کارگاه اموزشی همسفران...
سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 01:30 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )

دومین جلسه از دور سیزدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی کمک راهنمای محترم خانم اکرم  و نگهبانی همسفر خانم لیلا و دبیری همسفرخانم فرشته با دستور جلسه "  ازفرمان برداری تا فرماندهی " در تاریخ 98/05/14رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان اکرم هستم یک هم‌سفر خدا را شکر می‌کنم یک‌بار دیگر این توفیق  شامل حال من شد که بتونم تو این جایگاه قرار بگیرم تا  از آموزش‌های کنگره  بتوانم آرامش پیدا کنم ولی این آرامش بتوانم  به خانه و خانواده خودم انتقال بدم همچنین از نگهبان خانم لیلا و دبیر ایشان تشکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و همچنین امیدوارم که تعطیلات تابستانی خوبی داشته باشید و همچنین امیدوارم تعطیلات جوری نباشد که آموزش که داشتیم و برای خدمت کردن هدفی داشتیم مارا دور کرده باشد همچنین تبریک فراوان میگویم به بچه‌هایی که در آزمون کمک راهنمایی و آزمون تازه‌وارد ین قبول شدند که نشان‌دهنده این است بار علمی شعبه زیاد است و خدا را شکر می‌کنم. همچنین  تبریک میگویم به راهنماهای عزیز و خودشان و به خانواده ارزشمند و همچنین به آقای مهندس تبریک میگویم این‌ها همه به نظر من کار یک نفر نیست تلاش‌های ما محصول  ثمر دادو به اینجا رسیدیم .

دستور جلسه از فرمان‌برداری تا فرماندهی است، فرماندهی هدفی است که مشخص می‌کند از مسیر تا  به‌جایی که باید حرکت کنیم، از کجا به کجا باید حرکت کنیم تا به جایگاه فرماندهی برسیم ، فرماندهی یعنی اینکه انسان به یکسری از نیروهای درونی و بیرونی خودش مسلط بشود و قادر بشود یکی از کارهایی را که از دیگران می‌خواهد اطرافیان برایش انجام بدهد و فرماندهی می‌تواند هم در صور آشکار و هم صور پنهان باشد،  صور پنهان یعنی این‌که تسلط داشته باشیم  به نیروهای درونی خودمان مثلاً به چشم فرمان بدهم که پلک بزند یا اینکه به دست‌هایم بگویم مداد را بیاور بالا ، فرمانده جز خواسته‌های درونی همه انسان‌ها  است و همه انسان‌ها دوست دارند  این جایگاه را  تجربه و کسب کنند، درواقع می‌شود گفت مثل مسلط شدن به خود شخص است که یک نفر قهرمان کشور می‌شود،  آن  فرد در جسم خودش به این مرحله و فرماندهی رسیده است که توانست به این جایگاه برسد

همه انسان‌های سالم فرماندهی وجود خودشان  در اختیار خودشان است ، همه  انسان‌هایی که بیمار هستند یک‌جوری فرماندهی بدنشان را ازدست‌داده‌اند   مثل بیماری فشارخون و یا ..دارند کاری که  قبلاً انجام می‌دادند و آن چیزهایی را که قبلاً می‌خوردند الآن نمی‌توانند  بخورند  و همچنین شخصی که بیماری اعتیاد دارد یک  کارهایی را که قبلاً انجام می‌داد الآن نمی‌تواند انجام بدهد،  یا چیزهایی را که قبلاً به‌صورت نسبی انجام می‌داد الآن نمی‌تواند انجام دهد   این دست خودش نیست فرمان می‌دهد ولی بدنش را اجرا نمی‌کند . از او  فرمان نمی‌گیرد که بخواهد به فرماندهی بدن خودش برسد مجبور است که دوز دارو شب را بالا ببرد یا  از مواد جدیدتری استفاده کند تا بتواند فرماندهی را  انجام بدهد. مثلاً مصرف‌کننده‌ای  که می‌خواهد رابطه جنسی برقرار کند نمی‌تواند، می‌خواهد ولی بدنش اجازه نمی‌دهد یا خواب شخص مصرف‌کننده، شب‌به‌شب تصمیم می‌گیرد  که صبح زود بلند شود ،  برای  کاری خواسته دارد  ولی بدنش کمک نمی‌کند و فرمان نمی‌گیرد .

فرماندهی آن‌قدر  اهمیت داردکه  حتی جان  خود را به  خطر بیندازند تا بتواند  به این جایگاه برسد همان‌طور که گفتیم ،  کسی که دچار بیماری اعتیاد می‌شود فرماندهی بدنش را  از دست می‌دهد، خاصیت  مواد مخدر این  است که  کارش را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد ،فردی که دچار بیماری اعتیاد می‌شود  دچار ناتوانی و بدبختی می‌شود این‌ها  همه خاصیت مواد مخدر است که شخص مصرف‌کننده می‌خواهد حرف بزند ولی بدنش ، زمان را می‌گیرد .

ما آمدیم کنگره می‌گفتند رهجو باید سرخود با سر راهنما عوض کند نمی‌دانستیم یعنی چه ولی  بعدها با  آموزش‌ها  فهمیدیم که باید گوش‌به‌فرمان باشیم و فرمان‌بردار راهنما باشیم  یک سفر اولی  در اثر این‌که مواد مخدر مصرف کرده فرماندهی وجود خود را ازدست‌داده ولی با ورود به کنگره ۶۰ راهنما به عهده می‌گیرد که باید چه‌کار بکند و چه‌کار نکند چه مقدار دارو مصرف کند .در این میان  افرادی موفق هستند که گوش‌به‌فرمان راهنمایشان باشند ،باجان و دل باید حرف راهنمای خودشان را گوش ‌کنند .یک هم‌سفر بگویید  که چرا من باید این کار را انجام بدهم چرا من هم‌سفر؟ من هم‌سفر که تخریبی نداشتم چرا من این کار را بکنم؟ درست نیست ،  درحالی‌که همه هم‌سفرها حال مسافرها که در آن زمان می‌دیدیم ، ذره‌ذره آب می‌شدیم ناراحت می‌شدیم،  ولی با آمدن  به کنگره با آموزش‌های کنگره آرام‌آرام به آرامش نسبی خودمان  رسیدیم . همه مسافران و هم‌سفران کنگره در درجه اول باید شنونده خوبی باشند ، که توسط کنگره چیزهایی که راهنما به آن‌ها  میگویند  باجان و دل گوش دهند و دست‌به‌فرمان باشند .

 اگر راهنما در مورد حرمت می‌گوید هرچه گفت بگوییم چشم . من رهجو  باید فرمان‌بردار باشم و هرچه راهنما گفت  چشم بگویم . به نفع من هست که حرف راهنما را  گوش بدهم آن‌هایی که به نفع  من نیست اجرا نکنم قوانین را زیر پا نگذارم . آن‌هایی که گوش‌به‌فرمان هستند به جایگاه‌های بالاترمی رسند اگر فرمان‌بردار بود در آینده جایگاه بالاتر و فرمانده خوبی شوند . اگر ما بخواهیم فرمانده خوبی باشیم اول باید فرمان‌بردار خوبی باشیم اگر روزی در جامعه فرمانده خوبی شدیم اگر از کسی  درخواستی داشتیم به ما چشم می‌گوید مثال  ،همه بچه‌هایی که کمک راهنمایی و راهنمای تازه‌وارد ین قبول شدند این هم همین‌طور است. چون خودشان هرچه  راهنمایشان گفت چشم گفتند فرمان‌بردار خوبی بودند تا به این جایگاه رسیدند انشالله همه ما به جایگاه‌های بالاتری برسیم ، امیدوارم که بتوانیم به آرامش نسبی برسیم و این  آرامش را به خانواده خودمان  انتقال بدهیم ممنون .


پیام مرزبانینفرات برتر آزمون داخلیمعرفی راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجوآوا کنگرهتهیه و تنظیم گزارش :

همسفر روزیتا از لژیون ششم ، راهنمای محترم خانم اکرم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر هاجر جمعه 18 مرداد 1398 10:51 ب.ظ
سلام و خداقوت همه خدمتگذاران عزیز
تشکر خدمت استاد عزیز بابت جلسه پربارشون
بها امید ارامش همسفران عزیز
خدا قون و تشکر رزیتا جان
سیده فاطمه ل۷ چهارشنبه 16 مرداد 1398 12:33 ب.ظ
سلام خسته نباشیدخدمت خانم اکرم نگهبان ودبیروخوشحالم که تونستم دراین جلسه نیزحضورداشته باشم
ملیحه همسفر حسین چهارشنبه 16 مرداد 1398 09:20 ق.ظ
سلام و خداقوت خدمت استاد جلسه، نگهبان و دبیر عزیز
تشکر از راهنمای محترم خانم اکرم بابت برگذاری جلسه پر انرژی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic