مقاله ای در باب وادی یازدهم ...
سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 01:42 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

وادی یازدهم:چشمه های جوشان و رودهای خروشان به بحر و اقیانوس می رسند.

به نام خداوند جان و خرد 

سلام دوستان؛ لیلا هستم همسفر  - لژیون دوم

آن موقع که روشنایی آبستن تاریکی بود.یعنی ان موقعی که همه چیز روشنایی بود و خوبی بود و روشنایی مفهوم نداشت خداوند روشنایی را آبستن تاریکی کرد تا روشنایی ها مفهوم پیدا کند.تاریکی از دل روشنایی به وجود می اید و روشنایی هم از دل تاریکی .چگونه ؟با یک تفکر با یک جرقه.روشنایی و تاریکی با هم در حال تغییر هستند و هیچ کدام ،هیچ زمان به طور کامل از بین نمی روند یعنی ما هیچ موقع نمی توانیم بگوییم که بدی مطلق است یا فلانی همه اش بدی است و اگر گاهی در مورد کسی اینطور فکر می کنیم این به خاطر تاریکیهای درون خودمان ،افکار منفی درون خودمان،مشکلاتی که بر ما فشار آورده و...است که حجابی روی عقل ما شده و باعث شده که ما خوبی های طرف را نبینیم و مثلا بگوییم فلانی حتی یک صفت مثبت هم ندارد که من دلم را به آن خوش کنم و بتوانم با او زندگی کنم.اگر می خواهیم عاشقانه در کنار مسافرانمان زندگی آرامی داشته باشیم باید بتوانیم چهره حقیقی آنها را زیر آوارهای اعتیاد ببینیم .دروغها،انکارها،اذیتها و...اینها همه آوارهای اعتیاد است که روی چهره واقعی مسافر را گرفته باید بتوانی از بین اینها چهره واقعی او را پیدا کنی.

شیطان حرکت خود را آنقدر زیرکانه و آرام و خزنده شروع می کند که حتی داناترین افراد هم گاهی متوجه نمی شوند.شیطان برای اینکه برتری خود را نسبت به انسان ثابت کند از راه اختیار انسان وارد می شود تا از طریق الهام و القا او را به سمت ضد ارزشها راهی کند.ویژگی اختیار فقط مختص انسان است و حتی فرشتگان و یا شیطان هم این ویژگی را ندارند.وقتی اعتقاد داشته باشیم به این جمله که " اختیار انسان محترم شمرده شده است" آنگاه می پذیریم که زندگی که الآن در آن هستیم خودمان برای خودمان با اختیار خودمان درست کردیم و اینقدر دیگران را در مشکلاتی که داریم مقصر نمی کنیم چون هیچ کس نمی تواند به من ضربه ای بزند مگر اینکه خودم به خودم ضربه ای بزنم.پس اگر فقط به این جمله اعتقاد داشته باشیم چقدر مسیر زندگی ما می تواند تغییر کند و چه آرامشی می توانیم داشته باشیم.اگر من از زندگی ام راضی نیستم و نمی پذیرم که خودم این زندگی را برای خودم درست کردم به خاطر این است که ممکن است این سختی ها به خاطر عملکرد من در جهانهای قبلم باشد یا اینکه خودم با اختیار خودم خواسته باشم در پس این سختی آموزشی بگیرم که تحمل این سختی برای کسب این آموزش برای من ارزش داشته.

خمر به معنی پرده، حجاب وپوششی است که روی اندیشه،عقل و شخصیت انسان را بپوشاند مثل تریاک،شراب،برگ های کوکائین،حشیش،حتی افکار و اندیشه های مخرب هم جز خمر است.

از آنجا که قلمرو جهان مادی و جسم خاکی و یا مادیات به انسان داده شد لذا کلیدی ترین موضوع ماده و مادیات است و شیطان خیلی آرام و خزنده مرحله اول خمر را از گلی زیبا به نام خشخاش(تریاک) مطرح می کند و چون خواست شیطان افراط و تفریط است می داند اگر این گیاه در دست مردم عادی بیفتد جنگاورترین متفکرترین و زیباترین انسانها را تبدیل به بدبخت ترینفترسوترین،زشت ترین انسانها می کند.و در طی هزاران سال انواع خمر گسترش یافت و زنان و مردان متعددی را به اعماق تاریکی برد.مرحله دوم خمر هروئین را برای درمان تریاک مطرح کردند و در مرحله سوم هم انواع قرص ها و داروها و شیشه را به جامعه آوردند.

حال اگر این موضوع را واقعیت مسلم بگیریم باز هم حقیقت جای دیگری و چیز دیگری است.اینجا می گوید درست است که اینها همه کار اهریمن است اما خداوند خودش تدبیر کرده و وجود نیروهای تخریبی و انسانهای پلید را برای هستی به عنوان یک نیروی مکمل لازم دانسته تا انسان به درجه ای از فهم برسد.مگر خداوند نمی توانست این نیروهای اهریمنی را نیافریند! چرا می توانست اما خودش تدبیر کرده که وجود آنها برای هستی و رشد و تکامل انسان لازم است.

و برای خروج از این جهنم باید به ریسمان الهی چنگ بزنیم و ریسمان الهی هم چیزی نیست مگر قوانین خداوند.

چشمه باید دو تا ویژگی داشته باشد :

1-منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی. روی کلمه صحیح زوم می کنیم .اگر کمی به گذشته مان دقت کنیم می بینیم که ما قبلا هم جوشش و خروش داشتیم و حرکت می کردیم اما چون منابع اطلاعاتی صحیح نداشتیم و با  باورهای غلط حرکت می کردیم و با افراد ناآگاه مشورت می کردیم  به فاضلابهای جوشان تبدیل شده بودیم که جز تخریب برای خود و اطرافیانمان چیز دیگری  نداشتیم.اما خدا را شکر اکنون در کنگره داریم با منابع اطلاعاتی صحیح حرکت می کنیم

.2-اختلاف پتانسیل برای کسب انرژی. که این اختلاف پتانسیل با تغییر جایگاه بیرونی و درونی به دست می آید.به عنوان مثال ما خیلی وقتها می بینیم کسی به سفر دوم رسیده اما هنوز حال خوشی ندارد؟چرا؟چون در همان جایگاهی که به دست آورده مانده یا خدمت نمی کند یا یک خدمت را مرتب تکرار می کند مثلا هر هفته مهماندار می شود دیگر این خدمت او را سیراب نمی کند باید خدمت بالاتری را تجربه کند.در کنگره جایگاههای خدمتی بسیار زیاد است ما گمشون کردیم باید بگردیم و آنها را پیدا کنیم.مثلا یکی از خدمتهایی که دیده نمی شود اما خدمتی است که به فرد بسیار انرژی می دهد خدمت در سایت کنگره است گاهی با نوشتن یک دلنوشته و یا سرگذشت و... می توانیم در زندگی شخصی تغییر ایجاد کنیم و به کسی امید دهیم و این خودش نوعی جوشان بودن و خروشان بودن است.

چرا فقط چشمه های جوشان و رودهای خروشان به بحر و اقیانوس می رسند؟؟؟برای اینکه در مسیر زندگی آنقدر تخته سنگهای کوچک و بزرگ هست که اگر شخصی حرکت و قدرت لازم را نداشته باشد پشت آنها می ماند.

تشابه رود خروشان و چشمه جوشان با انسان در حال حرکت:

1-یک چشمه مبدا و مقصد مشخصی دارد یعنی از یک جای مشخصی سرچشمه می گیرد و می داند به کجا می خواهد برسد.یک انسان هم باید مبدا و مقصد مشخصی داشته باشد .مثلا مبدا یک همسفر در کنگره زمانی مشخص می شود که یک سری ضد ارزشها را در درون خود ببیند آن موقع حرکت درست و هدفدار خود را شروع می کند چون می داند که برای درمان خود به کنگره آمده. حال ممکن است کسی یکی دوسال هم به کنگره بیاید اما ضدارزشهای خود را نپذیرد چنین کسی مبدا مشخصی ندارد و نمی داند برای چه امده ،هدف درستی ندارد و هیچ گاه به آرامش نمی رسد.

2-همانگونه که یک چشمه و یا رود مسیر طولانی را باید طی کند تا به اقیانوس برسد یک انسان هم تا رسیدن به آرامش ممکن است مسیر طولانی را داشته باشد پس باید صبر داشته باشد.

3-همانگونه که یک رود در مسیرش ممکن است به دو راهی هایی برسد یک انسان هم در مسیر تکاملش به دو راهی ها یی می رسد که اگر به قدرت تشخیص رسیده باشد و دانایی لازم را کسب کرده باشد انتخابهای درست انجام می دهد.

4-یک چشمه وقتی می خواهد به اقیانوس برسد ممکن است در مسیر آبهای گل آلود دیگری به آن برسند تا زلالی و پاکی او را بگیرند اما چشمه ای که قدرت و توان زیادی دارد آن کثیفی ها را در خود حل می کند انسانی هم که در مسیر تکاملی حرکت می کند ممکن است افراد دیگری در مسیر او قرار بگیرند که حس او را خراب و گل آلود کنند اما ما باید توانایی این را داشته باشیم که بدانیم چگونه  با آنها رفتار کنیم تا با حس پاک و سالم به اقیانوس لایتناهی خداوند برسیم.

و....

پس باید کفش آهنی بپوشیم و با عشق به مسافر و عشق و ایمان رسیدن به اقیانوس حرکت کنیم تا به آرامش برسیم.

همه انسانها گویی مانند چشمه آب عمل می کنند که بعضی از آنها چشمه شان خشک است مانند انسانهایی که هیچ ارزشی چه از نظر مادی و چه از نظر معنوی برای جامعه ندارند.این انسانها مصرف کننده بی مصرف هستند.اما بعضی از انسانها مانند چشمه ای با اب زلال هستند همین که دیگران نگاهشان می کنند کیف می کنند در کنارشان آرامش می گیرند.قانون اصلی خلقت این است که آنهایی که هم دریافت می کنند و هم پرداخت می کنند اینها خوشبخت هستند و مثل چاهی هستند که هر چه آب از آن خارج کنیم آبش زلال تر می شود.اما انسانهایی که در مقابل آنچه دریافت کرده اند هیچ گونه بازپرداختی ندارند اینها همیشه به بهانه های مختلف حالشان خراب است  و هیچ آسایش و آرامشی ندارند.

پس همانطور که یک چشمه برای جوشان ماندن منابع آبی می خواهد یک انسان هم برای اینکه مرتب در مسیر مستقیم در حرکت باشد باید هم مرتب علم خود را بالا ببرد و هم مرتب تولید انرژی کند.چون علمی که تا امروز به دست آوردیم به درد امروز من می خورد و برای فردا باید علم جدید به دست آورم و باید بدانم که باید مولد انرژی باشم و از خود انرژی تولید کنم با خدمت کردن و این خدمت کردن باید ادامه دار باشد.چون ما نیاز به انرژی داریم و اگر این انرژی را خودمان تولید نکنیم مجبور می شویم سرقت انرژی داشته باشیم.مثلا با رفتار، کلام و یا حتی نگاه خود حال خوش دیگران را بگیریم. خیلی باید مواظب باشیم که انرژی های خود را بیهوده از دست ندهیم مثلا با رفتار غلط با کودکانمان یا شکوه و ناله وشیون انرژی خود را از دست ندهیم.

با احترام : همسفر لیلا 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سادات پنجشنبه 27 تیر 1398 12:02 ق.ظ
سلام،ممنونم خانم لیلای عزیزم،عالی بود، خدا قوت
همسفر هاجر چهارشنبه 26 تیر 1398 08:24 ب.ظ
سلام
ممنونم عزیزم
بابت مطالب خوب و پربارتون
همسفر حدیقه چهارشنبه 26 تیر 1398 02:14 ق.ظ
سلام خانم لیلا عزیز خیلی زیبا و دلنشین وادی دوازده رو برایم باز کردی لذت بردم امیدوارم که تو جایگاه بالاتر شما رو ببینیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic