مشارکت مکتوب...
دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 10:13 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
دستور جلسه : وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من

به نام خالق عشق

وادی 14 یعنی عشق، در جهان هستی همه چیز عشق است، خداوند عشق محض و مطلق است، خداوند به خاطر عشق هستی را آفرید، حیوانات ، گیاهان ، موجودات بی جان و اشیا همگی بر اساس عشق خداوند آفریده شدند. عشق علت اصلی وجود و هستی است، خداوند یک صدم عشق و محبت خود را در میان موجودات جهان هستی تقسیم کرده است ، همانگونه که در وادی 10 آمده ، راه پیمودن صراط مستقیم ، تزکیه است و شروع تزکیه با تفکر سالم و پایان آن به عشق سالم ختم می گردد، یعنی اگر به عشق رسیدیم و همه چیز را در جهان هستی دوست داشتیم ، به تزکیه واقعی رسیده ایم ، عشق حتی از عقل سالم نیز برتر است . عقل با منطق و استدلال و دلیل سر و کار دارد ولی عشق از اعماق دل انسان نشات می گیرد. در کلام الله ،کتاب شریف دو بار آمده که خداوند عشق ، محبت و رحمت نسبت به هستی را بر خود واجب گردانده است. اصل ، رحمت ، محبت و عشق است. همه چیز را باید با عینک عشق و محبت دید.

عذاب خداوند نیزعین محبت ، رحمت و عشق است. خداوند چون بندگانش را دوست دارد از روی عشق و رحمت جهنم را آفرید . جهنم چیزی جز محل تصفیه و تسویه حساب ما انسانها نیست و خداوند از باب محبت به بندگان برای پاکسازی انسان هایی که در مسیر ضد ارزش ها حرکت می کردند قرار داده است. پس از خالق و قدرت مطلق نوبت به پیامبر خدا می رسد که در کتاب شریف آمده که ای پیامبر ما تو را نفرستادیم مگر از باب رحمت برای تمام عالمیان ، پیامبر عشق است و عشق را از پروردگار گرفته است. پیامبر همچون قادر مطلق نسبت به همه ی انسان ها عشق و محبت و رحمت دارد . اگر عشق و محبت و رحمت در جهان هستی نمی بود ، جهانی سرد و تاریک داشتیم . آنچه باعث گرمی روابط بین مخلوقات می شود ، عشق است به همین دلیل است که در این وادی آمده آنکه در ظرفش محبت و عشق نیست آن ظرف تهی و خالی است اگر چه در آن همه چیز باشد.

ملات میان آجرهای هستی که باعث استحکام رابطه میان اجزای هستی به هم میشود همانا عشق و محبت است اما از آنجا که جهان هستی بر اساس اضداد است و اضداد حکم مکمل را برگزار می کنند باعث ضد عشق در دنیا باشد تا معنی عشق را بفهمی همان طور که در وادی 10 آمده تا زمانی که نفرت را ندانی مفهوم عشق را لمس نخواهی کرد، باید تاریکی باشد تا معنای نور و روشنایی را مشخص شود.

جان یکنواخت مرده است، پویا نیست حرکت ندارد تا بد نباشد ، قدر خوب را نمی فهمی تا نفرت را درک نکنی محبت را نوش نکنی ، هنر آن است که همه را دوست داشته باشی . از محبت خارها گل می شود . هرچه هست عشق است ، هستی عشق است، نیستی هم عشق است اگر چه هستی و مخلوقات بر اساس عشق به وجود آمده اند، اما خالق هستی اختصاصا بعضی از گروه های انسانی را با ذکر نام گفته که آن ها را دوست دارد و در مقابل در کتاب آن علی رغم اینکه عشق، علت اصلی آفرینش بوده خداوند با اشاره به بعضی از انسانها ، عمل آنها را دوست ندارد به عنوان مثال خداوند کسانی که به حق دیگران تجاوز می کنند و وارد حیطه خصوصی افراد می شوند را دوست ندارد، باید آن گونه باشیم و آن گاه عمل کنیم که مورد محبت و رضایت خالق است.

مشارکت: همسفر نسیبه از لژیون پنجم راهنمای محترم خانم آزاده

تهیه کننده: همسفر الهام از لژیون هفتم راهنمای محترم خانم هاجر  

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
خدیجه لژیون پنج جمعه 19 مهر 1398 01:33 ب.ظ
سلام خداقوت خواهر لژیونی خانم نسیبه عزیز
زندگیتون سراسر عشق بسیار عالی بود
خوبیه کنگره،آموزشهااینه که تو یک مرحله از زندگی بودیم که بعد یک سال اندی معنی عشق خوب میفهمیم البته نه کامل درحداستادان
خداقوت الهام جان
همسفر هاجر پنجشنبه 28 شهریور 1398 02:50 ب.ظ
سلام و خداقوت خانم نسیبه عزیز عالی بود
خداقوت الهام عزیزم
همسفر فاطمه سادات چهارشنبه 27 شهریور 1398 09:28 ق.ظ
سلام،ممنونم خانم نسیبه عزیزم،عالی بود،خدا قوت
ملیحه همسفر حسین سه شنبه 26 شهریور 1398 11:45 ق.ظ
سلام
بسیار عالی بود خانم نسیبه عزیز، امیدوارم همیشه در زندگی قدمهات محکم و استوار، و عشق در زنگیتون جاری باشه
مسافرحمیدبهشهر سه شنبه 26 شهریور 1398 10:26 ق.ظ
عالی بود.تشکرازشماوگروه فعال سایت
سه شنبه 26 شهریور 1398 10:22 ق.ظ
سلام وخداقوت به نسیبه عزیزم.امیدوارم همیشه عشق درزندگی شماجریان داشته باشدودرکنارمسافرتان شادوسلامت باشید.بسیارزیبانوشته اید.
همسفرسکینه ل4 سه شنبه 26 شهریور 1398 08:09 ق.ظ
سلام خانم نسیبه عزیز خدا قوت عالی بودبا تشکر از خانم الهام
همسفر سحرل4 سه شنبه 26 شهریور 1398 12:52 ق.ظ
خداقوت؛عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic