جلسه هماهنگی لژیون سردار...
جمعه 22 شهریور 1398 ساعت 09:10 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر زینب | ( نظرات )

اولین جلسه از دور سوم سری جلسات هماهنگی اعضای لژیون سردار نمایندگی نیما یوشیج با استادی (دیده بان محترم لژیون سردار مسافر علیرضا زرکش) و نگهبانی کمک راهنمای محترم همسفر ملیحه و دبیری مسافر محترم آقا ولی الله در تاریخ 98/6/14 با دستور جلسه ( نقش همسفر در توانمندی لژیون سردار ) راس ساعت 14:30 آغاز بکار نمود.

سخنان استاد :

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر خیلی خوشحالم که ، امروز در خدمت شما بزرگواران هستم . خیلی وقت بود که ، قرار بود خدمت برسیم ، توفیق حاصل نی شد . قبل از تعطیلات یا قبل از اردو می خواستم بیایم که ، در این هفته توفیق شد بیایم تا در خدمت شما باشم . چند نفر از بچه های چالوس تشریف آوردند خیلی خوشحالم یک سری عضو لژیون سردار هستند . از بچه های خود شعبه یک سری هم مهمان هستند ، یک سری هم راهنما . در هر صورت همه به هم وصل هستیم حالا شاید عنوان ها متفاوت باشند . هر چند عنوان ها هم یک بار یا مسولیتی را به همراه می آورند آن هم تفاوت ها را ایجاد می کند . همه ما تلاش می کنیم طوری به کنگره وصل باشیم این وصل بودن فکر می کنم از همه مهم تر باشد . من یک صحبت کوتاهی می کنم بعد در رابطه با دستور جلسه صبحت میکنیم و بعد از آن دوستان اگر خواستند مشارکت یا اعلام نظر کنند . بعضآ بعضی ها پیشنهاد دارند حتمأ پیشنهاد دهند ، کنگره اگر سیستم اش هر روز بهتر و بهتر می شود این است که ، گوش شنوا دارد یعنی این که ، این خودش یک توانایی است تا این که ، بتوانم صدای دیگران را بشنوم و نسبت به صحبت یا نظری که دیگران می دهند را ، تجزیه تحلیل کنم . در لژیون سردار هم مثل کلیه ساختارهای کنگره این طور است . از ده سال پیش تا الان تغییرات زیادی در سیستم کنگره بوجود آمد خوب من که ، به تنهایی نمی توانم این کار را انجام دهم این هم فرصتی است که ، افراد در لژیون سردار می نشینند و برای تغییر نام لژیون و دستور جلسات و مبالغی که ، می گیرند یا مهمانانی که ، دعوت می کنند با هم مشورت  و تصمیم گیری می نمایند .


تک تک اعضای لژیون سردار می توانند در روند بهبود این لژیون کمک نمایند . این که ، من صرفآ به کنگره بیایم و در لژیون سردار شرکت کنم و سر سال پنج میلیون ، شش میلیون ، یک یا ده میلیارد کمک کنم یا یک هکتار زمین به کنگره بدهم به نظر این قضیه خوشایند نیست زیرا افراد در هر زمینه ای که ، خدمت میکنند باید حتمآ در کنگره حضور داشته باشند تا بتوانند با خدمت خود از سیستم بهره مند شوند زیرا اگر این اتفاق نیافتد خدمت من مقطعی خواهد بود و به سرعت از جایگاهی که ، دارم خسته می شوم من در این چند سال به این نتیجه رسیدم که ، کنگره چه عظمتی دارد کنگره می گوید که ، اگر می خواهی در من باشی یا با من باشی باید تحت فشار دانش کنگره حرکت کنی . چند وقتی است که ، من توانستم به واسطه لژیون سردار گذشت و بخشش را یاد بگیرم . زیرا به واسطه مصرف مواد مخدر و سالها اعتیاد این توانایی در من بوجود نیامده بود که ، چند میلیون تومان پول بتوانم پرداخت کنم بدون این که بدانم ، این پول کجا رفت و یا با این پول چه کار می کنند . این کار یک توانایی می خواهد که ، توسط تفکر کنگره به بچه هایی می دهند که ، می خواهند خدمت کنند این قضیه زیبایی کنگره را صد چندان می کند . آنهایی که ، این قضیه را تجربه کرده اند قطعآ امسال هم شرکت می کنند. من با یکی از اعضآ که ، دنور بود صحبت می کردم ، از او پرسیدم آیا امسال هم دنور خواهی شد در جوابم گفت : مگر می توانم نشوم من به این فکر می کنم که ، چطور می توانم از پنجاه میلیون بیشتر پرداخت کنم . برایم خیلی جالب بود که ، در ایران یازده نفر دنور داریم که ، یک نفر آن از نمایندگی بهشهر است . آنقدر علم کنگره اهمیت دارد که ، به همین میزان و اندازه خدمتگزارانش و بحث مالی مهم است . وقتی بحث مالی می شود گوش افراد سنگین میشود ، خاصیت پول همین است برای همین است که می گویندجانم را بگیر مالم را نگیر. خیلی است پنجاه هزار تومان یا ده میلیون تومان یا میلیارد کمک کردن ، ولی می آیند کسانی با این مبالغ و توانمندی در کنگره کمک می کنند .


اول راه لژیون سردار است و این اتفاق می افتد و کسانی دیگر می آیند و خوشابحال شما بزرگواران که چند سالی است پیشقدم شده اید و در ادامه خیلی ها اضافه میشوند . این را بدانید کسی که به رهایی می رسد خیلی توانایی دارد . کسی که با مصرف مواد مخدر در کنگره قرار میگیرد و به درمان می رسد ، خیلی توانمند می شود تا رها شود وگرنه این اتفاق نمی افتد . خیلی سخت است که از چنگال اعتیاد رها شوی باید زورت خیلی زیاد باشد تا بتوانی رها شوی . ولی این رهایی هیچ تضمینی ندارد که شما به آسمان پریدی و یک تیر یا سنگی به تو اصابت نکند ، و شکار نیروهای اهریمنی نشوی . یک چیزی باید شما را ضمانت کند ، افرادی که به رهایی می رسند یک ضمانت نامه می خواهند ، هر چند دانش و توانایی هایت تو را حمایت می کند ولی یک چیزی فراتر از این میخواهی و آن خدمت است . من در پانزده سالی که در کنگره بودم این را دیدم و به این باور رسیدم افرادی که خدمت می کنند ضامن رهایی شان است . این خدمت ها بر اساس توانمندی افراد است ، یکی در حد میکروفن گردان ، یکی راهنما و ..... . ضمانت آدمها به توانمندی هایشان بستگی دارد . کسی که می آید میکروفن گردان را شکار کند در حد میکروفن گردان است و کسی که راهنما را شکار می کند در حد راهنماست . در حال حاضر کنگره تشنه خدمت مالی است ، برای همین است که آقای مهندس می گویند بالاترین خدمتی که میتوانید در کنگره داشته باشید خدمت مالی است نه اینکه راهنمایی یا دیده بانی خدمت نیست ، ولی همه اینها در کنار خدمت مالی است . ما نان و آب کنگره را خورده ایم و فرزند کنگره هستیم و باید اهداف کنگره را تسریع کنیم . کنگره میلیاردها تومان در حسابش پول دارد ولی ما هشتاد ، نود هزار نفریم و این مبلغ چیزی نیست . قدمی که آقای مهندس در کشور و دنیا در حال برداشتن است نیاز به حجم عظیمی از انرژی مالی دارد . پول مهم است ، کسی که پول می دهد مهم است که پولی که می دهد قد خودش باشد . یکی قدش ده هزار تومان است ، یکی صد میلیون تومان هر کس باید با توانی که دارد بیاید . اگر راهنما نتواند این حس را به رهجو انتقال دهد کارش را درست انجام نداده است . کسی که خدمت مالی میکند خیلی متفاوت تر از این است که خدمت مالی نمیکند . کسی که به این دانش می رسد که ببخشد قطعأ یک فازی در درونش اتفاق افتاده است . برای این مکانی که دارید زحمت کشیده شده و هزینه زیادی پرداخت شده من وقتی اینها را می بینم به خود می بالم که در چنین ساختاری در حال فعالیت هستم ، به شما برای این مکان خوب که از خودتان است تبریک می گویم .
دستور جلسه در مورد نقش همسفر در توانمندی لژیون سردار است . یکی از شعبات با من تماس گرفتند که یکی از مسافران می خواهد عضو لژیون سردار شود همسفرش اجازه نمی دهد یا یکی گفت یک همسفر می خواهد عضو لزیون سردار شود مسافرش نمی گذارد . با خود گفتم نقش همسفر چقدر مهم است . آدمها فراموش کارند که من با چه حالی آمدم ولی زمان که می گذرد و فکر می کنی مالک رهاییت شدی ، دیگر فراموش می کنی . با خود می گویی من که ، رهایی را دارم ولی خبر نداری که ، تو این را نداری مگر بهایش را پرداخت کردی . سیستم کائنات اینطوری است ، به قول آقای امین که ، در سی دی می گویند : وقتی تو اشتباهی می کنی ، همان لحظه سیستم کشیده را به تو نمیزند ، اجازه می دهد بروی و گردنت کلفت تر شود ، بعد میزند دم گوش تو . بهای خوبی هم همین طور است . کنگره به من فرصت می دهد ، می گوید خوب شدی ، برو توانمند تر شو هر وقت فهمیدی بیا و بهایش را بده . بهایش در حد توانمندی و تفکر ماست . همسفران فراموش می کنند ، مسافران فراموش می کنند . این دستور برای این است که از یک منظر به همسفران یادآوری کند که کنگره برای زندگی و مسافرشان چه کرد و از منظر دیگر خود همسفر بیاید و در این قضیه مشارکت کند . نه تنها جلوی مسافرش را نگیرد بلکه به این توانمندی برسد خودش هم عضو این لژیون شود . الان در شعبه شما سه نفر از همسفران عضو لژیون سردار هستند . اگر کنگره نبود تو همسفر کجا بودی . باید حسابت را تسویه کنی . احترام اعضای لژیون مالی بر همه ما واجب است . همانطور که احترام راهنماها ، دیده بانان  و بقیه خدمتگذاران بر ما واجب است . برگه رهایی که میگیریم امضاء راهنما در زیر این برگه به منزله تسویه حساب کامل شما با کنگره است . آقای مهندس می گویند هیچ کدام از ما هیچگونه بدهی به کنگره نداریم . اما آیا من علیرضا وقتی فکر میکنم آیا حسابم با کنگره و اعتیاد صاف است . افرادی که برگشت می خورند من حس میکنم به این دلیل است که با اعتیاد تسویه حساب نکرده اند . همسفران و مسافران باید این قضیه را بفهمند . خالصترین جایی که میتوانم تسویه حساب کنم و بدهی خود را ژرداخت کنم کنگره است زیرا اینکه در کجا مصرف میشود و چه کسی استفاده میکند مشخص نیست و من در همه شعبات شریک هستم . 


تهیه گزارش : مسافر الله قلی
نمایندگی نیما یوشیج بهشهر
تاریخ : 98/6/14     

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر روزیتا یکشنبه 24 شهریور 1398 11:32 ق.ظ
سلام جلسه عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات