کارگاه آموزشی خصوصی همسفران
دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 11:12 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
چهاردهمین جلسه از دور سیزدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی همسفر خانم الهام  و نگهبانی همسفر خانم آمنه و دبیری همسفرخانم الهه با دستور جلسه  وادی یازدهم و تاثیر آن روی من در تاریخ 98/4/24 رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد
سلام دوستان الهام هستم همسفر .

در ابتدا خدا را شاکرم که توفیق خدمت در این جایگاه را به من عطا کرد و در ادامه از راهنمای عزیزم خانم هاجر سپاسگزارم که اجازه خدمت کردن و آموزش گرفتن در این جایگاه را به من دادند و من این خدمت را مدیون آموزش ها و تلاش های ایشان هستم . 14 جلسه نگهبانی خانم آمنه و دبیرهای عزیزشون را خداقوت می گویم و برایشان خدمت در جایگاه های بالاتر را آرزومندم.از ایجنت و اسیستنت محترم و اعضای لژیون سردار سپاسگزارم برای تهیه کولر وپنکه برای شعبه و فراهم کردن شرایط مناسب برای برگزاری جلسات.


دستور جلسه امروز وادی 11( چشمه های جوشان ورودهای خروشان همه به بحر واقیانوس می رسند ) و تاثیر آن روی من می باشد. آموزش وادی ها در کتاب عشق و سی دی های جناب مهندس صورت می گیرد و من امروز میخواهم راجع به تاثیر آن روی خودم صحبت کنم .

در ابتدای وادی اهریمن به نیروهای خودش می گوید که ما فقط القا و الهام را انجام می دهیم و اجازه اقدام دیگری را نداریم زیرا اختیار انسان محترم شمرده شده است حال من به خود می گویم چرا من تا الان به این مسئله توجه نمیکردم  وقتی شیطان به خود اجازه نمی دهد اختیار انسان را نادیده بگیرد قطعا من باید حتما این مسئله را رعایت کنم و کسی را مجبور نکنم مطابق میل و گفته من عمل کند من فقط میتوانم پیشنهاد بدهم و امر به معروف و نهی از منکر کنم اما نمی توانم مجبورشان بکنم .

در قسمت بعد اهریمن به یارانش می گوید درست است انسان اختیار دارد اما چون دارای ویژگی هایی هست ما به راحتی میتوانیم او را منحرف کنیم مگر انسان هایی که عمل سالم انجام می دهند. به نظر من کنگره به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مرور زمان این صفات را در ما تغییر می دهد به این صورت که در کنگره  صفت حریص بودن ( ان الانسان هلوعا ) با خدمت بی مزد و مواجب و صادقانه و عشق به کمک کردن  و صفت زیان کار بودن ( ان الانسان لفی خسر ) و درخسران بودن با آموزش گرفتن و کاربردی کردن آنها توسط اعضا و صفت ناسپاس بودن ( ان الانسان لربه لکنود ) با سپاسگزاری کردن از افراد در جشن ها و جایگاه های خدمتی و...و پنهان کار بودن ( لکفور ) را با تشویق کردن اعضا و روحیه دادن به آنها و بیان خوبی های افراد و ... در طول زمان تبدیل به حسنات می کند و برای همین هست که افرادی که خدمتگزار واقعی در کنگره هستند و حضور مستمر دارند بعد ار چند سال از حضورشان اعلام می کنند که خیلی با گذشته شان فرق کردند و من از این بابت که اینجا حضور دارم خدا را شکر می کنم .

مطلب بعدی اینکه شیطان با همه زیرکی و مکر وحیله انسان را یک مرتبه دعوت به بدی نمی کند و مرحله به مرحله پیش می  رود پس من که یک انسان با ارزشهای والای انسانی هستم نیز باید توجه کنم که عجله نکنم و صبور باشم تا بتوانم به نتیجه مطلوب برسم  و دیگر اینکه انسانها همه چشمه هستند ولی با توجه به نوع اعمال و رفتارشان یا چشمه زلال و جوشان هستند یا خشک یا متعفن و.. ولی برای اینکه انسان تبدیل به چشمه جوشان شود نیازمند منبع اطلاعاتی و اختلاف پتانسیل است، خب منابع اطلاعاتی همان آموزش ها ، سی دی ها و کتب مختلف کنگره هستند که در اختیار ماست اما برای اختلاف پتانسیل باید چه کار کرد ؟ اگرانسان از نظر درونی و بیرونی جایگاه خود را به طرف ارزشها تغییر بدهد انرژی به دست می آورد یعنی من با تغییر صفات درونی ام به ارزش ها و تغییر جایگاهم در بیرون، اعم از خدمتی ، تحصیلی و شغلی ... می توانم اختلاف پتانسیل را ایجاد کنم و جریان و جوشش پیدا کنم و در نهایت آموختم که همیشه دریافت کننده نباشم و پرداخت هم بکنم یعنی همان طور که دوست دارم دیگران به من محبت کنند خودم هم به آنها محبت کنم و در پایان امیدوارم همه ی ما به چشمه های جوشانی تبدیل شویم که به بحر و اقیانوس می رسند.

پیام مرزبانی


معرفی راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو

سرودن آوای کنگره 60

در این جلسه انتخابات نگهبانی دور چهاردهم برگزار گردید


در ادامه  همسفر خانم لیلا به عنوان نگهبان دور چهاردهم انتخاب گردید

همسفران کوچک در حال کشیدن نقاشی و سرگرمی توسط خانم رزیتا 


تهیه و تنظیم گزارش :

همسفر الهام از لژیون هفتم ، راهنمای محترم خانم هاجر

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر روزیتا شنبه 29 تیر 1398 01:07 ق.ظ
سلام خسته نباشیدخدمت خانم الهام
همسفر اکرم ل 2 پنجشنبه 27 تیر 1398 05:42 ب.ظ
سلام از استاد تشکر میکنم که جلسه خوبی را برگزار کردو تبریک میگم به خانم لیلا عزیز
مسافر الیاس چهارشنبه 26 تیر 1398 01:37 ب.ظ
خداقوت و تبریک بابت جایگاه و ارزوی جایگاه خدمتی بالاتر .بسیار دلچسب بود . انشاله روز بروز دو بال پروازمون هماهنگ تر و موزون تر بشه .موفق باشی همسفر
همسفر هاجر چهارشنبه 26 تیر 1398 12:01 ب.ظ
سلام
تشکر خدمت الهام عزیزم انشالله در جایگاه بالاتر جلسه خوبی بود
خداقوت خدمت نگهبان عزیز و دبیر محترم
تبریک خدمت خانم لیلا عزیز
همسفر حدیقه سه شنبه 25 تیر 1398 03:05 ب.ظ
سلام تبریک و خدا قوت میگم به خانم الهام عزیز که جلسه خوب و پرباری رو برگزار کردند به نگهبان و دبیر قدیم خسته نباشید میگم به نگهبان و دبیر جدید هم تبریک میگم امیدوارم که در جایگاه بالاتر همگی عزیزان رو ببینیم متشکرم از گروه سایت
همسفر فاطمه سادات سه شنبه 25 تیر 1398 01:54 ب.ظ
سلام،تشکر از استاد محترم خانم الهام عزیز،
خداقوت خدمت نگهبان و دبیران محترم دوره قبل و تبریک خدمت خدمتگزاران دوره جدید
خانم روزیتای عزیز خداقوت
همسفر مهسا لژیون سوم سه شنبه 25 تیر 1398 10:23 ق.ظ
عرض سلام و خدا قوت خدمت همه ی عزیزان.تبریک به خانم الهام عزیز و همچنین خداقوت ویژه خدمت خانم رزیتای خوبم
همسفر آمنه سه شنبه 25 تیر 1398 10:12 ق.ظ
خدا قوت به خانم الهام، صحبتهاتون عالی بود ۰خدا قوت به دبیران عزیز، تبریک به خانم لیلا
سه شنبه 25 تیر 1398 07:02 ق.ظ
سلام خسته نباشیدخدمت خانم الهام.خداقوت.استادیت عالی بود انشاالله جایگاه بالاتر
همسفر منصوره سه شنبه 25 تیر 1398 02:26 ق.ظ
باسلام.تشکر می کنم از خانم الهام عزیز .انشالله در جایگاههای بالاتر قرار بگیرند.خداقوت میگویم به خانم آمنه عزیز و دبیرای محترمشون .بهترینهارو برایشون از خداوند بزرگ خواستارم .تشکر از گروه سایت.
همسفر سحر سه شنبه 25 تیر 1398 01:30 ق.ظ
از خانم الهام ممنونم که جلسه خوب وپر انرژی رو برگذار کردن؛سپاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic