می کنند، چون قبل از ازدواج گفته بودند حتی سیگار هم مصرف نمی کنند، خیلی ناراحت شدم، زمانی که داخل بسته کبریت را دیدم متوجه شدم که سوخته ای تریاک هستند شوک عجیبی به من وارد شد چون در خانواده ما پدرم مصرف کننده بود و تخریب‌های مواد را می دیدم و حس کرده بودم. نمی دانستم از مسافرم بابت این موضوع چطور بپرسم که این سوخته ها برای چی توی ماشین شماست،به ایشان گفتم دیشب خواب دیدم که دارید مواد مصرف می کنید و اصلا دوست ندارم این خواب به واقیعت تبدیل شود، گفتند این یک خواب بود و واقیعت که نیست، خودم اصلا نمی خواستم با واقیعت روبرو شوم ولی بعد از گذشت زمان مصرف ایشان را برای اولین بار با چشم خودم دیدم و تصمیم گرفتم که از ایشان جدا شوم، چند روزی خونه پدرم رفتم که آقا ناصر آمد و از من خواست که کمک اش کنم که ترک کند، خدا را شکر می کنم که خداوند کنگره را سر راه ما قرار داد از همه بزرگوارانی که کنگره را به ما معرفی کردند صمیمانه تشکر می کنم، به عقیده  من کنگره مانند ریسمان الهی است و همه ی ما برای رهایی از بندهای تاریکی باید به این ریسمان الهی چنگ بزنیم، حضورم در کنگره به عشق کنگره، راهنمای خودم و رهجوهای لژیون می باشد، مسافران و همسفران باید قدر یکدیگر را بدانند و به همدیگر احترام بگذارند.

ادامه مراسم به روایت تصویر


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic