مراسم افتتاحیه..
سه شنبه 11 تیر 1398 ساعت 02:47 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )
یک شنبه مورخ 09/04/98 مراسم رسمی افتتاح نمایندگی نیما یوشیج در منطقه اتوبان بهشهر –گرگان( با حضور دیده بان محترم آقای مجید سلامی ،احمد حکیمی دستیاران محترم دیده بانان ، کمک راهنماهای نمایندگی های  اصفهان ، مقامات استان و شهرستان، ، و حضور پر شور مسافران و همسفران شعبه بهشهر  برگزار گردید.

میهمان ویژه:
جناب آقای دکتر حسن نژاد ، معاونت محترم سیاسی امنیتی ، اجتماعی استاندار مازندران
دکتر میرزائی ، دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
فرماندار محترم شهرستان گلوگاه جناب آقای کلبادی
دیده بان محترم جناب آقای مجید سلامی ، جانشین مهندس دژاکام و جناب آقای احمد حکیمی دیده بان شهرستان ها

سخنان دیدبان محترم آقای احمد حکیمی...


سپاسگزارم، من به‌رسم کنگره و شناخت بیشتر  عزیزان خودم را معرفی می‌کنم.

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر، آ نتی ایکس مصرفی، شیره و تریاک، سفر اول 8 ماه با روش DST داروی درمان ٱپیوم، راهنما آقای مهندس دژاکام، رشته ورزشی تیراندازی باکمان، رهایی 17 سال و 6 ماه و مسئولیت بنده در کنگره دیده‌بان امور شهرستان‌ها هستم و خدمتم را در این بخش انجام می‌دهم.

در ابتدا از خداوند سپاسگزارم که این توفیق را به بنده دادند تا خدمت شما عزیزان  در این جلسه و  مراسم افتتاحیه حضورداشته باشم، از همه‌ی انسان‌های که در جهت پیشرفت   جایگاه انسانی  قدم برمی‌دارند و انسان‌های که جایگاه انسانی خود را از دست دادند و برای به دست آوردن آن جایگاه تلاش می‌نمایند سپاسگزارم و امیدوارم از خدمت‌های که انجام می‌دهند بهره لازم را ببرند چون توفیق خدمت به هر انسانی اعطا نمی‌شود و باید قدر این لحظات را بدانیم. تشکر و قدردانی می‌کنم از جناب آقای مهندس و خانواده محترم ایشان به جهت اینکه، اگر همه‌ی ما امروز حالمان خوب است و به درمان قطعی رسیدیم و این سلامتی را به دست آوردیم و این سالم‌سازی را در خودمان به اجرا گذاشته‌ایم و سپس سالم‌سازی خانواده را آغاز کردیم و سپس سالم‌سازی جامعه را به برکت روش و راهی  بود که جناب مهندس کشف کردند و در اختیار ما قراردادند و امیدوارم همه‌ی ما سپاسگزار و قدردان باشیم.

خوش‌آمد می‌گویم به همه‌ی عزیزان و مسئولین محترم استان مازندران و بسیار خوشحالیم که در خدمت این بزرگواران هستیم. خدا را شکر بابت روش درمان DST که جناب مهندس آن به اذن خداوند  کشف کردند شاید اوایل خیلی جلوه واقعی نداشته است اما هرچقدر که زمان گذشت و جلوتر آمدیم این متد و این روش و با مشخص شدن مبدأ کار بسیار نمایان شد همانند درختی که از دیوار باغ بالاتر قرار گرفت و نمایان شد و همگان این روش و متد را مشاهده کردند.

خیلی ها می پرسند  این ریکاوری که در کنگره انجام می شود و وجود این همه توانایی در عزیزانی که درمان شدند از کجاست؟ بعضی ها شاید از بیرون فقط مشاهده می کنند و می گویند اعضای کنگره 60 ورزش می کنند و چقدر حالشان خوب است، اما مبدأ این کار روش درمان DST می باشد و  همه ی این حال خوش به واسطه این روش می باشد، این روش کاملا بومی و ایرانی و اسلامی است که کشف شده و در اختیار دیگر انسان ها قرار گرفته است. بعضی اوقات از بنده می پرسند که شما چرا اینقدر در کنگره 60 فعالیت می کنید؟ ما در هفته گذشته در بیشتر نمایندگی ها حضور داشتیم و در همایش های مختلف شرکت کردیم تا جایی که توانستیم به شعب کنگره 60 سر کشی کردیم و من یک پاسخ بیشتر برای این سوال ندارم، آن هم عظمت این راه می باشد، در دعای شکر گزاری داریم، خداوندا تنها تو را می ستاییم و تنها تو را ستایش می کنیم برای انجام این عمل عظیم، اینجا نگفته عمل بزرگ یا خارق العاده گفته است انجام یک عمل عظیم، انجام چه عملی؟ انجام درمان یک بیماری که دنیا اعتقادی به درمان این بیماری ندارد و معتقدند اصلا درمانی برای اعتیاد وجود ندارد اما کنگره 60 و اعضائ کنگره 60 در این لحظه و در این مکان شهادت می دهند اعتیاد کاملا درمان قطعی دارد طبق این متد و این روش  با داروی مناسب، زمان مناسب و روش مناسب اعتیاد درمان قطعی دارد و ما کاملا به این متد اعتقاد داریم

پشتوانه ما اعضائ کنگره 60 می باشند با پیگیری درمان خودشان، این سالم سازی و این برگشت به زندگی و این روش درمان چنان به شخص توانایی می دهد نیازی نیست به آنها وام بدهیم یا به آنها شغل بدهیم، بعد از درمان به توانایی های می رسند که کاملا مسائل زندگی را مرتفع می کند، چرا؟ بخاطر این که سلامتی و سالم سازی را در خودشان، در خانواده و در جامعه پایه ریزی کرده‌اند و در حال گسترش می باشد. این درمان در کجا جسم اتفاق می افتد؟ در یکجا، راه اندازی سیستم  تولید کننده مخدرهای طبیعی بدن که جناب مهندس  این سیستم را سیستم ایکس نامیدند چون هنوز توانایی و کارکرد این سیستم و اهمیت این سیستم در بدن انسان ناشناخته می باشد، تا این سیستم به تعادل نرسد شخص به درمان نرسیده است، بین ترک و درمان تفاوت و مسافت زیادی وجود دارد که قابل وصف و حس نیست این تفاوت در عملکرد، در رشد و در فضاها و رویدادهای مانند امروز که در آن قرار گرفتیم را ملاحضه می کنیم،. راه اندازی سیستم های مخدرهای طبیعی بدن در کوتاه مدت قابل درمان نیست، چه پذیرا باشیم یا پذیرا نباشیم، چه قبول کنیم یا قبول نکنیم، خداوند قوی ترین دارو را برای درمان و بر طرف کردن علائم بیماری انسان خلق کرده است، اما به دست حکیم حاذق نیافتاده است و دست مردم عادی قرار گرفت و این دارو دارویی نیست جزء تریاک، تریاک دورو دارد، یک رو الهی دارد و یک رو اهریمنی و شیطانی دارد اگر دست حکیم حاذق باشد شفا و حیات و زندگی می باشد اما اگر دست انسان های عادی باشد زهری است به ظاهر شیرین و گوارا که متفکرترین، شجاع ترین و زیباترین انسانها را تبدیل به بدترین، ترسوترین، ناتوان ترین و زمین گیر ترین انسان ها می کند، ما با شربت تریاک که چندین سال است مورد استفاده قرار می دهیم این درمان و این معجزه را بوجود آورده ایم. جالب اینجاست تنها مخدری که از نظر فرمول شیمیایی  شبیه به مخدرهای طبیعی جسم انسان است تریاک می باشد این موضوع در انتهای کتاب 60 درجه نوشته ‌شده است. شخصی که تریاک مصرف می کند در بدن او با پروتئین حل می شود و از سد خونی مغز عبور می کند در عملکرد مغز اختلال ایجاد می کند و کارکرد و تولید مخدرهای طبیعی بدن را به پایین ترین اندازه می رساند این سیستم نابود نمی شود فقط کارکرد آن کم می شود، کاری که در کنگره انجام می شود در طول 11 ماه طبق یک متد و یک روش به نام DST. کلمه D یعنی ضریب 08/ و مخفف دژاکام که این روش را کشف کردند.

کلمه S یعنی پله های 21 روزه.

کلمه T یعنی حداقل طول درمان 10 ماه می باشد. با این روش جایگزینی انجام می شود یعنی مخدر طبیعی راه اندازی می شود چون در گذشته مخدرهای بیرونی جایگزین مخدرهای طبیعی شده ا‌ست، تا این برگشت و جایگزینی انجام نگیرد شخص مصرف کننده به تعادل و درمان نخواهد رسید، ما اگر امروز  این حیات، توانایی، ورزش و این موفقیت ها را در کنگره مشاهده می کنیم و در وجود و چهره تک تک اعضاء حس می کنیم به واسطه این روش و این داروی بسیار مناسب می باشد

 خیلی از خداوند سپاسگزارم و از همه خدمت گزاران تشکر می کنم، بدانید ما بدون کمک بخش دولتی، چون زمانی که ساختاری می خواهد شکل بگیرد و به نتیجه برسد یک مثلثی تشکیل می شود اضلاع این مثلث، یک بخش دولتی است و یکی بخش خصوصی است و دیگری بخش NGO ها می باشند اینها باید در راستای همدیگر و با همکاری و کمک همدیگر حرکت کنند هیچکدام وارد خط و مرز همدیگر نشوند.ما در هر شهری که افتتاحیه داریم  به وضوح می بینیم رد پای مسئولین و بخش دولتی بسیار پررنگ می باشد اگر امروز این درمان و نشاط را مشاهده می کنیم با بخش  خصوصی اعم از پزشکان، کلینیک ها همکاری خوبی داریم گ سر تعظیم فرود می آوریم هر انجمن یا NGO باید یک مشخصه ی داشته باشد،  باید منابع علمی داشته باشد، باید نیروی انسانی داوطلبانه داشته باشد و منابع مالی داشته باش اگر این سه بخش را داشته باشد و کمک های معنوی بخش خصوصی و بخش دولتی را داشته باشد به شکوفایی می رسد و به کمک همدیگر در راستای مسئولیتی که در قبال کمک به دیگران داریم از جمله درمان اعتیاد می توانیم به ثمره برسیم، کنگره 60 به این موفقیت رسیده است، من به عنوان یک عضو و فردی که در این سیستم رها شده بسیار بسیار از شما مسئولین سپاسگزارم، اجر و قرب این کار را فقط باید خداوند بدهد و خداوند این حال خوش را به همه ی ما عطل نموده است. از آقای مهندس و خانواده محترم ایشان و همه ی عزیزانی که برای بر پای این همایش زحمت کشیده اند تشکر می کنم، تشکر و قدردانی می کنم از ایجنت های که از شعب اصفهان و شهرهای دیگر حضور دارند از آقای سلامی به عنوان دیده بان امور مالی و جانشین آقای مهندس بسیار بسیار سپاسگزارم و از همه ی اعضائ که از اطراف تشریف آوردند بسیار سپاسگزارم.

سخنان جناب آقای کلبادی فرماندار شهرستان گلوگاه... 

از اینکه امروز توانستم در این مراسم افتتاحیه حضور داشته باشم بسیار خرسندم . باید تشکر کنم از کسانی که کمک می کنند به این مجموعه ، جناب میرزایی عزیز ، جناب مهندس جعفری بخشدار محترم و مدعوین عزیز و همه مسوولین شهرستانی ، همچنین فرماندار اسبق ما و همه دوستانی که این شرایط را فراهم کردند تا این مرکز پا بگیرد باید سپاسگزاری کنیم . از جهتی خوشحالیم که یک مرکز درمانی و یک مرکز تربیت افتتاح می شود تا با متد خودش دانش افزایی بکند و تغییر نگرش اتفاق بیفتد و تغییر در رفتار فردی و اجنماعی اتفاق بیفتد بدست انسان هایی که هم خیّر هستند و هم دستان نیکو دارند و به کمک همنوعان خودشان آمدند تا دغدغه مندی خوشان را به اثبات برسانند . از جهتی هم بسیار نگرانیم که پدیده ای به نام اعتیاد وجود دارد و این هفته هم هفته مبارزه با مواد مخدر هست ، عوارضی که امروز هم در حوزه جسمانی ، روانی ، خانوادگی ، اجتماعی و اقتصادی دارد به فرد فرد جامعه ما ضربه می زند که اگر امروز به دنبال امنیت هستیم ، به دنبال نشاط هستیم ، دنبال خانواده های پایدار هستیم تا بتوانیم از این بحران هایی که داریم با آن مبارزه می کنیم خارج شویم چنین پدیده هایی نیکو هست . امروز باید متاسفانه باید بگوییم اگر در چنین موسساتی باز می شود ما در تعلیم و تربیت دچار مشکل هستیم ، امروز فرزندانمان را باید در توانمند سازی و مهارت آموزی ، مهارت های ده گانه زندگی در حل مساله ، تصمیم گیری ، نه گفتن و بسیاری از مهارت های دیگر توانمند کنیم . انشاله در این مرکز درمان های خوب اتفاق بیفتد و هم تربیت و تعلیم درست اتفاق بیفتد . آرزوی سلامتی دارم برای یکایک اعضای این خانواده بزرگ در کنگره و بنیان کنگره شصت و همه دوستانی که کمک کردند در خدمتشان باشیم .

سخنان دیده بان محترم جناب آقای سلامی...بسم االله الرحمن الرحیم.

حمد و سپاس خداوندی را که ما را هدایت کرده است به سمت روشنایی ها.

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر.

آنتی ایکس مصرفی أپیوم، مدت سفر اول 13 ماه، راهنما جناب آقای مهندس دژاکام، رشته ورزشی، راگبی و شنا، رهایی 18 سال و 11 ماه.

در ابتدا عرض ادب و احترام دارم خدمت حضار محترم، جناب آقای دکتر  حسن نژاد  معاونت سیاسی و امنیتی استاندار مازندران و جناب آقای میرزایی دبیر شورای هماهنگی ستاد و جناب آقای تباکی فرماندار محترم شهرستان گلوگاه، بنده از طرف خودم و به نیابت از جناب مهندس دژاکام خیر مقدم عرض می کنم خدمت شما بزرگواران و امیدوارم در سال تعامل و همکاری با دستگاه های دولتی بتوانیم این تکلیفی که بر عهده ما می باشد را با کمک یکدیگر به انجام برسانیم.

کنگره 60 با الهام از ماه مبارک رمضان در سال 75 شکل می گیرد، آقای مهندس در ماه رمضان تصمیم می گیرند مقدار مواد مصرفی خود را به حد استاندارد برسانند، و با مصرف دارو روزه هم بگیرند. ما در کنگره 60 مواد مصرفی خودمان را به اسم دارو می شناسیم و معتقدیم که داروی درمان ما می باشد. در سال 75  آقای مهندس به عنوان اولین نفر به روش DST درمان خود را شروع کردند و در 76/09/15 اولین نمونه درمان کنگره 60 با الهام از ماه مبارک رمضان در سال 75 شکل می گیرد، آقای مهندس در ماه رمضان تصمیم می گیرند مقدار مواد مصرفی خود را به حد استاندارد برسانند، و با مصرف دارو روزه هم بگیرند. ما در کنگره 60 مواد مصرفی خودمان را به اسم دارو می شناسیم و معتقدیم که داروی درمان ما می باشد. در سال 75  آقای مهندس به عنوان اولین نفر به روش DST درمان خود را شروع کردند و در 76/09/15 اولین نمونه درمان شده این روش پا به عرصه حضور گذاشتند.از همان سالی که ایشان به درمان رسیده اند سعی کردند به دیگران هم برای درمان اعتیاد کمک کنند و  فلسفه کار ما در کنگره 60 یاری رساندن به همدیگر می باشد. همانطور که همه مطلع می باشید شعار سازمان ملل در روز جهانی  مبارزه با مواد مخدر در روز 25 ژوئن این بوده است که یاری رسان همدیگر باشیم این یک بخشی از سخنان آنها بود و قسمت دیگر سلامت همگام با عدالت  می باشد،ما در کنگره 60 از سال 76 بر مبنای همین شعار فعالیت می کنیم که در سازمان ملل امسال برای اولین بار مطرح شده است. سلامت همگام عدالت را اینگونه تفسیر کردند یعنی سلامتی که در آن باید عدالت مطرح باشد، یعنی برای سلامت یک جامعه نیازی نیست که حتما یک قشر خاصی باشند ما در کنگره 60 داریم. در کنگره 60 افرادی که وارد سیستم می شوند می تواند هیچ نشانی از خودشان ندهند اینجا کارت شناسایی یا مدرک هویتی نمی خواهیم، از چه دین و مذهبی باشند نمی پرسیم از چه قومیتی باشند فرقی نمی کند اصلا مهم نمی باشد که در چه موقعیتی قرار دارند ما به عنوان یک انسان نگاه می کنیم و خدمت کنیم به عزیزانی که وارد کنگره 60 می شوندخب یک شعاری بود، سلامت همگام با عدالت، و این شعار یک بخش دیگری دارد که عدالت همگام با سلامت است و اینجا عملا دو بخش دارد، بخش اول آن بخش دولتی و قضایی و امنیتی می شود که در حیطه کاری ما نیست بخش کاهش عرضه می باشد ما در بخش کاهش تقاضا می توانیم کمک کنیم و بخش دیگر پیشگیری می باشد خدمت جناب فرماندار عرض کردم، پیشگیری به این معنا نیست که یک مرتبه بتوانیم انجام بدهیم، پیشگیری نیاز به بستر مناسب و زمینه سازی دارد این اعضاء که اینجا حضور دارند در مورد پیشگیری روی آنها  کار می کنیم  زمانی که من در کنگره 60 وارد شدم پسرم 7 سال داشت و 3 سال است که مدرک تحصیلی خودش را گرفته و خیالم از این بابت راحت است که در کنگره آموز شهای لازم را دیده است و در هر جایی دنیا برود ناراحت ایشان نیستم چون پیشگیری انجام شده است بستری را آماده کردیم در چندین سال پیش، الان بچه های را که اینجا مشاهده می کنید چند سال دیگر نوجوانانی می شوند در سطح جامعه و در برابر این قضیه مصون می مانند. زمانی که جناب مهندس به درمان قطعی اعتیاد رسیدند هدف ایشان این نبود که فقط خودشان درمان شوند اگر این چنین بود این جمعیت 75 هزار نفر در کل کشور که دارای کارت عضویت می باشند وجود نداشتند و من به شخصه شاید با مصرف مواد الان در قید حیات نبودم و خیلی تلاش ها انجام شد در اینجا از دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر وقت که آقای فلاح بودند تقدیر و تشکر می کنم که بسیار کمک ما و آقای مهندس کردند تا کتاب ایشان به چاپ برسد و در سال 78 کنگره 60 رسمأ شروع به کار نمود با تعداد انگشت شمار، تعداد حاضرین آن موقع هفت نفر بودند که الان رسیده به هفتاد و پنج هزار نفر و حرکت خودمان را آغاز کردیم، چهارده وادی داریم که همه‌ی آنها بر گرفته از کلام الله می باشد وقتی حرکت کردیم خداوند راه را به ما نشان داد، راه مستقیم پیشرو ندارد چون پیشرو آن االله می باشد، با گذشت چندین سال تعداد ما بیشتر شده بود و در کنار آن فعالیت های ورزشی را شروع کردیم، پارک طالقانی تهران مرکز فعالیت های ورزشی ما می باشد و نیرو های زیادی جذب شد و دستگاهای دولتی هم به کمک و تعامل ما آمدند و در حال حاضر این جمعیتی که در کنگره 60 حضور دارند  بالغ بر چهار هزار نفر خدمت گزار داریم.خدمت گزاران کسانی می باشند که شال بر گردن دارند. شال سفید دیده بانان می باشند که تعداد 14 نفر می باشند که تمام مسائل ما در کنگره 60 بر مبنای عدد 14 می باشد و 14 دیده بان داریم که قانون گذار می باشند، راهنما داریم و کمک راهنما و مرزبان داریم که در کل کشور 4 هزار خدمت گزار می باشند که یک ریال حقوق دریافت نمی کنند از جیب خودشان هزینه می کنند اما هزینه از کنگره دریافت نمی کنندو این حرکت در سایه خرد جمعی اتفاق افتاده است، همانطور که اطلاع دارید سازمان های مردم نهاد در بیشتر اوقات به کمک دولت شتافتند در زمان جنگ داشتیم در زمان جهاد سازندگی وجود داشت در بحث مواد مخدر هم انجیو ها وارد شدند و کمک دولت کردند در خیلی از مسائل دولت هم به کمک ما آمد.

بخش دولتی بسیار بسیار کمک کردند، یادی کنیم از جناب آقای مرادی دبیر شورای هماهنگی وقت، در دوره ای که ما وارد استان مازندران شدیم خیلی کمک کردند در جاهای مختلف رایزنی های خوبی انجام دادند، شماتیک کلی کار کنگره را خدمت شما عرض کردم همانطور که دیده بان محترم جناب آقای حکیمی فرمودند هر موسسه ای و یا هر دستگاهی که می خواهد حرکت کند باید حتما حتما این سه مولفه را رعایت کند و بر روی این سه مسئله بایستی کار شود، یکی نیروهای متخصص می باشد، نیروی های متخصص ما کسانی می باشند که قبلا اعتیاد داشتند و به درمان کامل در کنگره 60 رسیدند و آموزش فرا گرفتند الان دارند خدمت می کنند و به یاری همدیگر می شتابیم. در کنگره 60 در هر سال یک بار آزمون کمک راهنمایی برگزار می شود و به شکر خدا امسال چهار هزار  و پانصد  نفر در سراسر کشور به صورت همزمان رأس ساعت 12 روز پنج شنبه برگه های امتحانی باز شد ورأس ساعت امتحان بسته شد و برگ ها جمع آوری می شود و پلمپ می شود به مرکز منتقل می شود و در تهران تصحیح می شود، می خواهم اهمیت جایگاه کمک راهنمای را خدمت شما عرض کنم، نمره قبولی در آزمون با در نظر گرفتن مناطق که بستگی به شرایط شعب دارد از نمره پانزده به پایین نداریم چون دانش کنگره 60 برای ما دارای اهمیت زیادی می باشد، نیروهای متخصص چطور می توانند به تخصص برسند؟ باید به دانش این سیستم اطلاع داشته باشند، شرکت کننده در آزمون حدود صد تا سی دی را گوش کردند و تمام جزوات داخلی و مقالات کنگره 60 را مطالعه کردند. بعد از قبولی 12 جلسه کارآموزی را باید سپری کنند و بعد از کارآموزی  باید مورد تأیید مرزبانان یا همان مسئولین اجرایی شعب باشند بعد از آن در تهران به صورت حضوری پذیرش می شوند و گزینش انجام می شود بعد از همه ی این مراحل مانند پزشکان که پیمان می بندند در کنگره 60 پیمان خاص خودمان را داریم و این سیستم درمانی ما می باشد همه‌ی ما از این روش استفاده می کنیم در اینجا  پروتکل روش DST را داریم که این روش در مرکز ملی مطالعات در سال 86 یا 87 با شربت ٱپیوم تینکچر به عنوان پایلوت اول بر روی تعداد 50 نفر از اعضای کنگره 60 مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه خیلی خوبی داشت با فالو آپ های که انجام شد حدود شصت درصد به درمان قطعی رسیده بودند در پایلوت دوم هزار نفر شرکت کردند با حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام شد، خیلی کارها انجام شد که شربت تریاک را یک مرکز دولتی عرضه کند در پایلوت دوم هفتاد درصد درمان قطعی انجام شد و بعد از آن بطور رسمی شربت ٱپیوم تینکچر در سراسر کشور وارد چرخه درمان اعتیاد شد و توسط کلینک ها عرضه می شود و حدود سیصد کلینیک در سطح کشور با کنگره همکاری می کنند.

آن مثلثی که خدمت شما عرض کردم افراد متخصص نیاز به علم و دانشی دارند که توسط جناب آقای مهندس دژاکام ابداع شده است و مورد استفاده افراد قرار می گیردو بخش سوم آن که اهمیت زیادی دارد مسئله مالی کنگره 60 می باشد، ما از لحاظ مالی سعی کردیم به خودمان متکی باشیم تمام زمین های که در سطح کشور داریم توسط پول اعضاء خریداری شده است و بنام هیچ شخص خاصی نیست چو ن ما طبق اساسنامه های رسمی شخصیت حقوقی داریم که دو یا سه نفر حق امضا را دارند، ملک به نام موسسه می شود و ربطی به امضا کنندگان ندارد تمام ساختمان های که احداث می شود به نام کنگره 60 می باشد و در اساسنامه داریم هر چند با ایمانی که همه ما داریم و معتقدیم که این اتفاق نخواهد افتاد اما در اساسنامه داریم اگر روزی کنگره 60 منحل شود تمام املاک صرف امور جاریه یعنی کسانی که در موازات ما کار می کنند در حوزه درمان و ریکاوری اعتیاد کار می کنند به آنها واگذار می شود یعنی وقف عام می باشد. بقول جناب مهندس این چاهی که حفر کردیم درون آن آب نریختم ما به آب رسیدیم و اگر مشاهده می کنید کنگره رونق دارد بخاطر اعتماد همه ی اعضا و راه درستی که کنگره دارد بوجود آمد. قرار بود یک زمینی در تهران خریداری کنیم که طی یک هفته مبلغ شش میلیارد تومان اعضاء  کنگره از سراسر نمایندگی ها کمک کردند و این برای خیلی ها قابل باور نیست، خیلی ها فقط اسم NGO را یدک می کشند ما به خیلی از NGO های دیگر کمک می کنیم و بحث درمانی ما که تحت نظر سیستم های دولتی می باشد. سال گذشته مطالعه ای انجام شد در مورد  بحث ماندگاری در درمان اعتیاد به مدت بالای یکسال، که توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر با نظارت جناب آقای دکتر آذرخش مجری انجام شد و ماندگاری در درمان پانصد نفر در سطح کشور بود و از این تعداد هشتاد درصد موفقیت داشتیم شاید برای خیلی ها قابل قبول نباشد اما وجود دارد در کل دنیا اگر موسسه ی چهار درصد رهایی داشته باشد مورد ایده آل می باشد ما هشتاد درصد داشتیم چون با روش درستی درمان انجام می شود اگر می گوییم اعتیاد یک بیماری می باشد پس برای درمان دارو لازم دارد و نیاز به پروسه زمان دارد در کنگره 60 بحث درمان بر روی جسم پنج درصد را شامل می شود الباقی درمان بر روی نگرش و دیدگاه افراد می باشد کنگره به همه ی ما درست زندگی کردن را آموخت بحث، بحث جهان بینی می باشد بحث نگاه به اطرافمان می باشد، زمانی که مصرف کننده بودیم دارای جهان بینی افیونی بودیم در کنگره آموزش گرفتیم دید گاه خودمان را در جهت مثبت سوق دهیم. ما در قسمت ورزش هم فعالیت و داریم و نتیجه سال ها ورزش این بوده است که چهارده رشته ورزشی داریم در سطح بالایی فعالیت داریم و در مسابقات راگبی ساحلی در ساری قهرمان کشور شدیم ما در تمام مسابقات کشوری یا قهرمان شدیم یا نایب قهرمان. تیم ملی راگبی که همه ی نفرات آن اعضاء کنگره 60 بودند در مسابقات جهانی در دوحه قطر به مقام سوم رسیدند.در پارک طالقانی بالغ بر سه هزار نفر ورزشکار داریم از مسافران و همسفران، ما غیر از اینکه در ورزش کنگره 60 برای خودمان راهی را پیدا کردیم، همه ی این اتفاقات بر مبنای آموزش های کنگره 60 می باشد و  این ها به  تعادل رسیدن جهان بینی که نود و پنج درصد درمان را شامل می شود و اگر این جهان بینی نباشد قطعا خیلی به مواد برگشت می کنند. در اینجا از جناب آقای مهندس و خانواده محترم ایشان تشکر و قدردانی می کنم چون خانواده ایشان خیلی مهم بودند و خانواده تمام خدمت گزاران مهم می باشند چون از حق خودشان می گذرند و گذشت می کنند فرزندان ما از حق پدری خودشان گذشتند فرزندان مهندس و همسر ایشان از حق خودشان گذشتند و زمینه و بستر را فراهم کردند تا بتوانیم خدمت کنیم، جناب مهندس بیست سال دارند در کنگره حضور دارند و از خیلی چیزها گذشتند، از تمامی خدمت گزاران کنگره 60 که بازوان اجرایی کنگره می باشند قدردانی می کنم از همه ی دستگاهای دولتی کهرما مورد حمایت قرار می دهند تشکر و قدردانی می کنم، تأمل ما با ارگان های دولتی زبانزد عام می باشد و همه ی این موفقیت ها با تأمل بدست آمده است و در استان مازندران، مشهد و اصفهان دستگاه های دولتی خیلی به ما کمک کردند، شاید خیلی از شماها این شعبه را قبلا ندیده باشید فقط یک زمین خالی بود حتی دیوار هم نداشت اما با حمایت تمامی مسئولین استانی توانستیم مجوزهای لازم برای احداث این نمایندگی را اخذ کنیم تا بتوانیم چنین ساختمانی را داشته باشیم، از همه شما می خواهم همانطور که دیگران کاشتند و شما استفاده کردید شما هم بکارید تا دیگران استفاده کنند.

سخنان آقای دکتر حسن نژاد معاون امنیتی سیاسی استان مازندران...خیلی خوشحال و خرسندم که که این توفیق نصیب من شد تا خدمت شما خواهران و براردان عزیز برسم . ضمن ابراز شادمانی از این برنامه خوب و آشنایی با این کار بسیار بسیار خوب که همه ما را به دونکته جالب رهنمون و هدایت می کند . من در جلسه اراده دیدم و احساس مسئولیت . پیش خودم فکر می کردم که گاهی می گوییم اراده های فولادین یعنی اراده را تشبیه می کتیم به فولاد اما من معتقدم که فولاد ساخته دست انسان است و مسخر طبیعت است و انسان تسخیر کننده طبیعت و هیچ چیز به اراده نمی سد و اگر اراده کنیم می توانیم آن کنیم که حضرت حق می خواهد . و نکته دوم اینکه موجی از اجساس مسئولیت . کسانی که یک روز مصرف کننده بودندو طعم بد اعتیاد را کشیدند و امروز خرسندند که پاک شدند و به جامعه برگشتند و عناصر مفیدی برای جامعه و خاواده شان هستند . بسیار مسئولانه به ماجرا نگاه می کنند .و خیلی بازهم خوشحالم که این حس باز هم در شما وجود دازد .چون معتقدید که بر همه عالم تاثیر می گدارید و از همه عالم تاثیر می گیرید برای  همین خیلی جدی مسئولانه عمل می کنید و ار اینکه دوستان می آیند و با رشادت اعلام می کنند که مدتی است از دام اعتیاد رها شده اند و این شهادت و و اعلام خود نوعی اراده بالاو برای تاکید بر اراده خودتان و اراده دیگران هست ، این را هم باید به شما تبریک بگویم گاهی اوقات از اینکه ما اذعان کنیم که که بوده ایم احساس خجالت می کنییم و همین مساله سبب می شود که فراموش کنیم که چه بوده ایم و چه شده ایم و اگر اذعان کنیم که چه بوده ایم ، همانگونه که قران کریم اشاره می کند که از کجا آمده اید تا این حقارت را به علو روحمان اتصال بدهد شما قطعا با همین نگاه عمل می کنید می گویید دیروز اینگونه بودم اما امروز آدمی هستم که مسئوولانه دست دیگران را می گیرم .

نسبت به خانواده خودم سرافرازم و شادمانم و این اذعان خود پیروزی بزرگ تری است  ای کاش همه ما اینجوری بودیم  و این شجاعت را داشتیم که بگوییم چه بودیم و امروز چه هستیم و شما با گفتن این جمله سعی می کنید آنچه را که بدست آوردید حفظ کنید این اذعان شما این نیست که بگویید دیروز بد بودم ، می خواهید بگویید اراده محکمی داشتم و از یک نقطه به نقطه دیگر رسیدم و امروز می خواهم این سرفرازی را حفظ کنم و این سرمایه گران بهایی است و من ارج می نهم به این اقدام دوستان و به این کار شما و امیدوارم من و همه دوستانی که در استان مسوولیت داریم نسبت به این مسائل و درس هایی که می گیریم توجه بنماییم هم از مدل شما برای بهبود استفاده کنیم ، از مدل شما برا بهبود اخلاق در جامعه استفاده کنیم و هم از مدل شما برای اینکه اراده بهتر از امروزمان داشته باشیم استفاده کنیم . وقتی به اینجا آمدم دو نکته واقعا ذهنم را به خودش جلب کرد ، یکی اراده شما که پولاد در برابرش هیج است و دیگری احساس مسوولیتتان . شما کاری کردید که خیلی از افراد به خانوادشان برگشتند  امروز با کارتان اعلام کردید که می شود از اعتیاد هم رهایی پیدا کرد . نه تنها رهایی پیدا کرد بلکه انسان مثبتی شد ، نه تنها انسان مثبت برای خودم بلکه برای جامعه خودم و دست دیگران را هم بگیرم و همراه خودم به سمت نور هدایت کنم ، این ها کارهایی است که شما انجام دادید و باید به خودتان ببالید و اقتخار کنید و کسانی که در اطراف شما هستند حتما باید به شما توجه بکنند و من اعتقادم این است که اگر خانواده شما شما را تحسین نکنند حتما کار بدی کرده اند و اگر مقامات محلی و استانی تحسینتان نکنند حتما کار بدی کرده اند . این اقدامات حتما جای تحسین و تقدیر و تشکر دارد . امیدوارم که با همراهی و همسفران همیشگی تان مراقب آن چیزی که بدست آورده اید و همسفرانتان را حفظ کنید که مبادا دوباره برگردند و دوباره آلوده بشوند چون این فضایی که امروز در کشور داریم و این بیماری که همه مارا تهدید می کند گاهی اوقات ممکن است من و همه شما را تهدید کند و همه اعضای خانواده را تهدید می کند . شما انجمنی هستید که اعلام می کنید ما باید نسبت به هم حساس باشید مراقب باشیم و همراه باشیم . برای اینکه آلوده نشویم . برای اینکه اثرگذار تر و سرافراز تر باشیم . 

امیدوارم که من امروز از شما درس اراده گرفته باشیم و بپذیرم که باید مثل شما نسبت به ماموریت ها و وظایفم احساس مسوولیت بکنم و اگر این اراده در ما شکل بگیرد و احساس مسوولیت در ما نسبت به انچه که امروز هستیم افزایش پیدا کند قطعا همه زندگی بهتری خواهیم داشت و بپذیریم که همه ما در کنار هم زندگی می کنیم و بهبود هر فرد ، نگاه عالمانه هر فرد قطعا در زندگی ما اثر می گذارد ، من نمی توانم آدم خوبی باشم در جامعه ای که فساد درون آن است ، می نمی توانم ادم اثر گزاری باشم در شهری که بی مسوولیتی در آن موج می زند ، ما باید در کنار هم فضای امن و مطلوب را طراحی کنیم تا همه ما در کنار هم نفس بکشیم و لذت ببریم از زندگی و شما کاری کردید که خداوند متعال به ما حیات بخشید و کاری کردید کسانی که خیاتشان در مخاطره بود و از حیات فقط نفس کشیدن را بلد بودند ، کسانی که از حیات فقط اسارت در مواد مخدر را می فهمیدند و امروز می اندیشند برای بهبود خود و دیگران و انسان با فکر کردن برای بهبود خودش و دیگران یک انسان است و شما انسانیت را به دوستانتان هدیه کردید و خودتان هم آن را کسب کردید و به شما تبریک می گویم و امیدوارم که در ادامه مسیرتان همسفرن زیادی پیدا کنید و روزی برسید که دیگر نیازی نداشته باشیم که همسفر جدید به ما اضافه شود و همه ما در کنار همسفران موجودمان بتوانیم طی طریق کنیم . امیدوارم همواره شاد و سرافراز و پیروز باشید و این راه درخشان شما همواره ادامه داشته باشد.


نمایندگی نیما یوشیج بهشهر

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic