گفتگو با مسئول سایت،همسفر لیلا
چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 08:42 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر روزیتا | ( نظرات )
 گفتگو با مدیر وبلاگ گروه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهرسلام لطفاً خودتان را معرفی بفرمائید.

سلام دوستان.لیلا هستم همسفر غلامرضا. مسافرم با بیش از 20 سال تخریب وارد کنگره شدند  آنتی ایکس مصرفیشان متادون، با روش درمانDST داروی درمان شربت OT، مدت درمان در سفر اول12 ماه ، راهنمای خوبشان آقای بهرنگ، راهنمای خوب خودم سرکار خانم رقیه، مدت رهایی 2 سال و3 ماه، یک سفر سیگار هم داشتند که به راهنمایی آقای محمود عموزاد  مدت 10 ماه و 20 روز طول درمان بود و مدت رهایی هم4ماه، رشته ورزشی بدمینتون.


شما یکی از خدمتگزاران و مسئول سایت کنگره 60 هستید. چه مدت‌زمان در سایت فعالیت دارید؟

تقریباً سه سال است که در سایت فعالیت دارم.و یک سال هست که به عنوان مدیر وبلاگ گروه همسفران خدمت میکنم.

هدف شما از خدمت در سایت کنگره 60 چه است؟

در ابتدا شاید شور بود که مطالب سایت را می‌خواندم و خیلی خوشم می‌آمد و دوست داشتم خودم خدمت کنم ولی وقتی وارد خدمت شدم دیگر یک هدف بزرگ‌تری برایم به وجود آمد، اینکه من در اینجا قرارگرفته‌ام که یک سری پیام‌ها را برسانم و من باید ناقل آن پیام‌هایی باشم که شاید یک مصرف‌کننده یا خانواده‌ای از بیرون وارد سایت می‌شود حال چه از سر سرچ کردن و یا پیدا کردن راه و یا حتی از سر بیکاری و گشتن در وب می‌خواهد یک‌چیزی به چشمش بخورد و مطالب را بگیرد و شاید راه برایش پیدا شود و دیگر اینکه به کارهای کامپیوتری علاقه داشتم و دوست داشتم خودم را باور کنم که همینطور هم شد .

 برای افرادی که بخواهند وارد خدمت در حوزه سایت شوند چه پیامی دارید؟

خدمت در همه جایگاه‌های کنگره خیلی لذت‌بخش است. هم در کمک کردن به رشد فکری انسان‌ها نقش زیادی دارد و هم یک‌چیزی را در درون انسان‌ها به تعادل می‌رساند.

 فکر می‌کنم در سایت نیاز به‌دقت و پشتکار خیلی خوبی داردکه بتواند تفحص کند و در آن قسمت خسته نشود و مطمئناً شاید اول خیلی بزرگ دیده نشود اما با ورود به آن با یک دنیای جدیدی روبه‌رو می‌شود مثل دانشگاه مجازی برایمان می‌شود، چون من احساس می‌کنم سایت صور پنهان آموزش‌های کنگره 60 است و در سایت می‌شود به‌صورت مجازی آموزش گرفت و سایت دنیای بزرگ‌تری دارد. شما اگر هر کمک راهنمایی را دوست دارید می‌توانید مطالبش را بخوانید و هر مطلبی را هرکسی مثل خانم آنی، از پزشکان، حتی اگر زبان انگلیسی را بلد باشید و در قسمت سایت در هر قسمتی یک دنیای بدون حدومرزی دارد یعنی درکنگره شاید محدود به شعبه خودمان می‌شویم ولی توی سایت یک دنیایی دارد، یعنی هر چه وقت بگذاریم می‌توانیم آموزش بگیریم.


حس خدمت در دنیای مجازی چگونه است؟

  دیده نمی‌شویم. خیلی از یک‌جهت عالیه چون کمک می‌کند که ما یاد بگیریم که خدمت را برای حال خوش خودمان انجام دهیم نه اینکه دیگران ما را ببینند. هر حرکتی انجام بدهیم فقط خودمان می‌بینیم بعد در ادامه که مطلب می‌رود در سایت و کامنت هایی که گذاشته می‌شود ما خوشحال می‌شویم و لذت می‌بریم و کامنت ها خیلی حال آدم را خوب می‌کند و خیلی‌ها مطلب را می‌خوانند و نظر نمی‌گذارند اما کسی که دارد مطلب را می‌نویسد ایمان داردکه این مطلب دیده‌شده و این خدمت بدون چشم‌داشت است.

پیشنهاد شما به هم‌سفران جهت مشارکت و تقویت وبلاگ هم‌سفران نیمایوشیج چیست؟

البته من در جایگاهی نیستم که به هم‌سفران پیشنهاد بدهم، ولی از آن‌ها می‌خواهم خود را دست‌کم نگیرندو نترسند، زیرا همه توانایی نوشتن راداریم، مطالب خودشان را در قالب دل نوشته، برداشت از سی‌دی‌ها و دستور جلسات، تجربیات خودشان از آموزش‌های ناب کنگره و... را در برگه‌ای بنویسند، باور کنید که پس از شروع  به نوشتن مطالب خودشان به کمک ما می‌آیند، شاید در ابتدا کمی گنگ باشد ولی با چند بار خواندن خودمان و جابجا کردن برخی کلمات  متن زیبایی خواهیم داشت. شاید با ارائه مطالب و برداشت‌های خود کمک کوچکی به سفر یک هم‌سفر و یا مسافر داشته باشیم و از عزیزانی که مطالب را می‌خوانند خواهش می‌کنم نظر خودشان را راجع به مطالب حتماً در بخش نظرات ثبت کنند تا نویسنده مطلب اگر اشکالی در مطلبش بود آگاه شود و با خواندن کامنتها انرژی بگیرد و برای نوشتن مطلب جدید انگیزه و انرژی مضاعفی پیدا کند همه عزیزانی که این تجربه رادارند همیشه از حس خوبی که از خواندن کامنتهای دوستان می‌گیرند، میگویند پس لطفاً کوتاهی نکنیم.

به نظر جنابعالی سفر اولی‌ها باید بیشتر در سایت فعالیت داشته باشند یا سفر دومی‌ها؟

 به نظر من تفاوتی ندارد، هرکدام در جایگاه خودشان تأثیرگذار و مفید هستند ما هم به تجربیات یک سفر اولی نیاز داریم و هم به تجربیات یک سفر دومی هرکدام از آن‌ها گذشته از تأثیری که روی مخاطبی که مطلب را می‌خواند می‌گذرند، با خدمت در این زمینه، خودشان برای ادامه راه انرژی کسب می‌کنند که همه ما به این انرژی جهت حرکت در طول سفر نیاز داریم. همه باید آموزش‌های خود را کاربردی کنیم، ظرف آموخته‌های خود را خالی کنیم و آموزش‌های جدید را جایگزین نماییم، نوشتن و به اشتراک گذاشتن تجربه‌ها و مطالب آموزشی تأثیرگذار، خودش یک‌راه مفید و مؤثر برای خالی کردن ظرف آموخته‌هایمان هست البته به شرطی که فقط حرف نباشد بلکه حرف و عمل باهم باشد.

شما در آزمون کمک راهنمایی قبول شدید آیا این روزها را می دیدید؟

من  هم مثل همه هم‌سفران در ابتدا برای درمان همسرم وارد کنگره شدم که درمان شود و برویم، ولی کم‌کم آموزش‌های کنگره برای من دل‌چسب شد، گویا گمشده خودم را در کنگره یافتم و دل کندن از کنگره برایم سخت‌تر شد،و کمک راهنمای عزیزم خیلی باعث این دلبستگی شدند . در حال حاضر کنگره و آموزش‌های ناب آن جزئی از زندگی‌مان شده است.واقعا برای رسیدن به این جایگاه وقت گذاشتم و تلاش کردم چون یکی از خواسته های قلبی ام بود و خداوند هم جواب زحماتم را داد که هم خودم و مسافرم از این آزمون سربلند بیرون بیاییم و ازاین بابت خیلی احساس خوبی دارم و برای مسافرم خیلی خوشحالم . من هر چه در زندگی‌ام دارم از برکت کنگره است و خدا را بسیار سپاس میگویم که این نعمت را در مسیر و راه زندگی‌مان قرارداد، امیدوارم لیاقت این مکان دوست داشتنی واین خدمت بزرگ و باارزش را داشته باشم. 

کلام آخر؟

در پایان  از جناب آقای مهندس و خانم آنی عزیز سپاسگزارم که اجازه آموزش گرفتن و خدمت کردن را به بنده داده‌اند، از آقای مهدی مرندی و کمک راهنمای عزیزم خانم رقیه که مسئول راه اندازی سایت شعبه بهشهر بودندبسیار سپاس گزارم  و برایشان بهترین‌ها را آرزومندم که هر چه دارم و حالم خوش است از وجود ایشان است . از زحمات عزیزان خدمتگزار در سایت مرکزی کنگره 60 کمال تشکر رادارم که با نکته‌سنجی بسیار بالا در انجام این خدمت به ما کمک می‌کنند . از همسفران گروه سایت  سپاسگزارم که از هرلحظه‌ای که با آن‌ها هستم از نعمت وجود تک‌تک آن‌ها آموزش می‌گیرم و از تمام هم‌سفران عزیزی که به طرق مختلف در جمع‌آوری مطالب با بنده همکاری می‌کنند و عزیزانی که مطالب خودشان را برای ماارسال می‌کنند تا وبلاگ هم‌سفران نیما یوشیج  باقدرت بیشتری به راهش ادامه دهد تشکر می‌کنم .همچنین از اسیسانت شعبه که بامن همکاری لازم را دارند کمال تشکر را دارم .خانم لیلا عزیز از اینکه در این گفتگو شرکت کردید صمیمانه سپاسگزارم.

من هم از شما ممنونم و امیدوارم موفق و پیروز باشید.

تهیه گزارش : همسفر رزیتا از لژیون ششم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرحمیدبهشهر سه شنبه 19 شهریور 1398 11:51 ب.ظ
تشکرازگروه سایت همسفران.
همسفر فاطمه سادات سه شنبه 19 شهریور 1398 02:41 ب.ظ
سلام،تشکر و تبریک خدمت خانم لیلای عزیز مدیر مهربان سایت همسفران بهشهر
سپاس از خانم روزیتا
همسفر سحر پنجشنبه 14 شهریور 1398 10:04 ق.ظ
خانم لیلای عزیز از زحمات وخدمتی که در کنگره انجام می دهید سپاسگزاریم،وارزوی بهترینها رو براتون دارم
همسفر سحر پنجشنبه 14 شهریور 1398 10:04 ق.ظ
خانم لیلای عزیز از زحمات وخدمتی که در کنگره انجام می دهید سپاسگزاریم،وارزوی بهترینها رو براتون دارم
همسفر فاطمه لژیون سوم پنجشنبه 14 شهریور 1398 09:52 ق.ظ
سلام و خدا قوت به خانم لیلا عزیز صحبت هاتون مثل همیشه عالی و دلنشین بود
همسفر اکرم چهارشنبه 13 شهریور 1398 06:59 ب.ظ
سلام وخسته نباشید از گفتگوی شما لذت بردم ومطالب خوبی را بیان کردید وتشکر از رزیتای عزیزم
همسفر هاجر چهارشنبه 13 شهریور 1398 04:22 ب.ظ
سلام و خداقوت به هر دو عزیز
لیلا جان ممنونم بخاطر گزارش مفید ومطالب خوبتون
انشالله در این مسیر موفق باشید
همسفر منصوره چهارشنبه 13 شهریور 1398 04:12 ب.ظ
تبریک و خداقوت به خانم لیلا عزیز.انشاالله در تمام مراحل زندگی موفق باشید.
همسفرمرضیه چهارشنبه 13 شهریور 1398 03:01 ب.ظ
سلام‌تشکرازهردوبزرگوار.
لیلاجان‌عالی‌بودموفق‌باشی عزیزم.
همسفر اکرم چهارشنبه 13 شهریور 1398 02:39 ب.ظ
سلام وخسته نباشید از گفتگوی شما لذت بردم ومطالب خوبی را بیان کردید وتشکر از رزیتای عزیزم
ملیحه همسفر حسین چهارشنبه 13 شهریور 1398 11:55 ق.ظ
سلام و تبریک خدمت هر دو عزیز که از فعالان سایت هستید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات