کارگاه آموزشی خصوصی همسفران
سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 10:31 ق.ظ | نوشته شده به دست ملیحه همسفر حسین | ( نظرات )
ششمین جلسه از دور سیزدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی همسفر  خانم مریم و نگهبانی همسفر خانم لیلا و دبیری همسفرخانم فرشته با دستور جلسه "  وادی چهاردهم و تاثر آن روی من" در تاریخ98/06/25 رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.


سلام دوستان مریم هستم یک همسفر
قبل از شروع هر صحبتی لازم می دونم از راهنمای خوب خودم خانم آزاده تشکر کنم، از راهنمای مسافرم آقا بهرنگ که آرامش امروز زندگیم رو مدیون ایشون هستم تشکر میکنم، از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان بابت برنامه هایی که در کنگره اجرایی کردند و سی دی های زیادی که ما در کنگره داریم تشکر می کنم.
در سراسر کشور همچین امکاناتی نیست، ما در دانشگاه کتاب هایی را مطالعه می کنیم که برای سال ۱۹۸۰ یعنی ۵۰ سال پیش است، اما هر چیزی که در کنگره آموزش می بینیم، حتی سی دی های قدیمی، باز هم نسبت به مطالب دانشگاهی جدیدتر است. ابتدای هر سال تحصیلی کنگره از مهرماه است که از وادی اول شروع می شود و تا وادی ۱۴، مابینش دستور جلسات مختلف دیگری هم وجود دارد.


امروز وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من، آخرین دستور جلسه سال قبل حساب می شود، که اگر قرار باشد عشق را تعریف کنم، عشق از دیدگاه من حضور تک تک شما در اینجاست.عشق یک حس معنوی و یک حقیقت معنوی در درون انسانهاست، و تنها، حس کردنی است و با زبان گفته نمی شود.
من در زندگی ام همیشه معتقد بودم که انسانها در سختی هایشان، یا زندگی شان را می سازند، و یا زندگی شان را می بازند. اگر همه شما در اینجا هستید، یعنی زندگی هایتان را می سازید، و برای بهتر کردن است که در اینجا هستید و این خود، یعنی عشق.
اگر بخواهم وادی چهاردهم را در نظر بگیرم، برگشتی به وادی های قبل می کنم، چون وادی های قبل را باید پشت سر بگذاری، تا بخواهی به وادی ۱۴، به عشق برسی.
در سی دی وادی اول می گوید؛ شما بعد از پشت سر گذاشتن وادی سیزدهم، وقتی وارد وادی چهاردهم می شوید، از تاریکی ها خارج می شوید، پس ما عشق را در تاریکی نداریم، عشق را در روشنایی داریم.اما برای ما راهکارهایی می آورد، یکی از راهکارها القاءهاست.
می گوید القاء در عشق و محبت برای شما صورت می گیرد. این القاءها ممکن است، القاء منفی یا القاء مثبت باشد.
همنشینی با افراد در القاءها تاثیرگذار است. خیلی از ما خانم ها قبل از آنکه وارد کنگره شویم و راهنما داشته باشیم، با هر کسی صحبت می کردیم، که فلان مشکل را دارم. فقط کافی بود آن فرد به ما بگوید: تو خیلی ساده ای، تو خیلی خوبی، خیلی کوتاه می آیی، اگر من بودم فلان کار را میکردم.
این ها همه القاء های منفی هستند، برای اینکه جنگ درون ما به جوش بیاید و وارد درگیری شویم. حال او از دیدگاه خود این فکر را میکند، او در جایگاه زندگی ما نیست. ما وقتی برای کسی تعریف می کنیم، مطلب را یکطرفه تعریف می کنیم و شاید خود اشتباهاتی کرده باشیم که او به ما حق می دهد.
اما این القاءها در کنگره به این شکل نیست، برای همین در وادی دوم می گوید: هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد، یعنی اینکه من از هر جهتی در سختی وتنگنا هستم؛ اعتیاد و مشکلات دیگر، ولی با آموزش هایی که در کنگره گرفتم با خود می گویم: به ظاهرش نگاه نکن، به مشکلات نگاه نکن، اگر قرار باشد با پشت سر گذاشتن این مشکلات و موفق شدن تو، جایگاه نفسانی تو در کائنات بالا رود، آن وقت است که برای ما حتی بدی های دیگران قابل تحمل می شود؛ همکارت، همسرت، مادرشوهرت، خواهرت، پدرت و یا همه کسانی که برای ما تبعیظ قائل می شوند.
وقتی به نفس خود آگاهی داشته باشیم، وقتی جایگاه نفس خود را در نظر بگیریم، نه جایگاه هایی که در کره خاکی داریم، اینجاست که به ما می گوید، تفکر کنید و وارد وادی سوم می شود و می گوید: هیچ کس بهتر از تو مصلحت تو را نمی داند، یعنی تصمیم گیرنده واقعی خودت هستی، این خودت هستی که می توانی قضاوت کنی، شاید جایی حق را به طرف مقابلت بدهی.
و در وادی چهارم به ما می گوید: مسئولیت کارهایتان را به خدا واگذار نکنید. مثلاً من نوعی مسافرم به کنگره می آید و حالش خوب است، و من یاد گرفتم در زمان مناسب و مکان مناسب شروع به گفتن گذشته ها می کنم که تو فلان موقع فلان کار را کردی، گفتن دائم این حرف ها، رابطه من با همسرم، با همکارم، دوستم و... را بهم می ریزد و محبت بین ما تیره و تار می شود. اعتراض باید بشود ولی با یکبار گفتن.
این کینه ها روی هم چیده می شود و در آخر خانم مشورت می گیرد که من را اصلاً دوست ندارد، اصلاً به من توجه نمی کند، دیگر برایش عادی شدم.
اصلا موضوع عادی شدن نیست، همان وادی است که می گوید: صفت گذشته در انسان صادق نیست.
ما میتوانیم یک رابطه خوب را خراب کنیم، می توانیم یک انسان خوب را خراب و یک انسان بد را خوب کنیم.
در کنگره الگوهایی داریم که با تمام سختی های زندگی شان می سازند و وقتی به خود نگاه می کنی، می بینی مشکلت آنچنانی نیست، و خداوند هر مشکلی را به هر کسی می دهد، ظرفیت آن را در او می بیند، و اینجاست که کوتاه می آیی و به خودت می گویی ولش کن.
ما خیلی وقت ها این ولش کن هایمان، ولش کن های واقعی نیستند، این است که کنگره به ما کمک می کند که واقعی شوند و به خاطر همین می گوید: پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است. یعنی اگر ولش کردی، دوباره شروع کردی، این شروع، شروع مجدد باشد.
ممنون که به صحبت هایم گوش کردید.

 پیام مرزبان کشیک و مشاور تازه واردین


اعلام آمادگی راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو
تهیه گزارش: همسفر ملیحه
لژیون پنجم راهنما خانم آزاده
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر روزیتا پنجشنبه 28 شهریور 1398 11:05 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت استاد عزیز عالی بود
همسفرفرشته چهارشنبه 27 شهریور 1398 01:41 ب.ظ
باسلام خداقوت خدمت همسفران عزیز وخداقوت خدمت خانم ملیحه عالی بود
همسفر فاطمه سادات چهارشنبه 27 شهریور 1398 09:23 ق.ظ
سلام،تشکر از استاد جلسه خانم مریم عزیز،موفق باشید
خداقوت خدمت تمامی خدمتگزاران و همسفران خوب شعبه بهشهر
سپاس از خانم ملیحه عزیزم بابت تهیه گزارش،عالی بود،خدا قوت
همسفرسکینه ل4 سه شنبه 26 شهریور 1398 03:28 ب.ظ
سلام با آرزوی موفقیت برای همه عزیزیان و با تشکر از استاد جلسه وگروه سایت
همسفر مریم لژیون پنجم سه شنبه 26 شهریور 1398 02:22 ب.ظ
با سلام و تشکر از تمام خدمتگزاران شعبه نیما یوشیج و نویسندگان محترم سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات